2019 11 17

Finalo verta dvikova su maksimalia kulminacija – „Nitto ATP Finals“ laimėjo S.Tsitsipas!

Du tenisininkai, kuriuos pamatyti „Nitto ATP Finals“ turnyro Londone finale beveik nesitikėjo niekas surengė kvapą gniaužiantį šou. Trys setai, lemiamo seto pratęsimas ir beprotiškos emocijos – visa tai dėjosi didžiajame sekmadienio finale, kuriame Stefanos Tsitsipas (ATP-6) 6:7(6), 6:2, 7:6(4) palaužė Dominicą Thiemą (ATP-5).
Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sunku patikėti, tačiau prieš metus talentingasis graikas dar varžėsi naujosios kartos „NextGen“ finaluose, kuriuos taip pat laimėjo.

Proveržis, kurį 21-erių tenisininkas atliko viso 2019 metų sezono metu, galiausiai sprogo būtent Londone – viename iš svarbiausių metų turnyrų, kuriame varžosi tik aštuoni stipriausi planetos tenisininkai.

Pirmajame sete nė vienam iš žaidėjų nepavyko išnaudoti turėtų break point'ų, o atkakliame pratęsime viską sprendė vienas kitas taškas. Rezultatui esant 6:6 graikas padarė neišprovokuotą klaidą, o tuo pasinaudojęs D.Thiemas stipriu padavimu uždarė setą ir išsiveržė į priekį.

Tačiau savo amžiui nebūdingą brandą viso sezono metu demonstravęs S.Tsitsipas nepasidavė ir antrajame sete karaliavo – iš karto palaužė varžovo padavimus, paskui tai padarė dar kartą ir pelnytai rezultatą išlygino.

Penktoji pasaulio raketė atrodė pasimetusi – S.Tsitsipas spurtavo ir trečiajame sete (3:1), tačiau šis finalas tiesiog prašėsi pratęsimo.

Jį užtikrinčiau pradėjo žemiau reitinguotas graikas. Jis pabėgo į priekį (4:1), tačiau netikėtai pralaimėjo abu savo padavimus ir rezultatas tapo lygus (4:4). Kuomet atrodė, kad didesnė patirtis turėtų pasitarnauti D.Thiemui, tenisininkas padarė dvi neišprovokuotas klaidas, neatrėmė padavimo ir mačą pralaimėjo.

Stefanos Tsitsipas tapo jauniausiu ATP finalinio turnyro nugalėtoju nuo 2001 metų, kuomet tai padarė legendinis australas Lleytonas Hewittas.

Beje, tai jau ketvirtasis „Nitto ATP Finals“ turnyras iš eilės, kurį laimėjęs tenisininkas tai padaro pirmą kartą karjeroje: 2016 metais triumfavo Andy Murray, 2017 – Grigoras Dimitrovas, 2018 – Alexanderis Zverevas, o dabar – Stefanos Tsitsipas.

Grįžtant į praeitį galime prisiminti, kad nuo 1988-ųjų iki 1991-ųjų pirmuosius kartus paeiliui išgyveno tikrai įsimintina ketveriukė: Borisas Beckeris, Stefanas Edbergas, Andre Agassi ir Pete'as Samprasas.

Graikijos teniso supertalentas, per visą savaitę užsidirbęs 2 656 000 JAV dolerių ir 1300 ATP reitingo taškų, taip pat tapo pirmuoju tenisininku nuo 2006 metų Davido Nalbandiano, kuriam turnyro finale pavyko panaikinti seto deficitą ir triumfuoti.

„Scanpix“/AP nuotr./Dominicas Thiemas ir Stefanos Tsitsipas

Į ketvirtą ATP reitingo vietą pakilsiantis 26-erių D.Thiemas, kuris šiais metais pralaimėjo antrą didelio turnyro finalą („Roland Garros“ vicečempionas), per savaitę uždirbo 1 302 000 JAV dolerių ir 800 ATP reitingo taškų.

Bendrą turnyro prizinį fondą sudarė 9 mln. JAV dolerių.

Abu tenisininkai ateinančią savaitę Madride turėtų ginti savo šalių garbę Daviso taurės finale.