Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pralaimėjimo vaikystėje neužmiršęs Ričardas Berankis penktadienį sieks revanšo prieš Lauryną Grigelį

R.Berankis ir L.Grigelis penktadienį žadėjo kovą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / R.Berankis ir L.Grigelis penktadienį žadėjo kovą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laukiamiausio mačo Lietuvos teniso istorijoje išvakarėse Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis prisiminė vaikystėje kartą jau žaidę vienas prieš kitą. Šalies jaunučių (iki 12 metų) čempionato pusfinalyje tada nugalėjo L.Grigelis.

„Aš nepamenu...“ – šypsojosi R.Berankis. „Bet aš labai gerai pamenu“, – auklėtinį netrukus pataisė Remigijus Balžekas.

„Tai nutiko Lietuvos teniso čempionate iki 12 metų. Pirmą setą Ričardas tada pralaimėjo lyg ir 2:6, o aš buvau kažkur išvažiavęs, gal į medžioklę (juokiasi). Skambinu paklausti, kaip sekasi, sako pralaimi. Kai atvažiavau, antrajame sete buvo 1:5, bet išlygino iki 5:5, o vėliau pritrūko jėgų“, – prisiminė R.Balžekas.

„Pamatau Remigijų ir išsigąstu ar kas, bet iš karto atsigaunu“, – juokėsi R.Berankis.

Įveikęs R.Berankį L.Grigelis tada triumfavo ir Lietuvos jaunučių čempionato finale.

Nori revanšo

Linksmai pasijuokę iš vaikystės prisiminimų, R.Berankis ir L.Grigelis pridūrė, kad penktadienį korte nejuokaus. „Reikės bandyti pasiekti revanšą“, – teigė dabar 20-metis R.Berankis.

„Manau, bus tikrai įspūdingas įvykis. Visiems turėtų būti įdomu. Ir svarbiausia, manau, ne tai, ar laimės jis, ar aš. Svarbiausia, kad sužaistume gerą mačą ir visiems būtų linksma“, – pridūrė metais jaunesnis L.Grigelis.

Galiu pažadėti 100 procentų, kad jokio susitarimo nėra ir nebus, – sakė R.Balžekas.

„Idėja sužaisti tokį mačą kilo norint atsidėkoti sirgaliams, kurie čia Lietuvoje taip aktyviai seka mūsų žaidimą. Neužmiršta ir pralaimėjus, ir su pergalėmis pasveikina. Manau, turėtų būti ir jums, ir mums įdomu. Galiu pažadėti 100 procentų, kad jokio susitarimo nėra ir nebus. Tai prieštarautų mūsų visų principams“, – tęsė R.Balžekas.

Negailėjo pagyrų

Prieš penktadienio akistatą parašyti įvardyti vienas kito silpnąsias vietas puikiai sutariantys L.Grigelis ir R.Berankis išsisukinėjo. „Dabar jums tikrai neatsakysim“, – juokėsi R.Berankis.

„Tai bandysi žaisti ant dešinės?“ – išsišiepė L.Grigelis. „Ne, smūgį iš dešinės tu patobulinai. Žaisime ant kairės“, – įsiterpė R.Berankis. „Matysim“, – atsakė L.Grigelis, sukeldamas griausmingą susirinkusiųjų juoką.

„Man atrodo McEnroe (legendinis teniso žaidėjas – aut. past.) sakė – nulaužk stipriausią priešininko pusę, tada tikrai laimėsi“, – pastebėjo R.Berankis.

Tačiau kalbai pakrypus apie stipriąsias savybes, tenisininkai jau netylėjo. „Iš kairės, iš dešinės gerai žaidžia, solidžiai servuoja, orą laimi“, – komplimentus apie varžovą pradėjo R.Berankis.

„O tu – bėgioji, atakuoji iš dešinės, iš kairės...“ – atsakė L.Grigelis.

Treniruotes anksčiau pradėjo L.Grigelis

Nors specialiai prieš penktadienio mačą surengtoje spaudos konferencijoje ir taip netrūko geros nuotaikos, paklausti apie atostogas tenisininkai dar plačiau nusišypsojo.

„Jos baigėsi tik užvakar (antradienį – aut. past.)“, – prisipažino R.Berankis, iš viso atsipūtęs apie 10 dienų. Per laisvą laiką jis spėjo pažaisti ir biliardą, boulingą, pašaudyti į taikinį, tačiau maloniausiomis akimirkomis jis vadino praleistas su artimaisiais.

Visgi išgirdęs, kad penktadienio varžovas treniruojasi jau dvi savaites, R.Berankis sukluso. „Kada tu pradėjai treniruotis?“ – perklausė R.Berankis ir atsisuko į trenerį.

„Gali būti taip, kad setą laimės“, – dar vieną pokštą skėlė R.Balžekas.

Reitinge aukščiau – R.Berankis

Penktadienį 19.30 val. SEB arenoje Vilniuje vyksiančiame mače bus žaidžiama pagal įprastas taisykles iki dviejų laimėtų setų.

Nors norinčių savo akimis išvysti geriausių Lietuvos tenisininkų dvikovą buvo apie 3 tūkst., dėl išlaidų ir techninių galimybių penktadienį SEB arenoje tilps tik iki tūkstančio žiūrovų. Visi jie jau išgraibstė pakvietimus.

Deuce.lt primena, kad netilpę į SEB areną neliks nuskriausti – tiesioginę mačo vaizdo transliaciją galėsite matyti portale Deuce.lt arba per televiziją TV1.

Nors mačas bus tik parodomasis, už jį jau siūloma lažintis ir lažybų bendrovėse. Jose, kaip ir vertinat pagal ATP reitingą, favoritu laikomas R.Berankis.

Geriausių pasaulio tenisininkų klasifikacijoje pernai jis buvo pakilęs ir iki 74-os vietos, o šį sezoną sujaukus traumai yra 125-as.

Trauma sezono viduryje iš vėžių šiemet buvo išmušusi ir L.Grigelį, tačiau metus jis užbaigė karjeros aukštumoje – pirmajame 200-uke (šiuo metu yra 198-as).

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Deuce