2015 02 15

Stebuklingas Luca Vannio žygis Brazilijoje prasitęsė iki finalo

149-ą vietą pasaulio reitinge užimantis italas Luca Vannis toliau stebina teniso pasaulį ir pateko į Brazilijoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro finalą. 29-erių metų žaidėjas pusfinalyje po atkaklios kovos 6:4, 6:7(5), 6:4 nugalėjo kortų šeimininką Joao Souzą. Mačas truko beveik tris valandas.
Luca Vannis pasiekė pirmą karjeroje ATP turnyro finalą
Luca Vannis pasiekė pirmą karjeroje ATP turnyro finalą / Brasil Open nuotr.
Temos: 1 Žygis

L.Vannis tapo pirmuoju turnyro Brazilijoje žaidėju per paskutinius 15-a metų, kuris po kvalifikacijos pateko į finalą. Iki šiol jis nebuvo iškovojęs pergalės ATP turo varžybose.

„Stengiausi gerai atlikti pirmą padavimą, – po dramatiškos pergalės kalbėjo L.Vannis. – Aš kovojau ir pasiekiau pirmą ATP finalą.“

L.Vannis antrame sete pirmavo 5:4 ir stojo atlikti padavimų, kurie galėjo nulemi jo pergalę, tačiau J.Souza atsitiesė, laimėjo pratęsimą. Tačiau paskutiniame sete italas įrodė savo pranašumą.

Įdomu tai, kad 29-erių metų L.Vannis tik šiemet apskritai pradėjo žaisti ATP pasaulinio turo varžybose. Beje, pirmas jo tokio lygo mačas buvo prieš Ričardą Berankį Čenajuje. Jis tik praėjusiais metais laimėjo pirmą karjeroje „Challenger“ serijos turnyrą.

L.Vannis „Brasil Open 2015“ finale kovos su Pablo Cuevasu. 32-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Urugvajaus žaidėjas per 71-ą minutę 6:4, 6:3 nugalėjo Santiago Giraldo.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas