2022 07 31

Ričardo Berankio Meksikoje laukia nenuspėjamasis italas

Pirmadienį prie starto linijos ATP 250 serijos turnyre „The Mifel Tennis Open“ stosiantis Ričardas Berankis (ATP-102) burtų traukimo ceremonijoje sužinojo ir savo pirmąjį oponentą.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmajame rate 32-ejų vilniečio lauks labai intriguojanti akistata su penktą skirstymą turinčiu italu Fabio Fogniniu (ATP-54).

Genijus arba beprotis – turbūt tai geriausiai apibūdina patyrusį 35-erių Italijos tenisininką, kuris savo talentu gali įveikti net ir pačius geriausius pasaulio žaidėjus, bet tragišku charakteriu sužlugdyti pats save prieš keliais šimtais pozicijų žemiau esantį oponentą.

Aukščiausiai iki devintosios ATP reitingo pozicijos 2019 metais po laimėjo pirmojo karjeros „Masters“ titulo pakilęs F.Fogninis per savo karjerą iš viso laimėjo 9 turnyrus, tačiau pastaraisiais sezonais pamažu išgyvena saulėlydį.

„Scanpix“ nuotr./Fabio Fognini

Šiemet tik Rio de Žaneire ir Belgrade jam pavyko pasiekti pusfinalius, o per visą sezoną italas laimėjo 15 mačų per 31 dvikovą.

Ričardo pusėje turėtų būti fizinis pranašumas ir prisitaikymas prie visai kitos laiko zonos, kadangi F.Fogninis tik šią naktį finišavo ATP turnyre Kroatijoje, kur laimėjo dvejetų turnyrą.

Italo pranašumas neabejotinai bus patirtis ir nuostabūs būtent šių Los Cabos mieste esančių kortų prisiminimai – 2018 metais tenisininkas sensacingai laimėjo šias pirmenybes, finale įveikęs tuomet ATP ture dar dominavusį Juaną Martiną Del Potro, o po metų jis pasiekė ketvirtfinalį.

Šio susitikimo nugalėtojas antrame etape kausis prieš argentinietį Facundo Bagnį (ATP-120) arba amerikietį Ernesto Escobedo (ATP-158), o ketvirtfinalyje lauktų potencialus mūšis su pirmąja pasaulio rakete Daniilu Medvedevu.

Tarpusavio italo ir lietuvio susitikimuose net 3:0 priekyje Fabio Fogninis.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas