2014 11 04

ATP paskelbė geriausius 2014 sezono žaidėjus

Teniso profesionalų asociacija paskelbė geriausius 2014 metų tenisininkus. Tiksliau keturių skirtingų nominacijų nugalėtojus, kuriems šis sezonas susiklostė ypač sėkmingai.
Rogeris Federeris
Rogeris Federeris / „Scanpix“ nuotr.

Ateities žvaigždė –  Borna Coričius

Po pusantros savaitės 18-ojo gimtadienio sulauksiantis Kroatijos tenisininkas Borna Coričius ATP reitinge užima 92-ą vietą. Jis yra jauniausias Top 100-uko žaidėjas. B.Coričius Bazelyje vykusiame ATP 500 serijos teniso turnyre neseniai iškovojo sensacingą pergalę prieš Rafaelį Nadalį ir pasiekė pusfinalį. Kroatijoje vykusiame ATP 250 serijos turnyre pasiekė ketvirtfinalį.

Jaunasis tenisininkas buvo pakviestas ginti šalies garbę ir Daviso taurės varžybose.

Šią savaitę B.Coričius kartu su Ričardu Berankiu ir Laurynu Grigeliu dalyvauja Prancūzijoje vykstančiame „Challenger“ serijos turnyre ir yra pirmas pagal skirstymą žaidėjas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Borna Coričius

Stefano Edbergo prizas –  Rogeriui Federeriui

Garbingo žaidimo ir aukščiausio profesionalumo apdovanojimas atiteko Rogeriui Federeriui. 33-ejų metų Šveicarijos tenisininkas viso pasaulio teniso aistruolius džiugina ne tik pergalėmis, bet ir pagarba žaidimui, varžovams, aistruoliams. Garbingo žaidimo apdovanojimas R.Federeriui atiteko jau 10-ą kartą iš eilės. Šią nominaciją jam skyrė ATP turo žaidėjai ir varžybų organizatoriai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rogeris Federeris

Labiausiai patobulėjęs žaidėjas – Robeto Bautista Agutas

Šis apdovanojimas atiteko Roberto Baustista Agutui. Ispanijos tenisininkas praėjusius metus baigė 73-oje vietoje. ATP turo varžybose jis pasiekė 26-ias pergales ir patyrė 22-u pralaimėjimus. Šį sezoną tenisininkas pakilo iki 15-os pozicijos ATP klasifikacijoje. 26-erių metų žaidėjas laimėjo 45-is susitikimus ir patyrė 23-is pralaimėjimus.

Maskvoje vykusiame turnyre R.Bautista Agutas pasiekė finalą. Tapo dviejų turnyrų nugalėtoju.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Roberto Bautista Agutas

Metų sugrįžimas – Davidas Goffinas

Po traumos atsigavęs Davidas Goffinas tapo metų sugrįžimo nominacijos laureatu. Belgijos tenisininkas pademonstravo įspūdingą žaidimą antroje sezono pusėje. 23-ejų metų D.Goffinas dominavo „Challenger“ serijos varžybose ir tapo dviejų ATP turnyro nugalėtoju. Šiuo metu jis užima rekordinę karjeroje 22-ą vietą pasauliniame reitinge. Bazelio turnyre pasiekė finalą.

„Scanpix“ nuotr./Davidas Goffinas

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas