Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 15d. 13:30

Aukščiausio lygio sukčiai ar debiutantų sėkmė? Neįtikėtinas „Akuma“ komandos žygis CS:GO turnyre

„Akuma“
EsportsTalk nuotr. / „Akuma“
Daugelis gyvenime yra sutikę žmogų, kuris pergalę pasiekti bando nešvariais metodais, t.y. sukčiaujant. Deja, sukčių pasitaiko ir sporte. Pavyzdžiui, medijoje itin daug ažiotažo sulaukia sporto lažybų skandalai, kurie yra susiję su nesąžiningais žaidėjais, norinčiais pasipelnyti. Jeigu kalbėtume apie elektroninį sportą, kuris šiuo metu skinasi kelią į olimpines žaidynes, tai populiariausias sukčiavimo būdas – „čytai“ (vertimas iš anglų k.). Reikia paminėti, jog žaidimo įranga, leidžianti žaidėjui įgauti pranašumą prieš oponentus, yra draudžiama, o sukčiaujantys žaidėjai sulaukia griežtų sankcijų.

Populiariausias turnyras „Major“.

Vienas iš populiariausių kompiuterinių žaidimų – „Counter-Strike: Global Offensive“ (CS:GO – trumpinys). Tris dešimtmečius gyvuojantis žaidimas įprastai sulaukia didelio fanų susidomėjimo garsiausio turnyro metu: „Major“. Komandos, kurios nori dalyvauti turnyre privalo surinkti pakankamai „RMR“ taškų. Minėtieji taškai yra gaunami pasiekus aukščiausias vietas vietiniuose turnyruose.

Debiutantų sėkmė?

„EPIC League CIS“ turnyras, kurį sudaro komandos iš „nepriklausomų valstybių sandraugos“, (vertimas iš anglų k. – CIS) savo rezultatais nustebino CS:GO fanų bendruomenę. Komanda iš Ukrainos pavadinimu „Akuma“ prieš šį turnyrą buvo niekam nežinoma, tačiau dienos pabaigoje pasidabino bronzos medaliais. Ketvirtfinalyje nušluota geriausia turnyro komanda „Natus Vincere“, o pusfinalyje sausai laimėta prieš „Virtus Pro“. Ironiška, tačiau pergalės buvo pasiektos ypač lengvai, kadangi ukrainiečiai prieš „Natus Vincere“ pirmajame žemėlapyje laimėjo rezultatu 16:2. „No names“ būtent taip galima buvo pristatyti ukrainiečius prieš turnyrą, tačiau „Akuma“ rezultatais užsitarnavo fanų meilę. Geriausias komandos žaidėjas Dmitriy „SENSEi“ Shvorak buvo nesustabdomas ir rinko aukščiausią balą turnyre.

Ne viskas auksas, kas auksu žiba.

Nors „Akuma“ vyrukai ir sulaukė šūsnių pagyrų, tačiau buvo ir akylesnių žiūrovų, kurie sveikinti ukrainiečių neskubėjo. „Twitter“ platformoje pasipylė įtarimai, jog komanda iš Ukrainos sukčiavo. Situacija įgavo pagreitį, kuomet vienas geriausių žaidėjų „S1mple“ pasidalino dviprasmiška žinute „Twitter“ paskyroje. Žinutės turinys leido suprasti, jog „Natus Vincere“ žaidėjas netiki „Akumos“ sąžiningumu. Fanų mažėjo, o įtarimų daugėjo. Vėliau CS:GO pasaulį sudrebino žinia, kuomet atviru laišku 14 komandų nesutiko su ukrainiečių pasiekimais. Laiške buvo prašoma žaidimo kūrėjų „Valve“ pradėti tyrimą dėl sukčiavimo priešininkų stovykloje. Toks atvejis itin retas CS:GO pasaulyje, tad įrodžius kaltę žaidėjai iš Ukrainos sulauktų rimtų pasekmių.

Kaip pavyko sukčiauti?

Žaidimas CS:GO turi sistemą, kuri automatiškai aptinka sukčius, tad kaip pavyko sukčiauti „Akuma“ vyrukams? Po netikėtų rezultatų ir įtarimų šleifo buvo sukurtas filmukas „Youtube“ platformoje, kurio pagalba pavyko nustatyti, jog žaidėjai sukčiavo be programinio kodo. Vaizdo įraše matėsi keistos žaidėjų manieros: protarpiais žvilgčiojimas į kompiuterį/televizorių esantį šalia, kurio pagalba, manoma, žinojo priešininkų buvimo vietą. Vis dar lieka neaišku, kaip „Akuma“ vyrukai galėjo gauti tiesioginę rungtynių medžiagą, kurios pagalba ir pavyko sukčiauti.

VIDEO: Akuma komandos sukčiavimo įtarimai

Sukčiai liks nenubausti?

„Natus Vincere“ komandos treneris Andrey „B1ad3“ Gorodenskiy tinklalaidėje pareiškė, jog „Akuma“ žaidėjai sukčiavo. Treneris po rungtynių oponentų paprašė pagal protokolą privalomo įrašyti „Teamspeak“ įrašo, tačiau jo negavo. Ukrainiečiai tikino, jog įrašyti pokalbius užmiršo, tad tai pasėjo dar daugiau įtarimų pastarųjų stovykloje. Po tokių silpnų argumentų „Akuma“ komandos reputacija itin stipriai krito žemyn. Jeigu atliekamas tyrimas įrodys, jog ukrainiečiai sukčiavo, tai užtrauks dideles baudas ir apribojimus žaidėjams toliau vykdyti profesionalią karjerą. Vis dėlto įrodyti šios komandos nusižengimą bus sunku, kadangi tai nebuvo programinis kodas ir žaidimo kūrėjų sistema to negalėjo užfiksuoti. Neturint komandos pokalbių ir vaizdo medžiagos iš patalpos, kurioje žaidė „Akuma“, ir dėl įkalčių stygiaus nustatyti jų nusižengimą praktiškai bus neįmanoma. Ironiška, tačiau šiuo metu nuotoliu vykstantys turnyrai sukūrė tobulas sąlygas sukčiams likti nenubaustiems. Taigi galima teigti, jog incidentas atskleidė CS:GO turnyro trūkumus ir plyšius, kurie privalo būti užlopyti ateityje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/