2012 02 13

Daviso taurės ketvirtfinalyje – Kroatija, Serbija, Austrija ir Prancūzija

Paaiškėjo visos Daviso taurės ketvirtfinalio dalyvės. Po 17-os metų pertraukos tarp aštuonių geriausių pasaulio teniso rinktinių pateko Austrijos tenisininkai.
Austrijos teniso rinktinė
Austrijos teniso rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Austrija – Rusija 3:2

37-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Jurgenas Melzeris antrą varžybų dieną užtikrintai 6:2, 6:4, 6:1 nugalėjo Alexą Bogomolovą ir Austrijos teniso rinktinė iškovojo trečią pergalę.

„Manau, kad taip buvo tarsi eismas viena kryptimi, – po pergalės kalbėjo lemiamą tašką Austrijai iškovojęs J.Melzeris. – Pademonstravau panašų žaidimą kai buvau Top dešimtuke.“

Austrijos teniso rinktinė ketvirtfinalyje kovos su čempionės titulą ginančia Ispanija.

Serbija – Švedija 4:1

2010 metų Daviso taurės čempionai Serbijos tenisininkai po Janko Tipsarevičiaus pergalės užsitikrino ir vietą ketvirtfinalyje. Antrą varžybų dieną devintą vietą pasaulio reitinge užimantis J.Tipsarevičius 6:2, 7:6(5), 7:5 nugalėjo Michaelį Ryderstedtą (ATP 328).

„Noriu padėkoti už puikų palaikymą mano komandai ir aistruoliams“, - po pergalės džiaugsmingai kalbėjo J.Tipsarevičius. „Tai geriausia publika kokią tik esame matę.“

Ketvirtfinalyje Serbijos teniso rinktinė žais su Čekijos komanda.

Kanada – Prancūzija 1:4

Be traumuoto Milošo Raoničiaus likusi Kanados teniso rinktinė neprilygo vienai geriausių pasaulyje tituluojamų Prancūzijos komandai. Paskutinę varžybų dieną Jo-Wilfriedas Tsonga 6:4, 6:4, 6:1 nugalėjo Franką Dancevičių.

Gaelis Monfilsas paskutinėje dvikovoje 6:4, 6:4 įveikė Vaseką Pospišilą. Ketvirtfinalyje prancūzai kovos su Jungtinių Amerikos Valstijų tenisininkais.

Japonija – Kroatija 2:3

Kroatijos rinktinės didvyriu tapo Ivo Karlovičius. 39-ą vietą ATP reitinge užimantis Kroatijos milžinas pirmą varžybų dieną nugalėjo pirmą Japonijos raketę Kei Nišikorį, o paskutinę dieną 7:6(4), 6:1, 6:4 įveikė Go Soedą. Tai buvo trečia Kroatijos rinktinės pergalė lėmusi kelialapį į kitą etapą.

Ketvirtfinalyje Kroatijos rinktinė kovos su Argentinos tenisininkais.