2019 02 02

Daviso taurė: Alexanderio Zverevo vedama Vokietija įveikė kvalifikacinį etapą

Pasikeitus Daviso taurės sistemai, šį savaitgalį 24 rinktinės kovėsi dėl 12-os kelialapių į finalinį etapą, kuris vyks lapkričio mėnesį Ispanijoje.
Alexanderis Zverevas ir Philippas Kohlschreiberis
Alexanderis Zverevas ir Philippas Kohlschreiberis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Patyręs skaudų pralaimėjimą M.Raoničiui „Australian Open“ turnyre, trečiąjį ATP reitingą turintis vokietis A.Zverevas pasiekė dvi lengvas pergales prieš mažai kam žinomus Vengrijos tenisininkus.

21-erių A.Zverevas penktadienį 6:2, 6:2 nugalėjo nereitinguotą Peterą Nagy, o šiandien – 6:3, 6:4 Gabrielį Borsosą (ATP-553).

Vokietijos rinktinėje šiame etape žaidė ir antroji šalies raketė Philippas Kohlschreiberis (ATP-32), kuris taip pat iškovojo dvi pergales vienetų varžybose.

Vokietija seriją laimėjo triuškinamai – rezultatu 5:0.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Alexas De Minauras

Lapkritį Ispanijoje pamatysime ir labai talentingą Australijos rinktinę – ji tiesiausiu keliu 4:0 nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną.

Stipriausias Australijos tenisininkas ir vienas iš daugiausiai žadančių ATP talentų Alexas De Minauras (ATP-28) penktadienį 6:3, 7:6 nugalėjo Mirzą Bašičių (ATP-99).

Pergalę vienetuose pirmąją dieną iškovojo ir kovingasis Johnas Millmanas, o persvarą galiausiai įtvirtino triumfas dvejetų varžybose.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Denisas Shapovalovas

Viena įdomiausių kvalifikacinių dvikovų vyko Slovakijoje – čia kortų šeimininkai priėmė perspektyviųjų Kanados talentų iššūkį.

Kanados teniso rinktinė atsilikinėjo 1:2, tačiau tuomet Denisas Shapovalovas (ATP-25) pateikė didelę sensaciją – ant grunto 7:6(4), 6:4 nugalėjo Martiną Kližaną (ATP-38).

Serijos baigtis sprendėsi lemiamoje penktoje akistatoje, kurioje 18-metis Felixas Augeris-Aliassime išvedė Kanados rinktinę į finalinį etapą.

Kiti Daviso taurės rezultatai:

• Kinija – Japonija 2:3
  • Indija – Italija 1:3
  • Kazachstanas – Portugalija 3:1
  • Čekija - Nyderlandai 1:3
  • Uzbekistanas – Serbija 2:3

Šešios šalys – Argentina, Kroatija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Ispanija ir Jungtinės Amerikos Valstijos vietą finaluose užsitikrino jau anksčiau.