2012 11 22

ATP turo metų atvykėlis – Martinas Kližanas

Martinas Kližanas paskelbtas ATP turo metų atvykėliu. 23 metų Slovakijos tenisininkas praėjusį sezoną laimėjo keturis „Challenger“ serijos turnyrus ir ATP 250 serijos varžybas Sankt Peterburge.
Martinas Kližanas
Martinas Kližanas / „Scanpix“ nuotr.

M.Kližanas sezoną pradėjo pasaulio reitinge būdamas 117-as, o juos užbaigė 30-oje vietoje.

Kairiarankis tenisininkas 2012 sezone iškovojo 48-ias pergales ir patyrė 22-u pralaimėjimus. M.Kližanas labiausiai mėgsta žaisti ant grunto. Ant šios dangos jis pasiekė net 32 pergales.

Sankt Peterburgo turnyre M.Kližanas nugalėjo Ričardą Berankį ir pateko į ketvirtfinalį. Pusfinalyje po dramatiškos kovos palaužė Michailą Južną. O finale užtikrintai patiesė Fabio Fogninį.

„Kai atvykau ten ir pasitreniravau 20 minučių pasakiau, kad aš nelaimėsiu nė vieno seto, – apie turnyrą Sankt Peterburge kalbėjo slovakas. – Nežinau, kodėl, bet aš  nesijaučiau gerai. Tačiau kovojau ir esu laimingas, kad ten laimėjau savo pirmą titulą.“

M.Kližano vardą daugelis teniso gerbėjų išgirdo po antro rato pergalės „US Open“ turnyre prieš Jo-Wilfriedą Tsongą.