TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„iMatch“ piramidės dalyvės: tenisas lavina strateginius įgūdžius, o varžovės tampa draugėmis

Moterų tenisas
A.Četkausko nuotr. / Moterų tenisas
Šaltinis: 15min
0
A A

„iMatch“ moterų teniso piramidė gyvuoja tik pusantrų metų, tačiau projekte dalyvauja jau beveik 90 įvairaus pajėgumo žaidėjų. Priešpaskutinį balandžio savaitgalį dauguma jų susitiko žiemos sezono finalo turnyre ir kovojo dėl Didžiosios bei Mažosios piramidės nugalėtojos vardo.

„Stengiamės suburti moteris į vieną erdvę, kurioje galėtų varžytis tarpusavyje joms patogioje vietoje ir tinkamu laiku. Piramidės turnyro principas suskirsto turnyro dalyves pagal reitingą, todėl kiekviena žaidėja turi galimybe žaisti su lygiaverte varžove“, – sako Renata Žalėnienė, „iMatch“ įkūrėja.

Teniso piramidėje gali dalyvauti teniso mėgėjos nuo 21 metų, kurios nedalyvauja Lietuvos čempionatuose, neturi profesionalės patirties. Tai visus metus vykstantis turnyras, kuriame žaidėjos pagal reitingą suskirstomos į piramidės formos lentelę. Kad pakiltų, žaidėjos turi laimėti prieš aukštesnėje pozicijoje esančias varžoves.

Laimėjusi prieš iškviestą žaidėją, nugalėtoja atsiduria jos vietoje, o pralaimėjusi nukrenta viena pozicija žemyn, viena pozicija nukrenta ir visos žemiau esančios žaidėjos. Dukart per metus organizuojami finaliniai „iMatch“ piramidės turnyrai.

Didžiosios piramidės finale pastarąjį savaitgalį varžėsi 16 pajėgiausių sezono tenisininkių. Vasaros sezono čempionė Gintarė Skrolienė šį kartą tenkinosi 3-iąja vieta. Naująja čempione tapo Dalia Leonavičiūtė, prie „iMatch“ turnyrų prisijungusi visai neseniai. Antroji vieta atiteko Sigitai Ligeikienei.

Mažosios piramidės finale kovojo 32 žemesnį reitingą turinčios žaidėjos. Nugalėtoja tapo trijų berniukų mama Brigita Čipkutė-Jonaitienė, kurios mažiausiajam – vos 9 mėnesiai. „Džiaugiamės už sportuojančias mamas. Ypatingas žavesys puošia sportuojančias moteris“, – sako R. Žalėnienė.

Didžiosios piramidės prizininkės:

1. Dalia Leonavičiūtė
2. Sigita Ligeikienė
3. Gintarė Skrolienė

Mažosios piramidės prizininkės:

1. Brigita Čipkutė-Jonaitienė
2. Skaistė Čerauskienė
3. Nida Degutienė

Po turnyro moterys pasidalijo mintimis apie tai, ką jų gyvenime reiškia tenisas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nida Degutienė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nida Degutienė

Tenisas mobilizuoja planuojant darbo ir poilsio rėžimą

„Tenisas visuomet žavėjo, visų pirma, savo elegancija, – teigė N.Degutienė. – Trumpą teniso pradžiamokslį praėjau dar mokykloje Druskininkuose, tačiau tuomet šiame mieste nebuvo tinkamos bazės rimtai žaisti tenisą. Bet meile tenisui užsikrėčiau visam gyvenimui. Kas žino – jei tik būtų buvusios galimybės vaikystėje, galbūt būčiau pasirinkusi sportininkės karjerą?“.

I. Degutienė tikino, kad šiuo metu prioritetą teikia vienetų žaidimui, nors mielai dalyvauja ir dvejetų turnyruose. „Vienetų žaidimas reikalauja kur kas didesnio fizinio ir psichologinio pasiruošimo, stabilumo. Čia didesnis krūvis, turi galimybę kontroliuoti situaciją ir mokytis iš klaidų. Tačiau mielai žaidžiu ir dvejetus, nes dvejetuose – daugiau socializacijos!“

N. Degutienė, Mažosios piramidės trečios vietos laimėtoja, dirba verslo konsultacijų srityje, rašo maisto tinklaraštį Nidosreceptai.lt, nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, susijusiuose su maistu, savo knygų pristatymais. Nemažai keliauja, daug sportuoja, tad, kaip pati sako, savo laiką dalina tarp biuro, virtuvės ir teniso kortų.

„Man tenisas yra gyvenimo būdas ir savotiška mobilizacija. Kad sustiprėjusi fizinė forma pagerintų mano teniso žaidimo kokybę, galiu prisiversti sportuoti net pačias nemėgstamiausia sporto šakas! Tenisas lavina psichologinę ištvermę, ir mobilizuoja planuojant darbo ir poilsio rėžimą. Tačiau labiausiai skatina žiūrėti, ką dedu į burną. Tinkama mityba ypač svarbi sportinei formai palaikyti, o noras tą formą turėti skatina, pavyzdžiui, pernelyg neatsipalaiduoti prie desertų stalo“.

A.Četkausko nuotr./Dalia Leonavičiūtė
A.Četkausko nuotr./Dalia Leonavičiūtė

Tenisas padeda lavinti strateginius įgūdžius

„Nuo 2003 metų gyvenu alaus pasaulyje. Dirbau keliose alaus daryklose, turėjau tarptautinių projektų. 2011 metais pasukau į privačią veiklą – įsteigiau keturias „Gero alaus“ parduotuves“, – apie save pasakojo D. Leonavičiūtė, Didžiosios piramidės čempionė.

„13 metų praleidau lengvojoje atletikoje. Manieže prieš mano treniruotes vykdavo teniso užsiėmimai – jie mane visada labai traukė. Bet, sportuojant profesionaliai, kitam sportui laiko visiškai nelieka. Kai nusprendžiau pasitraukti iš lengvosios atletikos, atsitiko taip, jog sutikau žmogų, kuris gyveno tenisu. Įkalbinėti manęs nereikėjo“, – prisiminė D. Leonavičiūtė.

„Smagu tai, kad mes kartu iki šiol, ir tenisas mūsų bendram gyvenimui prideda labai daug spalvų. Tenisas man – turiningas laisvalaikis, bendravimas, azartas ir net strateginių įgūdžių lavinimas“.

„iMatch“ apjungia skirtingu lygių tenisininkus į bendruomenę. Visoms merginoms, kurios sako „nežaidžiu nes neturiu su kuo...“, rekomenduoju „iMatch“, – sakė D. Leonavičiūtė.

A.Četkausko nuotr./Brigita Čipkutė-Jonaitienė
A.Četkausko nuotr./Brigita Čipkutė-Jonaitienė

„iMatch“ turnyruose randa ir varžovių, ir draugių

Tris berniukus auginanti B. Čipkutė-Jonaitienė darbuojasi šeimos versle. „Padedame geriau girdėti turintiems klausos sutrikimų“, – pasakojo Mažosios piramidės nugalėtoja.

Vaikystę ji praleido Šiauliuose, tad nesusipažinti su tenisu tiesiog negalėjo. „Tame mieste raketes turėjo visi, tik gaila, kad vaikystėje nelabai mokiausi, kaip ja naudotis“, – šypsojosi B. Čipkutė-Jonaitienė.

„Tenisas malonus laiko praleidimas ir kasdienybė – sūnus svajoja tapti tenisininku, todėl į teniso kortus važiuoju kasdien. Pačiai žaisti dvejetus – linksmiau, bet vienetuose labiau patikrini save, kiek esi psichologiškai stipri“.

„Kokie pralaimėjimai skaudžiausi? Ne tuomet, kai priešininkė yra stipresnė techniškai, o kai supranti, kad nesusitvarkei psichologiškai – tuomet ilgai ant savęs pykstu“.

B. Čipkutė-Jonaitienė pasidžiaugė, kad „iMatch“ piramidėje ieškodama varžovių, dažnai susiranda ir draugių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce