Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 14d. 15:30

Antroji dalis. „Eastern European“ kanalo įkurėjas atvirai: ar streameriai Lietuvoje gali pragyventi?

Edgaras Marcinkus
Asmeninio albumo nuotr. / Edgaras Marcinkus
Pirmoji straipsnio dalis su kanalo „Eastern European“ įkūrėju Edgaru Marcinkumi sulaukė milžiniško susidomėjimo. Straipsnis („Pirmoji dalis. „Eastern European“ kanalo įkūrėjas Edgaras Marcinkus apie „Zilitoną“, šilelį ir vaikystę“) tapo skaitomiausiu esporto srityje praėjusią savaitę. Taigi nieko nelaukdami 15min skaitytojams norime pristatyti antrą dalį, kurioje Edgaras atskleidė savo 5 mėgstamiausius žaidimus, geriausius „Counter-strike“ žaidėjus bei patarimus būsimam „streameriui“!

Kokie yra 5 tavo mėgstamiausi žaidimai?

1. „Runescape“, mano nuomone, tai yra pats geriausias MMORPG, kurį žaidžiant esu praleidęs daugiausiai laiko lyginant su kitais žaidimais.
2. „Counter-Strike 1.6“ – tobula šaudyklė. Čia praleisdavau vienas geriausių dienų su draugais.
3. „GTA SA:MP“. Čia virė tikras gyvenimas! Patys pirmieji „Roleplay“. Tiesiog klasika, kurią prisiminus užplūsta nostalgija.
4. „Need for Speed Underground 2“. Jaunystėje tikrai mėgdavau lenktynes. „NFSU2“, mano nuomone, yra geriausia žaidimo „Need for speed“ dalis.
5. „Dota 2“. Turėjau pasirinkimą tarp „League of Legends“ ir „Dota 2“. Pasirinkau pastarąjį, kadangi žaisdamas šį žaidimą praleidau daugiau nei 2000 valandų.

Kaip atrodo tavo darbo diena? Ar galime sakyti, jog streameriai Lietuvoje gali iš to gyventi? O galbūt tai dar sunku ir pajamos nėra panašios į atlyginimus?

Nors ir esu „youtube'ris“, tačiau neturiu griežto, pastovaus grafiko. Darbo dienomis stengiuosi keltis apie 8 valandą ryto, kadangi noriu išlaikyti režimą. Man asmeniškai ryte dirbasi geriausiai, todėl didžiąją dalį darbų pasidarau būtent ryte. O darbų būna įvairių: scenarijų rašymas, vaizdo įrašų montavimas, filmavimas ir viskas, kas susiję su mano „Full Time Youtuber“ veikla. Maždaug apie 14 valandą baigiu visus kūrybos darbus ir važiuoju sportuoti. Taip atsipalaiduoju ir prasiblaškau. Jeigu tą dieną nėra suplanuotos transliacijos, stengiuosi praleisti laiką su žmona arba draugais. Jeigu transliacija yra suplanuota, tada pradedu maždaug nuo 17-18 valandos ir baigiu apie 23 valandą. Tikrai ne visi „streameriai“ gali gyventi iš to, ką jie daro. Tuo gali pasigirti tik didelę auditoriją subūrę streameriai, turintys tam tikrą „background'ą“, užkabinę kažkuo žiūrovą. Tokia situacija yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Kaip tavo veiklai padėjo/pakenkė karantinas?

Pradžioje tikrai labai padėjo, nes žmonės būdami namuose aktyviau stebėjo „Youtube“ kanalus. Asmeniškai mano įrašai sulaukė didesnio palaikymo – padidėjo peržiūros, o ir žiūrovų skaičius streamuose išaugo. Vėliau pasijuto šioks toks nuovargis nuo viso to karantino ir kokybiško poilsio stokos. Sudėtingiausia buvo tai, jog kažkuriuo momentu supratau, kad gyvenime trūksta šaltinio, iš kurio galėčiau pasisemti idėjų. Nebebuvo nei normalaus sporto, nei kitų pramogų prie kurių buvau įpratęs įprasto gyvenimo ritmu. Psichologiškai sunku buvo ištverti karantiną. Tačiau dabar, kai po truputį viskas stabilizuojasi Lietuvoje, atsigaunu aš kaip ir visi kiti.

Ar seki elektroninį sportą? Galbūt domiesi CS:GO profesionalia scena?

Kai buvau jaunesnis, aktyviai sekiau CS 1.6, o vėliau CS:GO profesionalią sceną, bet dabar nelabai.

Išvardink savo top 5 žaidėjus. Kurie CS:GO Lietuviai tave žavi labiausiai?

Išvardinsiu savo nuomone visų laikų geriausius CS 1.6 – CS:GO žaidėjus kurie man man didžiausią įspūdį ir kuriuos kažkada sekiau:

1. „f0rest“ – Patrik Lindberg;

2. „SpawN“ – Abdisamad Mohamed;

3. „Markeloff“ – Yehor Vadymovych Markelov;

4. „HeatoN“ – Emil Christensen;

5. „Edward“ – Ioann Sukhariev.

Šiuo metu seku tik kelis Lietuvos CS:GO žaidėjus. „Bymą“ (Aurimas Pipiras) ir „jL“ (Justinas Lekavičius). Tikrai smagu, kad Lietuviai yra daug pasiekę CS:GO platybėse.

Kokie yra tavo kanalo ateities planai ar turi konkretų tikslą kurio sieki?

Dabartinis ateities planas – judėti toliau. Noriu tobulėti ir sugalvoti, ką nors naujo. Tikiuosi nudžiuginti žiūrovus ir fanus. Turiu tam tikrų idėjų, juk negalima visą laiką sėdėti viename taške. Būtina judėti pirmyn. Vienas ir pats didžiausias tikslas nuo pat pradžių buvo 100 000 prenumeratorių. Ar pavyks kažkada pasiekti – laikas parodys.

Ką palinkėtum vaikui, kurio svajonė yra „stream‘inti“? Galbūt turi pasiūlyti konkrečių patarimų?

Linkiu, kad vaiko svajonė išsipildytų! O jeigu rimčiau, tai linkiu nepasiduoti. Turi likti motyvuotas, kad ir ką sako tavo aplinka, net jeigu nesulauki palaikymo iš pačių artimiausių žmonių. Tu gali pasiekti tai, ko nori, bet tam reikės didelio noro, turėsi įdėti labai daug pastangų ir daug darbo. Pats didžiausias tavo priešas esi tu pats. Patarimas – nesikoncentruok į pinigus. Jeigu tavo didžiausias tikslas yra pragyventi iš streamų, pradėti net neverta. Ir sugalvok, kuo tu esi įdomus kitiems. Kaip ir kokiu būdu tu pritrauksi žiūrovų ir ar sugebėsi sukurti savo fanų bendruomenę.

Kaip galima paremti tavo kuriamą turinį?

Geriausias būdas paremti mano kūrybą – pasekti mane socialiniuose tinkluose bei prisijungti prie Discord serverio. Taip Jūs padėtumėte man pasiekti dar daugiau! Visas nuorodas galima rasti – https://easterneuropean.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/