2011 08 01

Ernestas Gulbis triumfavo Los Andžele

Ernestas Gulbis pademonstravo atsigavimo ženklus. Tenisininkas Los Andžele vykusiame „Farmers Classic“ turnyro finale po atkaklios kovos 5:7, 6:4, 6:4 nugalėjo amerikietį Mardy Fishą.
Ernestas Gulbis
Ernestas Gulbis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiame sete E.Gulbis pirmavo 5:2 ir stojo atlikti padavimų, kurie galėjo nulemti pergalę, tačiau M.Fishas laimėjo latvio padavimus ir sušvelnino atsilikimą iki 5:4.

E.Gulbis paduodamas dešimtame geime atsiliko 30:40, tačiau sugebėjo atsitiesti ir išplėšė pergalę. Tai antras 22 metų tenisininko laimėtas ATP turnyras karjeroje.

Už pergalę E.Gulbiui atiteko 250 ATP reitingo taškų ir 113 tūkst. dolerių.

„Tai man daug reiškia. Tai mano antras titulas. Tai suteiks man didesnį pasitikėjimą“, – kalbėjo į 55-ą poziciją pakilęs E.Gulbis.

Latvis pirmą kartą šį sezoną nugalėjo ATP dešimtuko žaidėją. M.Fishas ATP serijos turnyrų finaluose iš viso patyrė 13 pralaimėjimų, iškovojo 6 pergales.

„Pastarąjį mėnesį aš žaidžiau daug mačų. Taigi jis finale atrodė šviežesnis. Manau, tai turėjo įtakos. Tačiau reikia pripažinti, jis žaidė gerai, kai to labiausiai reikėjo. Du kartus laimėjo mano padavimus trečiame sete ir tai turėjo didelę įtaką. Pabaigoje vos jo neprisivijau, bet galiausiai to padaryti nepavyko“, – po finalo kalbėjo aštuntą vietą pasaulio reitinge užimantis M.Fishas.

E.Gulbis ketvirtfinalyje nugalėjo argentinietį Juaną Martiną del Potro ir tapo pirmu neskirstytu Los Andželo turnyro čempionu nuo 2007 metų Radeko Štepaneko pasiekimo.