2019 01 22

P.Kvitova pateko į „Australian Open“ pusfinalį – WTA turės naują pirmą pasaulio raketę

Čekė Petra Kvitova (WTA-6) nugalėjo paskutinę Australijos tenisininkę varžybose Ashleigh Barty (WTA-15) ir pateko į pirmą „Didžiojo kirčio“ turnyrų pusfinalį po beveik penkerių metų pertraukos.
Petra Kvitova
Petra Kvitova / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Petra Kvitova

Tikrą pirtį gausiai vietos sirgalių palaikomai austrailei užkūrusi P.Kvitova laimėjo labai lengvai – 6:1, 6:4. Dvikova truko vos 68-ias minutes.

Po čekės pergalės tapo aišku, kad praėjusiame etape turnyrą palikusi Simona Halep ateinantį pirmadienį praras pirmą WTA reitingo vietą.

Į jos vietą kėsinasi ne tik P.Kvitova – galimybių taip pat turi Naomi Osaka, Elina Svitolina bei Karolina Pliškova.

Per pastaruosius 12 mėnesių 28-erių metų čekė laimėjo daugiausiai titulų (6) tarp visų WTA tenisininkių, įskaitant ir Sidnėjaus titulą prieš pat „Australian Open“, kur buvo nugalėta ir Ashleigh Barty.

Visgi „Didžiojo kirčio“ turnyrų pusfinalio P.Kvitova laukė labai ilgai. Nors nuo 2010 metų Vimbldono iki 2014 metų Vimbldono mažiausiai pusfinalius tokio tipo turnyruose ji pasiekė net penkis kartus, nuo to laiko čekė nebedemonstravo tokių gerų rezultatų.

Į „Australian Open“ pusfinalį tenisininkė sugrįžo po 7 metų pertraukos.

Pusfinalyje P.Kvitovos oponente tapo amerikietė Danielė Rose Collins (WTA-35). Ji 2:6, 7:5, 6:1 nugalėjo rusę Anastasiją Pavlyuchenkovą (WTA-44).