Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 29d. 14:54

Armandas Kneita – dar vienas lietuvis FPL platybėse. Kur slypi šio jaunuolio paslaptys?

Armandas „maty“ Kneita
„HLTV“ nuotr. / Armandas „maty“ Kneita
2021 metų balandžio mėnesį laimėjęs „FPL-C“ Armandas Kneita užsitikrino kvietimą į aukščiausią CS:GO lygą pasaulyje – „FACEIT Pro League“ (vėliau tekste naudosime trumpinį FPL). Armandas, kuris geriau žinomas pravarde „Maty“, prisijungė prie dviejų lietuvių žaidėjų Aurimo „Bymo“ Pipiro ir Roko „EspiranTo“ Milašausko . Šis trejetas tautiečių šiuo metu yra vieninteliai FPL atstovai iš Lietuvos. 15min pavyko susisiekti su Armandu, kuris atsakė į mūsų klausimus.

Šiais metais gavai galimybę prisijungti prie aukščiausios CS:GO lygos „FPL“, kaip reagavai sužinojęs tokią naujieną?

Patekti į „FPL“ mėginau jau virš metų, tad galime sakyti, jog tai buvo mano tikslas. Atsidūręs šioje lygoje labai apsidžiaugiau, nes buvau įdėjęs daug darbo ir norėjau pajausti pergalės vaisių skonį.

Kaip atrodė tavo kelias iki „FPL“? Kiek valandų vidutiniškai praleisdavai prie kompiuterio kiekvieną dieną?

Kelionė prasidėjo nuo "premium" žaidimo faceit. Pavyko neblogai pasirodyti ir gavau galimybę prisijungti į „FPL-C“. Toliau bandžiau siekti savo tikslo ir sužaidęs 1300 žaidimų patekau į FPL. Prie kompiuterio praleidžiu daug laiko, maždaug nuo 6 iki 10 valandų kiekvieną dieną.

Gegužės mėnesį laimėjęs penktąją vietą, geriausių žaidėjų lygoje, susišlavei prizinį fondą. Koks buvo pirmasis pirkinys, o galbūt pinigai nugulė į banko sąskaitą?

Užėmęs 5 vietą laimėjau 1300 JAV dolerių. Nusprendžiau nieko nepirkti, tad pinigai vis dar sąskaitoje.

Armando pasirodymas FPL-C
Armando pasirodymas FPL-C

Birželio pradžioje Topo Centro turnyre „Amber Clutch by OMEN“, atstovavaudamas komandą „GRAZHtAS“, laimėjote finalą. Visi komandos nariai buvo tautiečiai, o tai daugelis įvardina kaip pranašumą. Kokie privalumai komandoje turėti 5 lietuvius?

Jeigu komandoje yra 5 lietuviai, komunikacija yra geresnė negu žaidžiant su tarptautine komanda.

Kaip, tavo nuomone, komanda „GRAZHtAS“ pasirodytų tarptautiniame turnyre? Ar ši komanda turėtų potencialo būti bent jau top 100 pasaulyje?

Esame žaidę „CEE“ turnyrą su „Grazhtu“, kuriame laimėjome pirmą vietą. Tuomet, kai tapome čempionais, buvome pakilę iki 70 vietos pasaulyje. Reikia suprasti, jog tai buvo be jokių treniruočių, tad pasitreniravus, manau, galėtume tapti rimta jėga pasaulyje ir kilti dar aukščiau.

Trys švedai, du lietuviai – taip atrodo „MANS NOT HOT“ komandos branduolys. Kaip atrodo pirmosios treniruotės šioje komandoje? Kokie tavo santykiai su Roku „Espiranto“ Milašausku?

Kalbėti apie komandą dar nenorėčiau, pamatysime viską ateityje. Su „EspiraTo“ susipažinome FPL ir gana neseniai. Tačiau nepaisant to sutariame gerai ir dažnai bendraujame.

Išvardink 5 žaidėjus pagal pozicijas, kurie būtų su tavimi tavo svajonių penkete?

  1. Snaiperis (AWP) – „Simple“ (Oleksandras Kostylievas).
  2. Komandos smegenys (In game leader) – „BlameF“ (Benjamin Bremer).
  3. Šaulys (Rifler) – „Maty“ (Armandas Kneita).
  4. Šaulys (Rifler) – „Elige“( Jonathan Jablonowski).
  5. Šaulys (Rifler) – „Hunter“ (Nemanja Kovač).

5 patarimai jauniesiems skaitytojams, kaip tapti geresniu CS:GO žaidėju? Kas būtent padėjo tau treniruojantis ir kokių klaidų siūlytum vengti?

  1. Žiureti daug „demo“ (vaizdo įrašai, kurių pagalba tobulėji);
  2. Žaisti „deathmatch“ (CS:GO žaidimo mod‘as, kuriame tobulini savo taiklumą);
  3. Viena iš pagrindinių savybių, kuri padės tobulėti, yra ramaus ir šalto proto išlaikymas, tad stenkitės nesinervuoti;
  4. Turėti gerą miego režimą;
  5. Turėti saiką žaidžiant CS:GO.

Apibendrinimas

Sunkus darbas, ilgos treniruotės ir užsispyrimas – tai tik maža dalis to, ką turėjo padaryti Armandas, jog įgyvendintų savo svajonę. Norisi tikėti, jog „Maty“ nesustos tobulėti ir ateityje jį pamatysime profesionalioje CS:GO komandoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/