2020 01 12

Titulų badas galiausiai baigėsi – Serena Williams triumfavo Auklande

23 „Didžiojo kirčio“ titulų savininkė Serena Williams (WTA-10) gali lengviau atsikvėpti – amerikietė pagaliau nutraukė titulų badą ir pirmą kartą po motinystės atostogų tapo stipriausia turnyro tenisininke.
Serena Williams ir dukrytė Alexis Olympia
Serena Williams ir dukrytė Alexis Olympia / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Serena Williams

„ASB Classic“ turnyro finale 38-erių Serena 6:3, 6:4 palaužė tautietę Jessicą Pegulą (WTA-82).

Beveik tobulą 43 minučių pusfinalį prieš A.Anisimovą sužaidusi amerikietė finaliniame mače startavo kiek lėčiau, tačiau visumoje sužaidė dar vieną nepriekaištingą mačą.

J.Pegula pačiame pirmame geime netikėtai laimėjo tituluotos varžovės padavimus, tačiau break'o persvarą išsaugoti pavyko labai neilgai.

Netrukus Serena pradėjo dominuoti puolime, o setas baigėsi penkių laimėtų geimų serija.

Antrajame sete labiau patyrusi amerikietė dovanėlių oponentei nedovanojo ir pasiekusi vienintelį break'ą trečiajame geime iškovojo užtikrintą pergalę.

Per nugalėtojos kalbą S.Williams atskleidė, kad visą turnyre uždirbtą pinigų sumą – 43 tūkstančius JAV dolerių – ji paskirs Australijos krūmynų gaisrų nuskriaustiesiems.

Iki turnyro Auklande amerikietė, sugrįžusi po motinystės atostogų 2018 metų pradžioje, buvo pralaimėjusi visus tris žaistus finalus – po kartą Vimbldone bei „US Open“, o iš finalo Toronte pasitraukė dėl traumos.

2017 metų „Australian Open“ buvo paskutinis turnyras, kuriame Serena iškovojo trofėjų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Serena Williams

Tenisininkė taip pat bus apdovanota 280 WTA reitingo taškų ir pakils į devintąją vietą.

Trečiajame karjeros WTA finale žaidusi J.Pegula uždirbo 180 WTA reitingo taškų ir 21 410 JAV dolerių.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas