Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 18d. 17:21

15min Esports namų pavasario turnyrų apžvalga ir planai rudeniui

Esports namai
Esports namai
15min Esports namai pastaruoju metu pradėjo vis daugiau dėmesio skirti ne tik esporto naujienų apžvalgoms, bet ir įvairių turnyrų organizavimui. Lietuvoje stipriai trūksta tęstinių turnyrų, kurie skatintų komandas vis labiau žaisti ir tobulėti kartu. Šįkart apžvelgsime praėjusį pavasarį Esports namų organizuotus turnyrus ir pasidalinsime planais ateityje.

Praėjusiais metais vykęs „Topo Centro – HP“ taurės turnyras parodė, kad CS:GO potencialas Lietuvoje yra didžiulis. Turnyre sudalyvavo virš 120 komandų, kurios rodė savo sugebėjimus žaidime, o geriausios iš jų laimėjo puikius „HP“ prizus.

Topo Centro „Amber Clutch by OMEN“

„Topo Centras“ liko ištikimas CS:GO bendruomenės draugas ir šiais metais. Į balandį startavusią lygą patekti bandė daugiau kaip šimtas komandų, o po sudėtingos atrankos geriausios 16 komandų paskirstytų per 2 divizionus kovėsi ilgame sezone dviejų ratų principu. Kassavaitinėse transliacijose galima buvo pamatyti ir plačiai CS:GO scenoje žinomų žaidėjų, tokių kaip „Kvik“, „Butters“, „pounh“ ar „Jl“, ir mažiau matytų, bet labai perspektyvių žaidėjų.

Po reguliaraus sezono keturios geriausios komandos „loot“, „Bleiz“, „GRAZHtAS“ ir „EoN“ kovėsi pusfinalių dvikovose. Pirmajame iš jų „Bleiz“ susitiko su „GRAZHtAS“ komanda. Pirmasis žemėlapis atrodė tikrai įspūdingai, kadangi „GRAZHtAS“ pasirinktame žemėlapyje „Nuke“ „Bleiz“ žaidėjas „CagXD“ užkūrė pirtį ir sužaidė įspūdingą žemėlapį, bet nesugebėjo nuvesti komandos į pergalę (14:16). Antrajame žemėlapyje „Bleiz“ jau nesugebėjo taip pasipriešinti „GRAZHtAS“ komandai, kuriai viskas baigėsi nesunkia pergale 16:3. Antrajame pusfinalyje didelės intrigos nebuvo. Komanda „loot“ dviejų žemėlapių pareikalavusioje serijoje abu kartus 16:6 nugalėjo „EoN“ ekipą.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Epizodas iš „Amber Clutch“ finalo
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Epizodas iš „Amber Clutch“ finalo

Finalinis etapas vyko Vilniaus naujojoje CyberX arenoje, kur susirinkusios dvi geriausios šalies komandos parodė įspūdingą, trijų žemėlapių pareikalavusią seriją. Po puikaus pirmojo žemėlapio „GRAZHtAS“ komandai, jaunieji „loot“ žaidėjai nepasidavė ir išlygino serijos rezultatą. Trečiasis žemėlapis taip pat buvo pilnas įtampos. Prasčiau žemėlapį pradėję „loot“ žaidėjai sugebėjo sugrįžti ir net persverti rezultatą, bet „GRAZHtAS“ žaidėjų patirtis davė savo. Vos išlošę kelis raundus jie užbaigė žemėlapį ir tapo pirmojo sezono čempionais.

Elite Build

„Elite Build“ buvo antrasis šiemet vykęs Esports namų turnyras, kuriame CS:GO aikštelėje susirungė lietuviškas įmones atstovaujančios komandos. Aktyviausiai turnyre susirinko „Hostinger“ komandos, kurių buvo net trys. Atskiro paminėjimo vertos yra taip pat neblogai pasirodžiusios „BlueBridge“ ir „Baltneta“ (trečios vietos laimėtojai) komandos.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Įmonių turnyras „Elite Build“
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Įmonių turnyras „Elite Build“

Aktyviausiai dalyvavusi „Hostinger“ taip pat atsiuntė ir dvi geriausias turnyro komandas. Būtent finale susitiko Arno ir Žygimanto vedamos „Hostinger“ komandos. Pirmasis žemėlapis nežadėjo daug intrigos serijoje, kadangi Arno komanda atrodė visa galva stipresni. Visgi antrajame žemėlapyje kova buvo atkaklesnė, bet Žygimanto vedama komanda nesugebėjo pasipriešinti kolegoms, vedamiems Arno.

Laimėjusios komandos buvo apdovanotos „Topo Centro“, „OMEN“ ir „AJ šokolado“ prizais, o energijos finalų metu jiems suteikė „CULT“.

Rudens planai

Rudenį CS:GO scenoje yra planuojamas antrasis Topo Centro „Amber Clutch by OMEN“ lygos sezonas. Jį aukščiausiame divizione tęs šešios stipriausios pirmojo ir dvi geriausios antrojo diviziono komandos. Taip pat nėra atmetama galimybė organizuoti dar vieną įmonių turnyrą, kuris tikrai turi galimybę plėstis dar plačiau ir pasiekti daugiau darboviečių.

Kalbant ne apie CS:GO, vasaros pabaigoje yra planuojamas kitos disciplinos turnyras, kuris taip pat turėtų pritraukti esporto gerbėjus prie ekranų. Sekite naujienas Esports namai „Facebook“ paskyroje ir 15min.lt portalo skiltyje ir sužinokite visas naujienas pirmieji!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/