2011 05 26

Džokovičius trečiame „French Open“ rate kausis su del Potro

Novakas Džokovičius atvirame Prancūzijos teniso čempionate nugalėjo Viktorą Hanescu ir šio sezono pergalių seriją pratęsė iki 39. Serbijos atstovas trečiame „French Open“ rate susitiks su Juanu Martinu del Potro. N.Džokovičius ruošiasi tapti pirmu tenisininku po Jimo Courierio, kuris laimėjo Australijos ir Prancūzijos didžiojo kirčio turnyrus tais pačiais metais. N.Džokovičius prieš J.M.del Potro yra laimėjęs visus tris kartus. Šios poros paskutinis susitikimas neseniai vyko Romoje.
Novakas Džokovičius
Novakas Džokovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antra pasaulio raketė pirmajame sete prieš V.Hanescu atliko keturiolika „winnerių“ ir šešias neišprovokuotas klaidas. Pirmame sete „Nole“ varžovą iš Rumunijos įveikė 6:4. Antrajame sete, N.Džokovičius 87 proc. taškų laimėjo, kai pavyko paduoti pirmuoju bandymu. Setas laimėtas 6:1.

Antrajame sete V.Hanescu pasitempė kairiąją šlaunį. Rumunijos atstovui prireikė gydytojų pagalbos. Trečiajame sete 60-ą vietą ATP reitinge užimantis V.Hanescu pirmavo 3:2, tačiau dėl traumos atsisakė tęsti mačą.

N.Džokovičiaus bendra pergalių serija, įskaitant Daviso taurės finalą, dabar siekia 41-0. Tai ketvirtas rezultatas per visą teniso istoriją. Šiais metais antroji pasaulio raketė laimėjo septynis turnyrus.

ATP reitinge 25 vietą užimantis J.M.del Potro nugalėjo 82 pasaulio raketę Blažą Kavčičių – 6:3, 6:2, 6:4. Mačas truko dvi valandas ir dvylika minučių. Ši pergalė pagerino argentiniečio iš eilės laimėtų rungtynių skaičių grunto aikštėse iki 9-0.

Buvusi ketvirta pasaulio raketė del Potro yra laimėjęs tris ATP turnyrus, kurie vyko ant grunto dangos, įskaitant ir „Estoril Open“ turnyrą šio mėnesio pradžioje. Turnyro finale 22 metų argentinietis nugalėjo ispaną Fernando Verdasco.