Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 11:14

Lietuvos teniso klubų lygos čempionai – kauniečiai ir druskininkiečiai

Savaitgalį „SEB arenoje“ Vilniuje paaiškėjo šio sezono Lietuvos teniso klubų čempionato nugalėtojai. TOP lygos nugalėtojų vardą iškovojo Kauno komanda „Bim Bam Top Tennis Club“, o Regionų lygos čempionų taurė iškeliavo į Druskininkus – čempionais tapo šio miesto teniso klubo komanda „Magic“.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Viltės Domkutės nuotr.

Jau šeštus metus vykstantį turnyrą bendrai rengia didžiausia šalyje tenisininkus jungianti el. platforma ir turnyrų organizatoriaus „Teniso namai“ ir Lietuvos teniso sąjunga, rašoma pranešime spaudai.

„TOP“ lygos varžybose, kuriose nėra jokių apribojimų žaidėjų pajėgumui, šiemet susikovė 4 komandos. Lemiamame 5 mačų susitikime „Bim Bam Top Tennis Club“ komanda 4:1 įveikė antroje vietoje likusius Klaipėdos „Baltic Tennis Club“ tenisininkus. Trečioje vietoje liko Vilniaus „Atskalūnai“.

Čempionato vyriausiasis teisėjas Arūnas Grigalauskas sako, kad lemiamose Lietuvos teniso klubų lygos dvikovose netrūko nei aistrų, nei emocijų, nei tikrai kokybiško teniso. „Į „SEB areną“ savaitgalį užsukę žmonės čia galėjo pasidžiaugti tikrai kokybišku tenisu. Manau, kad kokybės prasme čempionato TOP lyga vienareikšmiškai yra pajėgiausias mėgėjų turnyras Lietuvoje. Komandos yra subūrę tiek buvusius profesionalius tenisininkus, tiek pačius stipriausius šalies mėgėjus. Tad ir kovos čia įtemptos ir atkaklios. Ir nors čempionais tapę kauniečiai per 15 sužaistų mačų patyrė tik 2 nesėkmes, daugelyje susitikimų atkakli kova vyko iki pat pabaigos, laimėtojai sprendėsi lemiamuose taibreikuose“.

TOP lygos čempionais tapo Erika Buntienė, Justė Kančaitė, Auksė Mačiulaitytė, Julius Adomavičius, Robertas Blagušauskas, Alfonsas Genys, Darius Kavaliauskas, Kęstutis Liepa, Tadas Misevičius ir Mindaugas Simanaitis.

Regionų lygoje šiemet dominavo Druskininkų teniso klubo komandos. Į šį miestą iškeliavo ne tik nugalėtojų taurė, tačiau ir bronzos medaliai. Juos iškovojo Druskininkų teniso klubo komanda, o tarp druskininkiečių įsiterpė antroje vietoje likę Kauno „Cheatless tennis club“.

Čempionatą laimėjusio teniso klubo „Magic“ sudėtyje buvo Dalia Sadeckienė, Laimutė Malakauskienė, Virgilijus Dirma, Gediminas Valiukėnas, Ričardas Klinčaras, Paulius Bortkevičius, Darius Mačiulaitis ir Audrius Šeškus.

Viltės Domkutės nuotr./Varžybų akimirka
Viltės Domkutės nuotr./Varžybų akimirka

Regionų lygos čempionate iš viso dalyvavo 9 komandos, o kovos vyko dviem etapais, kurie buvo surengti rugpjūtį ir rugsėjį.

„Druskininkiečių suburtų komandų sėkmė rodo, kad tenisas Lietuvoje gyvas ne tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose. Manau nėra per drąsu teigti, kad mėgėjų tenisas pas mus išgyvena tam tikrą bumą. Daugėja žaidėjų, gerėja infrastruktūra, o turnyrus vasarą jau sunku ir suskaičiuoti. Prie šio populiarumo augimo, esu tikras, prisideda ir Lietuvos teniso klubų čempionato varžybos, pamažu tampančios savotiškomis nacionalinėmis mėgėjų klubų varžybomis“, – kalba A. Grigalauskas, vien šiais metais vadovavęs jau daugiau nei 25 mėgėjų turnyrams, tarp jų ir Pasaulio lietuvių žaidynių teniso varžyboms.

Teisėjas juokauja, kad kitą sezoną išversti šių metų čempionus iš sosto bus ypač sunku. Mat nugalėjusioms komandoms atiteko turnyrą rėmusios bendrovės „Slinger“ teniso kamuolių mašinos. „Tai idealus treniruočių partneris, todėl man net sunku įsivaizduoti kaip gerai kitais metais bus pasirengę dabartiniai čempionai“, – šypsojosi A. Grigalauskas.

Viltės Domkutės nuotr./Varžybų akimirka
Viltės Domkutės nuotr./Varžybų akimirka

Lietuvos teniso klubų čempionato komandų tarpusavio dvikovose žaidžiami 5 susitikimai: 3 vyrų, 1 moterų ir 1 mišrių porų dvejetų. Beje, TOP lygos titulą iškovojusiai „Bim Bam Top Tennis Club“ komandai tai buvo pavykę padaryti ir 2018 m. Geriausias Druskininkų teniso klubo „Magic“ pasiekimas Regionų lygoje iki šiol buvo taip pat 2018 m. pasiekta antroji vieta.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce