2011 11 15

Geriausia 2011 metų tenisininkė – Petra Kvitova

Tarptautinė moterų teniso asociacija Vimbldono čempionę Petrą Kvitovą paskelbė geriausia 2011 sezono žaidėja. Čekijos tenisininkė laimėjo ir neseniai vykusį aštuonių geriausių WTA tenisininkių turnyrą Turkijoje.
Petra Kvitova
Petra Kvitova / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Petra Kvitova

21 metų P.Kvitova šį sezoną iškovojo 60 pergalių ir patyrė 13-a pralaimėjimų. Ji iškovojo šešis titulus ir iš 34-os vietos pasaulio reitinge pakilo net į antrą vietą.

„Šis sezonas man buvo tarsi sapnas“, – apie 2011 metus kalbėjo tenisininkė. „Didelė garbė laimėti šį apdovanojimą ir prisijungti prie geriausių šio žaidimo tenisininkių, ypatingai, būti šalia Martinos Navratilovos. Aš visą laiką branginsiu 2011 metus ir prisimindama juos judėsiu į priekį.“

P.Kvitova Čekijos rinktinei padėjo tapti Federacijos taurės nugalėtoja. Tenisininkė susižėrė daugiau nei 5 mln. dolerių prizinių pinigų. Petra taip pat paskelbta ir labiausiai patobulėjusia sezono tenisininke.

Metų naujoke paskelbta Irina-Camelia Begu. Rumunijos tenisininkė pasiekė dviejų turnyrų ant grunto finalus, o pasaulio reitinge iš 214-os vietos pakilo net į 38-ą poziciją. Metus baigė 40-a.