2018 07 15

Vimbldono dvejetų finale dramatiška kova, amerikiečių pergalė ir rekordas

Pradžioje Kevinas Andersonas po alinančio mūšio nugalėjo Rogerį Federerį, o vėliau dar po ilgesnės kovos įveikė Johną Isnerį. Tik po dviejų dienų trilerio baigėsi Novako Džokovičiaus mačas su Rafaeliu Nadaliu. Prie Vimbldono maratonininkų prisijungė ir vyrų dvejetų finalo dalyviai.
Mike'as Bryanas ir Jackas Sockas
Mike'as Bryanas ir Jackas Sockas / „Scanpix“ nuotr.

Po beveik keturias valandas trukusios kovos septinta pagal skirstymą Mike’o Bryano ir Jacko Socko pora 6:3, 6:7 (7:9), 6:3, 5:7, 7:5 palaužė Raveno Klaaseno ir Michaelo Venuso duetą. Čempionams tai buvo trečias penkių setų mačas per pastarasis dvi savaites.

M.Bryanas Vimbldono dvejetų turnyre pirmą kartą karjeroje žaidė ne su savo dvyniu broliu. Kiek jaunesnis dvynys Bobas Bryanas patyrė klubo traumą.

40-metis M.Bryanas užfiksavo naują Vimbldono rekordą. Jis tapo vyriausiu žmogumi atviroje teniso eroje, kuris laimėjo šį turnyrą. Iš viso tai jau 17-as laimėtas „Didžiojo kirčio“ turnyras Mike’o karjeroje ir pagal šį rodiklį jis susilygino su Australijos teniso legenda Johnu Newcombe’u.

„Jausmas geras, – po pergalės kalbėjo M.Bryanas. – Žinoma, tai buvo ilgos dvi savaitės. Manau, kad teniso kortuose praleidome apie 20 valandų. Trečiame rate buvome per tašką nuo pralaimėjimo. Atsilikinėjome ir pusfinalio ir finalo penktuose setuose.“

J.Sockui tai buvo antras Vimbldono dvejetų turnyro čempiono titulas. Pirmą jis laimėjo 2014-ais metais žaisdamas su Vaseku Pospišilu.

Įdomu, kad J.Sockas tapo tik vos ketvirtu žaidėju, kuris atviroje teniso eroje Vimbldono dvejetų turnyrą laimėjo su dviem skirtingais partneriais. Be jo tai padarė M.Bryanas, Toddas Woodbridge’as ir Johnas McEnroe’us.

M.Bryanas Vimbldono dvejetų čempionu tapo ketvirtą kartą karjeroje.

Čempionai pasidalins 450 tūkstančių svarų premiją. Finalo dalyviams atiteks per pusę mažesnė suma.