2019 10 27

WTA finalai: „Australian Open“ finalo pakartojime – japonės triumfas

Sekmadienį Kinijos mieste Šendžene prasidėjo baigiamasis moterų sezono turnyras „Shiseido WTA Finals Shenzhen“, kuriame varžosi aštuonios stipriausios 2019 metų tenisininkės. Varžybos prasidėjo raudonosios grupės kovomis.
Naomi Osaka ir Petra Kvitova
Naomi Osaka ir Petra Kvitova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiąjį skirstymą turnyre turinti Naomi Osaka pirmoji iškovojo pergalę – 7:6(1), 4:6, 6:4 patiesė Petrą Kvitovą (WTA-6).

Šios tenisininkės sausį kovojo dėl „Australian Open“ trofėjaus. Tiek tada, tiek ir dabar pergale džiaugėsi N.Osaka. Įdomu ir tai, kad abu mačai klostėsi labai panašiai.

Kaip ir „Didžiojo kirčio“ turnyro finale, taip ir dabar 22-ejų tenisininkė pirmą setą laimėjo per pratęsimą bei lygiai taip pat susikūrė break'o persvarą antrajame.

Tačiau charakterį pademonstravusi P.Kvitova identiškai rezultatą išlygino, o netrukus ir persvėrė savo naudai.

Visgi toks „bangavimas“ N.Osakos iš vėžių neišmušė – ji iškovojo pirmą pergalę WTA finaluose. Beje, ilgą sezono dalį optimalios sportinės formos neatradusi tenisininkė dabar iškovojo net 11 pergalę iš eilės.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Naomi Osaka ir Petra Kvitova „Australian Open“ turnyre

P.Kvitova baigiamajame metų turnyre dalyvauja jau septintą kartą. 2011 metais, debiutuodama, čekė varžybas laimėjo, o 2015 metais liko antra. 2018 metų pabaigoje tenisininkė pralaimėjo visus tris mačus ir neperžengė grupių barjero.

Kitame raudonosios grupės mače pergalę iškovojo pirmoji pasaulio raketė Ashleigh Barty. Australė 5:7, 6:1, 6:2 nugalėjo šveicarę Belindą Benčič (WTA-7).

Raudonoji grupė
Vieta Tenisininkė Perg. Pral. Tšk. Setai Geimai
1 Ashleigh Barty 1 0 1 2:1 17:8
2 Naomi Osaka 1 0 1 2:1 17:16
3 Petra Kvitova 0 1 0 1:2 16:17
4 Belinda Benčič 0 1 0 1:2 8:17

Rytoj violetinėje grupėje žais Karolina Pliškova (WTA-2) prieš Eliną Svitoliną (WTA-8) ir Bianca Andreescu (WTA-4) prieš Simoną Halep (WTA-5).