2018 10 08

Tenisininkė Klaudija Bubelytė iškovojo trečią vietą pajėgiausių Europos šešiolikmečių turnyre

Klaudija Bubelytė iškovojo trečiąją vietą baigiamajame Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) šešiolikmečių sezono turnyre, kuriame varžėsi aštuonios pajėgiausios šios amžiaus grupės tenisininkės.
Klaudija Bubelytė
Klaudija Bubelytė / Tennis Europe nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Pirmame Italijoje surengtų vadinamų Masters varžybų rate penkiolikmetė Šiaulių teniso mokyklos auklėtinė 6:4 6:1 įveikė rusę Martą Belokrylovą. Turnyro pusfinalyje K. Bubelytė nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Kroatijos tenisininkei Antoniai Ružič – 2:6 0:6.

Trečią vietą Lietuvos tenisininkė užsitikrino 6:4 6:7(7) 6:4 įveikusi čekę Anną Panchartek. Šis susitikimas truko daugiau nei 3 valandas.

„Tai yra puikus Klaudijos ir jos trenerių pasiekimas. Manau, kad Masters turnyre Italijoje iškovota trečia vieta tenisininkė įrodė, jog ji jau išaugo šešiolikmečių turnyrų rūbą. Todėl man belieka palinkėti K. Bubelytei ir jos komandai dar daugiau užsispyrimo treniruotėse ir kuo didžiausios sėkmės aštuoniolikmečių ir suaugusiųjų varžybose”, – sako Lietuvos teniso sąjungai vadovaujantis Ramūnas Grušas.

Baigiamojo sezono turnyro čempione tapo A. Ružič, finale 6:4 7:6(4) nugalėjusi austrę Tarą Wurth. Vaikinų varžybose nugalėjo Bulgarijos tenisininkas Petr Nesterov.

K. Bubelytę treniruoja Šarūnas Kulnys. Šiaulietė buvo nuolatinė Lietuvos teniso sąjungos vykdomos „Nacionalinės treniruočių programos” dalyvė. 2018 metais K. Bubelytė laimėjo 7 Tennis Europe šešiolikmečių turnyrus, dar du kartus ji kovojo varžybų finaluose. Nuo šių metų pradžios ji pakilo per daugiau nei 300 vietų Europos teniso asociacijos šešiolikmečių reitinge ir dabar jame užima 33 vietą.

Pernai Europos teniso asociacijos Masters turnyre ketvirtą vietą užėmė Matas Vasiliauskas. Anksčiau šiose varžybose jėgas yra išbandęs ir geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis.

Praeityje Tennis Europe Masters varžybų nugalėtojais yra tapusios tokios teniso žvaigždės kaip ispanas Rafaelis Nadalis, vokietis Aleksandras Zverevas ar belgė Kim Clijsters.