Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimt įdomių faktų apie Vimbldono turnyrą

Kiekvienais metais Vimbldone maždaug 28 000 kilogramų braškių yra suvalgomos kartu su 7 000 litrų plaktos grietinėlės.
„Scanpix“ nuotr. / Kiekvienais metais Vimbldone maždaug 28 000 kilogramų braškių yra suvalgomos kartu su 7 000 litrų plaktos grietinėlės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vimbldonas – vienas iš keturių „Didžiojo kirčio“ turnyrų, turintis seną ir labai turtingą istoriją. Šis Londono priemiestyje vykstantis turnyras yra transliuojamas visame pasaulyje, tačiau karščiausi teniso gerbėjai šių varžybų žiūrėti vyksta į pačią Anglijos sostinę. Štai dešimt įdomių faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie Vimbldono turnyrą.

1. Karališkoji šeima

Prieš pradedant žaisti ir po dvikovos tenisininkams buvo privalu padaryti reveransą prieš karališkoje ložėje sėdinčius svečius.

„Scanpix“ nuotr./Karališkoji ložė
„Scanpix“ nuotr./Karališkoji ložė

Tačiau 2003-iaisiais metais Kento (Anglijos grafystė) hercogas ir Vimbldono turnyro vadovas šią tradiciją nusprendė nutraukti. Dabar tenisininkai turi nusilenkti tik tuo atveju, jei ložėje sėdi Velso princas Čarlzas ar Anglijos karalienė Elžbieta II-oji.

2. Kamuoliukus padavinėjantys vaikinai ir merginos

Kiekvienais metais Vimbldono turnyrui yra parenkami lygiai 2250 tenisu besidomintys ir savanoriauti pasirengę merginos ir vaikinai. Vidutinis šių jaunuolių amžius yra 15-a metų, o dvi savaites trunkančių varžybų metu jie vidutiniškai uždirba 150 svarų sterlingų.

„Scanpix“ nuotr./Kamuoliukus padavinėjantys vaikinai ir merginos
„Scanpix“ nuotr./Kamuoliukus padavinėjantys vaikinai ir merginos

3. Geltonų teniso kamuoliukų istorija

Iki 1986-ųjų metų Londono priemiestyje vykstančio „Didžiojo kirčio“ turnyre buvo naudoti balti kamuoliukai, tačiau vėliau juos nuspręsta pakeisti geltonais. Pagrindinė šios pertvarkos priežastis yra ta, jog pagrindiniai varžybų teisėjai skundėsi blogai matantys baltos splavos kamuoliukus.

4. Pirmasis diskvalifikuotas turnyro žaidėjas buvo Timas Henmanas

Didžiosios Britanijos tenisininkas T.Henmanas 1995-aisiais metais tapo pirmuoju iš turnyro pašalintu žaidėju Vimbldono istorijoje, o diskvalifikacijos priežastis yra labai gėdinga.

Dvikovos metu britas trumpam prarado savitvardą ir stipriai trenkė kamuoliuką rakete. Šis pataikė tiesiai į kamuoliukus padavinėjančios merginos veidą.

T.Henmanas suprato, jog padarė klaidą, ir kaltę bandė išpirkti didele gėlių puokšte, tačiau tenisininkas pašalinimo neišvengė.

5. Braškės ir grietinėlė

„Scanpix“ nuotr./Vimbldono desertas
„Scanpix“ nuotr./Vimbldono desertas

Kiekvienais metais Vimbldone maždaug 28 000 kilogramų braškių yra suvalgomos kartu su 7 000 litrų plaktos grietinėlės. Didžiosios Britanijos gyventojai tai laiko delikatesu, o šis desertas yra tiesiogine to žodžio prasme graibstomas iš viso pasaulio atvykstančių teniso gerbėjų.

6. Jauniausias Vimbldono vyrų turnyro titulo savininkas

Dabartinės pirmosios pasaulio raketės Novako Džokovičiaus treneris Borisas Beckeris pirmąjį Vimbldono turnyro titulą iškovojo 1985-aisiais ir taip pasiekė net tris įspūdingus rekordus:

a) Tapo jauniausiu Vimbldono vyrų turnyro titulo savininku. Tuo metu B.Beckeriui buvo vos 17-a metų ir 227-ynios dienos;


b) Finale rezultatu 6:3, 6:7, 7:6, 6:4 įveikęs Keviną Curreną tapo pirmuoju Vokietijos tenisininku, laimėjusiu šio turnyro titulą;


c) B.Beckeris buvo pirmasis turnyre neskirstytas žaidėjas, laimėjęs Vimbldono čempionatą.

„Scanpix“ nuotr./Borisas Beckeris
„Scanpix“ nuotr./Borisas Beckeris

7. Įvykiai II-ojo pasaulinio karo metu

Penkios nacistinės Vokietijos lėktuvų neštos bombos pataikė į centrinį varžybų kortą ir sunaikino 1 200 žiūrovams skirtas vietas. Vimbldono aplinka ankstesnį savo vaizdą atgavo tik praėjus ketveriems metams nuo II-ojo pasaulinio karo pabaigos, nors turnyras pratęstas 1946-aisiais metais.

8. Greičiausias padavimas Vimbldono istorijoje

„Scanpix“ nuotr./Tayloras Dentas
„Scanpix“ nuotr./Tayloras Dentas

Greičiausio Vimbldono turnyre užfiksuoto padavimo rekordas priklauso JAV tenisininkui T. Dentui.

2010-aisiais metais vykusios dvikovos metu prieš Novaką Džokovičių T.Dento paduotas kamuoliukas skriejo 240km/h greičiu. Vis dėlto tai nepadėjo tenisininkui iškovoti pergalės.

9. Andre Agassi boikotas

Vimbldono turnyras yra pagarsėjęs privalomu baltos aprangos kodu. Pagrindiniai varžybų teisėjai sprendžia, ar dalyvių apranga atitinka taisykles.

Aštuonių „Didžiojo kirčio“ turnyrų titulų savininkas A.Agassi 1988-aisiais ir 1990-aisiais metais atsisakė dalvyvauti Londono priemiestyje vykstančiame turnyre dėl, jo teigimu, per griežtų aprangos taisyklių, o Vimbldono aplinką pavadino įžeidžia.

„Scanpix“ nuotr./Andre Agassi
„Scanpix“ nuotr./Andre Agassi

10. Jauniausia Vimbldono titulo savininkė taip pat buvo ir Olimpinių žaidynių šaudymo iš lanko prizininkė

Būdama 15-os metų Charlotte Dod 1887-aisiais tapo jauniausia Vimbldono čempione istorijoje. Nuo 1887-ųjų metų tenisininkė šį turnyrą laimėjo penkis kartus iš eilės.

Tačiau dar labiau intriguojantis C.Dod gyvenimo faktas yra tai, jog 1908-aisiais metais vykusiose Olimpinėse žaidynėse tenisininkė tapo sidabrinio medalio savininke šaudymo iš lanko varžybose. C.Dod taip pat buvo Didžiosios Britanijos žolės rieduolio rinktinės narė, 1904-aisiais laimėjo Britanijos mėgėjų golfo čempionatą.

Dėl aktyvaus dalyvavimo įvairiuose sporto renginiuose C.Dod vardas puikuojasi Gineso rekordų knygoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Vimbldonas“
Parašykite atsiliepimą apie Deuce