Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remigijus Balžekas: „Jei Ričardas Berankis bus sveikas, kitąmet įmanoma patekti ir į 50-uką“

Ričardas Berankis
BFL/Tomo Lukšio nuor. / Ričardas Berankis ATP reitinge aukščiausiai buvo pakilęs iki 73-iojo laiptelio.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis 2011-uosius vertina dvejopai. Metus pradėjęs dvikovomis su Davidu Ferreru, Andy Roddicku ar Juanu Martinu del Potro, vėliau lietuvis net keturis mėnesius turėjo padėti raketę į šalį. Tad prieš 2012-uosius jis vienbalsiai su treneriu Remigijumi Balžeku tvirtina, kad svarbiausia kitąmet – išlikti sveikam.

Sezono pradžia 20-mečiui R.Berankiui buvo daug žadanti – atvirajame Australijos teniso čempionate pasiektas trečias ratas, ATP reitinge užimama rekordinė 73-ioji vieta, dvikovos su geriausiais pasaulio tenisininkais...

Deja, sezono viduryje viskas pradėjo griūti. Nugaros, kirkšnies skausmai išvarė lietuvį iš kortų. Po kone pusmetį trukusios pertraukos R.Berankiui pavyko sugrįžti. Į taškų medžioklę „Challenger“ turnyruose išsiruošęs tenisininkas sustabdė kritimą ATP reitinge ir metus užbaigė 125-as.

Nenuostabu, kad kalbant apie kitą sezoną R.Berankiui ir treneriui R.Balžekui svarbiausia yra tiesiog sveikata. Jeigu viskas bus gerai, R.Balžekas prognozuoja, kad auklėtinis kitąmet ne tik susigrąžins prarastas pozicijas, bet gali įsiveržti ir į pirmąjį ATP reitingo 50-uką.

Plačiau apie praėjusį ir laukiančius sezonus R.Berankis kartu su R.Balžeku pasakojo prieš penktadienį Vilniuje įvyksiančią akistatą su Laurynu Grigeliu.

– Koks buvo šis sezonas?

R.Berankis: Manau, kad pradėjau tikrai labai gerai. Australijos čempionate patekau tiesiai į pagrindines varžybas, kur trečiajame rate nusileidau Davidui Ferrerui. O Ferreras yra Ferreras... Pakankamai vykęs buvo ir Amerikos turas, kur pralaimėjau žaidėjams, kurie vėliau laimėjo tuos turnyrus (Andy Roddickas, Juanas Martinas del Potro, – papildė R.Balžekas). Tikrai negalėjau vaikščioti nukabinęs nosį.

Vėliau Daviso taurės mačas Estijoje, po kurio po truputį prasidėjo nekokia grandininė reakcija. Gavau ir atostogų, ir poilsio... Liepos pabaigoje vėl stipriai pradėjome treniruotis, dirbti, bet traumos tada dar nesitraukė.

Dirbom, stengėmės ir tai, kaip užbaigėme šiuos metus, manau, tikrai nėra prastai, palyginus su tuo, kiek buvo praleista. Negaliu sakyti, kad metus vertinu puikiai, bet pakankamai gerai. Dabar žiūrime į priekį.

R.Balžekas: Nuo rugsėjo Ričardas sužaidė net 27 mačus, iš kurių 20 laimėjo. Pasiekė keturis pusfinalius, vieną finalą, vieną ketvirtfinalį ir kartą pralaimėjo pirmajame rate. Statistiškai, sakyčiau, neblogai. Žaidimas labai tenkino, o rezultatas galėjo būti šiek tiek geresnis. Išslydo Ženevos turnyras (pralaimėjo pusfinalyje – red. past.). Planavome Ženevoje ir Bratislavoje (pateko į finalą – red. past.) įveikti dar po vieną ratą daugiau negu įveikėme ir to būtų užtekę. Helsinkyje (iškrito pirmajame rate – red. past.) tada būtume net nežaidę.

Keturis mėnesius Ričardas iš viso neturėjo raketės rankose. Po to du mėnesius žaidė, bet labai ribotai. Viskas prasidėjo nuo rugsėjo. Sužaidus tik tiek turnyrų, džiaugiamės, kad reitingas nėra dar blogesnis.

– O dabar pavyko atsikratyti traumų?

R.Berankis: Manome, kad taip.

BFL/Tomo Lukšio nuor./Ričardo Berankio treneris Remigijus Balžekas
Remigijus Balžekas

R.Balžekas: Aišku, krūviai prasidės tik gruodžio viduryje. Sunku pasakyti. Šiuo metu viskas yra kaip ir normaliai. Sportininkams visada kažkur šiek tiek paskauda, bet tai nėra traumos. Dabar atrodo gerai, bet gruodį laukia rimtas išbandymas. Krūviai labai dideli, po 7–8 valandas juodo darbo... Pasiruošti reikia visam pusmečiui. Jeigu kūnas atlaikys, tai atlaikys.

Pernai dar Australijoje viskas buvo gerai, bet vėliau organizmas nebeišlaikė – pasipylė traumos. Šiemet tikimės, kad viskas bus gerai.

R.Berankis: Mokomės iš klaidų.

– O kokie ateities planai?

R.Balžekas: Po mačo su L.Grigeliu iš karto išskrendame į Dubajų. Ten apie dvi savaites treniruosimės su Rogeriu Federeriu ir L.Grigeliu. Tada, kaip ir L.Grigelis, gruodžio 26 dieną skrisime į Australiją, kur žaisim du arba tris turnyrus. Po to grįžtam dviem mėnesiams į Ameriką. Kitąmet daugiau žaisime ATP turnyruose. Iki balandžio mėnesio tvarkaraštis yra sudarytas 100 procentų, o į Lietuvą planuojame grįžti kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje ir ruoštis Europos turnyrams.

Tikimės, kad sveikata bus gera, kad traumos paliks, o rezultatas... Žinot, padės Dievas – bus ir rezultatas (juokiasi). Svarbiausia, kad Ričardas būtų sveikas, nekamuotų traumos. Visa kita yra tik darbas ir noras, o šito mums nestinga. Nėra jokių užsibrėžtų tikslų, kad turime patekti į pirmą 50-uką, tačiau manau, kad tai įmanoma.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Deuce