2015 03 09

Ilgiausiame visų laikų Daviso taurės mače Leonardas Mayeris nugalėjo Joao Souzą

Argentinos tenisininkas Leonardas Mayeris ilgiausiame visų laikų Daviso taurės mače po nepamirštamos ir dramatiškos kovos rezultatu 7:6(4), 7:6 (5), 5:7, 5:7, 15:13 nugalėjo brazilą Joao Souzą. Korto šeimininkas pasinaudojo 11-a galimybe tašku laimėti susitikimą. Mačas truko net 6-ias valandas ir 42-i minutes.
Argentinos teniso aistruoliai
Argentinos teniso aistruoliai / „Scanpix“/AP nuotr.

Po šios L.Mayerio pergalės Argentinos rinktinė išlygino serijos rezultatą su brazilais 2:2. Penktasis ir lemiamas susitikimas dėl tamsos buvo atidėtas.

Paskutiniame mače susitiko argentinietis Federico Delbonis ir brazilas Thomazas Bellucci. Pirmą setą rezultatu 6:3 laimėjo korto šeimininkas F.Delbonis.

Iki šiol visų laikų ilgiausio Daviso taurės mačo autoriais buvo legendiniai Johnas McEnroe'us ir Matsas Wilanderis. Jų dvikova 1982-aisiais metais truko 6-ias valandas ir 22-i minutes.

Šis mačas tapo ir ilgiausiu profesionalų maču ant grunto dangos. ATP serijos varžybose 2004-aisiais metais „French Open“ turnyre Fabrice‘as Santoro po 6-ias valandas ir 33-is minutes trukusios kovos nugalėjo Arnaud Clementą.

Ilgiausias teniso mačo autoriais išlieka Johnas Isneris ir Nicolas Mahut. 2010-aisiais metais jų dvikova truko net 11-a valandų ir 5-ias minutes. Ši amerikiečio ir prancūzo dvikova buvo žaidžiama tris dienas.

Argentinos ir Brazilijos teniso rinktinės siekia pirmo Daviso taurės čempionų titulo. Argentina keturis kartus žaidė finale – 1981, 2006, 2008 ir 2011 metais. Brazilams finalo pasiekti dar nėra pavykę. Pusfinalyje jie žaidė 1992 ir 2000 metais.

Argentinos ir Brazilijos poros nugalėtojai ketvirtfinalyje kovos su Serbijos rinktine.