Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 19:33

Paaiškėjo, kurie tenisininkai sulaukė didžiausio dopingo kontrolierių dėmesio

Laurynas Grigelis ir Ričardas Berankis
„Scanpix“/15min.lt fotomontažas / Laurynas Grigelis ir Ričardas Berankis

Tarptautinė teniso federacija paskelbė praėjusiais metais vykdytos antidopingo programos statistiką. Tarp daugiausiai tikrintų žaidėjų – teniso elitas. Dopingo kontrolieriai pro akis nepraleido ir Lietuvos tenisininkų.

Pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius ir antras pagal reitingą Rogeris Federeris dėl dopingo buvo tikrinti mažiausiai 14 kartų. Dopingo testai jiems buvo atlikti bent po 7 kartus turnyrų metu ir po tiek pat kartų turnyrams nevykstant.  Mažiausiai 14 kartų tikrintas ir geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas Andy Murray. Pavyzdžiui, ši trijulė 2013-aisiais metais dėl dopingo tirta bent po kelis kartus mažiau.

Praėjusį sezoną traumų kamuotas Rafaelis Nadalis sulaukė mažesnio dopingo kontrolierių dėmesio. Jis tikrintas 4-6 kartus turnyrų metu ir dar mažiausiai 7 kartus ne turnyrų metu. Tokia pati statistika skelbiama ir apie geriausią pasaulio tenisininkę Sereną Williams.

Visi į geriausių pasaulio tenisininkų dešimtuką patenkantys sportininkai buvo tikrinti mažiausiai 7 kartus ne turnyrų metu ir mažiausiai 4 kartus per turnyrus.

Dėl dopingo buvo tikrinti ir geriausi Lietuvos tenisininkai. Ričardas Berankis dopingo kontrolierių dėmesio sulaukė tik turnyrų metu, jis buvo tikrintas apie 10 kartų. Laurynui Grigeliui teko vargti mažiau, jis tikrintas vos vieną kartą.

Iš viso 2014-aisiais metais be išankstinio perspėjimo turnyruose buvo atlikti 1883 šlapimo testai. Ne turnyrų metu tokių testų buvo apie 300. Taip pat atlikta ir daugiau nei 1300 kraujo testų. Tiesa, reikia paminėti, kad ši statistika paskelbta remiantis tik vienos antidopingo programos rezultatais, neįtraukti duomenys iš kitų antidopingo agentūrų atliktų testų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Deuce