Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viename didžiausių Lietuvos mėgėjų teniso turnyrų antrą kartą triumfavo Viktoras Gasiūnas

Viktoras Gasiūnas
organizatorių nuotr. / Viktoras Gasiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

SEB arenoje Vilniuje vyko vieno gausiausių ir aktyviausių Lietuvoje teniso projektų „Piramidė“ žiemos sezono finalai. Net 64 iš 230 projekto dalyvių varžėsi dviejose grupėse – pagrindiniame finale, kuriame susitiko 32 geriausi projekto dalyviai, bei „Iššūkio“ finale, kur žaidė 33–64 pozicijas „Piramidės“ reitinge užimantys žaidėjai. Per žiemos sezono finalus „Piramidės“ dalyviai sužaidė net 126 mačus.

Pagrindiniame finale pergalę šventė Viktoras Gasiūnas, 6:4, 6:3 įveikęs Andriu Nikelį. Pastarasis dalyvis, tenisą žaidžiantis vos penkerius metus, pusfinalyje pateikė staigmeną – 3:6, 6:1, 10:1 pranoko vasaros sezono čempioną Andrių Labunską. Šis atsigriebė mače dėl trečiosios vietos palaužęs Paulių Ramantauską 6:1, 6:0.

„Iššūkio“ finale nenugalimas buvo Dovydas Akstinas. Visus penkis mačus laimėjęs dalyvis finale nepaliko vilčių iki tol taip pat nenugalėtam Tadui Sinskui, įveikdamas jį 6:0, 6:2. Trečiąją vietą iškovojo Irmantas Rimas, mažajame finale tokiu pačiu rezultatu (6:0, 6:2) nugalėjęs Darių Tijūnaitį.

„Piramidės“ teniso turnyre, subūrusiame įvairaus pajėgumo teniso mėgėjus, žiemos sezono metu (2014 rugsėjis – 2015 balandis) buvo sužaista daugiau nei 700 mačų. Iš viso per metus sužaidžiama daugiau nei 1 300 „Piramidės“ susitikimų.

Įmonės „Teniso pasaulis“ organizuojama teniso mėgėjų „Piramidė“ suburia įvairaus pajėgumo žaidėjus. Jame šiuo metu dalyvauja daugiau nei 260 aktyvių tenisininkų. Nuo 2007-ųjų „Piramidėje“ sužaista daugiau nei 12 tūkst. mačų.

Projektas iš kitų teniso turnyrų išsiskiria tuo, kad vyksta be pertraukų visus metus. Žaidėjai kviečia vieni kitus į dvikovas stengdamiesi pasiekti kuo aukštesnį piramidės laiptelį. Du kartus per metus aukščiausias pozicijas užimantiems tenisininkams organizuojami trijų dienų finaliniai turnyrai, per kuriuos aiškinamasi, kas užims 1–32 vietas. Nuo 2014 m. pradėtas rengti ir „Iššūkio“ finalas, kuriame dalyvauja 33–64 reitingo pozicijas užimantys žaidėjai.

39 metų V. Gasiūnas „Piramidės“ čempionu tapo antrą kartą. Pirmąsyk jam tai pavyko padaryti prieš dvejus metus. Šiose varžybose jis dalyvauja nuo 2008 metų. Vilnietis verslininkas nuolat žaidžia įvairiuose turnyruose ir yra savo amžiaus grupės (35-39 m.) ketvirtoji Lietuvos raketė, o pasaulinėje klasifikacijoje tarp bendraamžių yra 160-tas.

 - Nuolat treniruojatės ir dalyvaujate įvairiuose turnyruose. Kaip randate tiek laiko tenisui?, – paklausėme V. Gasiūno.

 - Kadangi turiu savo įmonę, tai esu savo laiko šeimininkas. Treniruojuosi tris arba keturis kartus per savaitę. 

 - Ar užsiimate ir kokia nors kita sporto šaka?

 - Pastaruoju metu – tik tenisu. Anksčiau, iki 30-ties metų, žaidžiau krepšinį studentų pirmenybėse. O dabar jau 10 metų esu pasinėręs į tenisą.

 - Kodėl iškeitėte krepšinį į tenisą?

 - Bendrabutyje gyvenau kartu su tenisininku. Jis sudomino savo sporto šaka. Krepšinyje būdamas 30-ties jau nelabai ką galėjau rimtesnio parodyti, o  fizinė forma buvo nebloga, tad net dar nelabai mokėdamas žaisti tenise pasinaudodavau greičiu ir laimėdavau.  O kai sekasi, atsiranda azartas, noras dar daugiau pasiekti.

 - Gal „Piramidės“ turnyre teko susitikti su buvusiu krepšinio profesionalu Rolandu Jaručio, pastaruoju metu daug laiko skiriančiu tenisui?

 - Kol kas neteko. Tikiuosi, kad jis „Piramidėje“ pakils aukščiau ir susitiksime. Gal po kelių metų jau ir jis pateks tarp stipriausiųjų.

 - O kiek metų prireikė jums patekti į finalinį etapą?

 - Maždaug septynerių. Nors sakoma, kad pradėti tikrai gerai žaisti tenisą reikia apie dešimties metų praktikos. 

 - Teniso mėgėjų bendruomenės nariai Lietuvoje vieni kitus neblogai žino. Gal kortuose susiradote ir bičiulių, su kuriais bendraujate ne tik žaisdami?

 - Žinoma. Labai daug mano draugų žaidžia tenisą, esu klubo „Teniso lyga LT“ narys. Bendraujame šeimomis. Pažįstamų ir draugų ratas teniso dėka tikrai prasiplėtė.

 - Pažaidžiate ir turnyruose užsienyje?

 - Kartais nuvažiuoju, jei vyksta kaimyninėse šalyse. Po vieną arba du kartus per metus. Kelionėms į užsienį reikia kiek daugiau laiko ir finansų, tad dažniau žaidžiu Lietuvoje.

 - Ar trofėjai dar telpa namuose?

 - Kol kas dar telpa.

 - Esate tik žaidėjas, ar ir teniso sirgalius?

 - Ir žaidėjas, ir sirgalius. Visada seku rezultatus, žiūriu varžybas. Tenisas yra didžiausias mano pomėgis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce