2014 07 06

Debiutantų sėkmė: Vasekas Pospišilas kartu su Jacku Socku nugalėjo brolius Bryanus ir tapo Vimbldono čempionais

Anglijoje vykstančiame trečiajame šiais metais „Didžiojo kirčio“ serijos Vimbldono teniso turnyre, kurio prizų fondą sudaro 25 mln. svarų, šeštadienį paaiškėjo vyrų bei moterų dvejetų varžybų nugalėtojai.
Vasekas Pospišilas ir Jackas Sockas pateikė staigmeną ir Vimbldono dvejetų turnyro finale nugalėjo Bobą ir Mike'ą Bryanus / „Scanpix“ nuotr.

Vyrų varžybose staigmeną pateikė kanadiečio Vaseko Pospišilo ir amerikiečio Jacko Socko duetas. Pirmą kartą žaidę „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų finale bei ATP dvejetų reitinge užimantys vietas tik dešimtajame dešimtuke tenisininkai lemiamoje dvikovoje po daugiau nei tris valandas trukusios penkių setų kovos 7:6 (7:5), 6:7 (3:7), 6:4, 3:6, 7:5 įveikė favorite laikytą bei nugalėtojos titulą ginusią pajėgiausią planetos porą brolius Bobą ir Mike'ą Bryaną iš JAV, kurie Vimbldone triumfavo 2006, 2011 ir 2013 metais.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sara Errani ir Roberta Vinci užpildė „Didžiojo kirčio“ dvejetų turnyrų nugalėtojų taurių kolekciją

Moterų dvejetų varžybose triumfavo antrąjį reitingą turėjusios Italijos tenisininkės Sara Errani ir Roberta Vinci, finale vos per 56 minutes 6:1, 6:3 nugalėjusios vengrės Timea Babos ir prancūzės Kristinos Mladenovič duetą.

Abi Italijos tenisininkės pirmą kartą laimėjo Vimbldono turnyrą, tačiau tai ne pirmoji jų pergalė „Didžiojo kirčio“ serijos dvejetų turnyruose: jau senokai poroje žaidžiančios italės 2012 metais laimėjo atviruosius Prancūzijos bei JAV čempionatus, o 2013 ir šiais metais triumfavo atvirosiose Australijos pirmenybėse.

Be pagrindinių prizų vyrų ir moterų dvejetų turnyrų nugalėtojams atiteko po 325 tūkst. svarų čekiai (porai) ir po 2000 ATP bei WTA dvejetų reitingo taškų (kiekvienam).