Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Esporto mohikanai: milijonus dolerių pernai iškovojusių komandų dešimtukas

Esporto rinkai nesustojant augti, jo atstovai turnyruose kasmet susižeria vis didesnius piniginius prizus. 2019-aisiais šis rekordas vėl buvo pamuštas – per 4490 turnyrų išdalinta daugiau nei 211 mln. dolerių vertės piniginių prizų. Pateikiame dešimt esporto komandų, atsipjovusių didžiausias šio pyrago dalis.
OG
OG / OG nuotr.

10 vieta: „FaZe Clan“ (3,16 mln. dolerių)

„FaZe Clan“
„FaZe Clan“

„FaZe Clan“, pasaulyje geriausiai žinoma dėl savo „Call of Duty“ ir CS:GO komandų, sąraše užima dešimtą vietą.

Daugiau nei trečdalį visų laimėjimų – 1,1 mln. dolerių – „FaZe“ iškovojo PUBG disciplinoje, kurioje laimėjo tris turnyrus, o pasaulio čempionate liko antroje vietoje. Tuo tarpu „Fortnite“ disciplinoje organizacija pernai susižėrė dar 964 tūkst. dolerių.

„FaZe“ CS:GO ir „Call of Duty“ komandos kartu laimėjo 894 tūkst. dolerių.

Sausį prasidėsiančios „Call of Duty“ lygos, kurios prizinis fondas yra 6 mln. dolerių, pagalba, „FaZe Clan“ šiais metais sieks dar labiau padidinti savo laimėjimus.

9 vieta: „Sentinels“ (3,26 mln. dolerių)

„Sentinels“
„Sentinels“

Antra esporto komanda šiame sąraše – „Sentinels“, kurios žaidėjai specializuojasi „Fortnite“ disciplinoje. Beveik už visus komandos laimėjimus atsakingas yra 16-metis Kyle’as „Bugha“ Giersdorfas, „Fortnite“ pasaulio čempionate iškovojęs 3 mln. dolerių.

2018-aisiais „Sentinels“ laimėjimai sudarė vos daugiau nei 30 tūkst. dolerių, ir šiame sąraše organizacija rikiavosi 237 vietoje.

8 vieta: „Team Secret“ (3,31 mln. dolerių)

„Team Secret“
„Team Secret“

„Team Secret“, „Dota 2“ disciplinos milžinė, per šio žaidimo 2019-ųjų sezoną susižėrė 3,1 mln. dolerių. Du iš jų „Team Secret“ pelnė finišuodama ketvirtoje vietoje „The International“ turnyre.
Visgi „Team Secret“ bando plėsti organizacijos disciplinų sąrašą ir ieško laimėti galinčių komandų, kurių išlaikymas tiek daug nekainuotų. Pernai kitų disciplinų – „Rainbow 6“, „Apex Legends“, „Age of Empires“, „PUBG Mobile“ – komandos organizacijai kartu atnešė vos 213 tūkst. dolerių.

7 vieta: „Gen.G“ (3,45 mln. dolerių)

„Gen.G“
„Gen.G“Pernai „Gen.G“ komanda dominavo PUBG disciplinoje, kuroje laimėjo tris „Major“ serijos turnyrus, įskaitant ir pasaulio čempionatą, kuriame pelnė 2,28 mln. dolerių. PUBG disciplina buvo itin svarbi organizacijai, nes joje iškovota 94 procentai visų „Gen.G“ laimėjimų.

Tačiau šios proporcijos 2020-aisias turėtų keistis, juolab kad „Gen.G“ dabar turės ir CS:GO komandą, kurioje žais ir trys buvę „Cloud 9“ komandos žaidėjai: „Timothy „autimatic“ Ta, Damianas „daps“ Steele’as ir Kennethas „koosta“ Suenas.

6 vieta: „Cooler Esport“ (3,51 mln. dolerių)

„Cooler Esport“
„Cooler Esport“

Mažai kam girdėta organizacija „Cooler Esport“ šovė net į šeštą daugiausiai uždirbusių komandų sąraše. To priežastis – Emilio „nyhrox“ Bergquisto Pederseno ir Davido „aqua“ Wango „Fortnite“ duetas, pasaulio čempionate laimėjęs 3 mln. dolerių.

Nenuostabu, kad dosnių „Epic Games“ ir „PUBG Corp.“ dalinamų piniginių prizų dėka, tarp daugiausiai laimėjusių organizacijų sąraše iškyla ir prieš tai negirdėtų organizacijų pavadinimai. „Cooler“ pernai įrodė, kad milžiniška organizacija nėra būtina, jei nori laimėti didelius prizus.

5 vieta: „PSG.LGD Esports“ (3,54 mln.)

„PSG.LGD Esports“
„PSG.LGD Esports“

Antrasis „Dota 2“ milžinas šiame sąraše – „PSG.LGD Esports“ klubas. Pernai „Dota 2“ turnyruose komanda iš viso iškovojo 3,4 mln. dolerių. Organizacija taip pat turi ir FIFA komandą, kuri 2019-aisiais iškovojo 37 tūkst. dolerių.

Ši organizacija yra dar vienas puikus pavyzdys, kokią įtaką esporto ekosistemai turi tokie didžiausius prizus išdalinantys žaidimai kaip „Dota 2“.

4 vieta: „Lazarus“ (4,22 mln. dolerių)

„Lazarus“
„Lazarus“

Buvusi „SetToDestroyX“ organizacija turi ne tik naują pavadinimą, bet ir vadovybę. „Lazarus“ remiasi tokiu verslo modeliu, kuriame yra daug komandų, tačiau pernai aiškia nugalėtoja tapo viena disciplina – „Fortnite“.

Į jo pasaulio čempionatą pernai pateko net šeši „Lazarus“ žaidėjai. Dvejetų turnyre „Lazarus“ duetai užėmė antrą ir septintą vietas, o tai organizacijai pelnė 2,35 mln. dolerių. Žaidžiant atrankose ir kituose „Fortnite“ turnyruose Kanados organizacijos žaidėjai laimėjo dar 1,3 mln. dolerių.

„Lazarus“ taip pat turi CS:GO, „Hearthstone“, PUBG ir kitų disciplinų žaidėjų bei yra pasiruošę 2020-aisiais palypėti į viršų dar labiau.

3 vieta: „NRG Esports“ (5,28 mln. dolerių)

„NRG Esports“
„NRG Esports“

„NRG Esports“ organizacijos šuolis į trečią vietą buvo pažymėtas titulais įvairiuose turnyruose. „The San Francisko Shock“ tapo „Overwatch“ lygos čempionu ir iškovojo 1,5 mln. dolerių. Be to, 2,85 mln. dolerių klubas laimėjo „Fortnite“ turnyruose.

Šešiaženkles sumas NRG laimėjo „Rocket League“ ir „Apex Legends“ disciplinose. „Apex Legends“ paskelbus apie jau greitai prasidėsiančią lygą su 3 mln. priziniu fondu, organizacijos laimėjimai šiemet gali dar labiau išaugti.

Deja, organizacija pernai susidūrė ir su nesklandumais, kai dėl „finansinių priežasčių“ NRG perdavė savo CS:GO komandą „Evil Geniuses“ klubui. Nepaisant to, ji vis tiek sugebėjo iššokti net į trečią šio sąrašo vietą.

2 vieta: „Team Liquid“ (9,4 mln. dolerių)

„Team Liquid“
„Team Liquid“

„Team Liquid“ turi itin platų disciplinų spektrą. Negana to, pernai Šiaurės Amerikos organizacijos komandos demonstravo puikius rezultatus pagrindiniuose esporto žaidimuose: „Dota 2“, CS:GO, „League of Legends“ ir „Fortnite“.

„Dota 2“ disciplinoje „Liquid“ komanda, „The International“ turnyre finišavusi antroje vietoje, pernai iškovojo net 5 mln. dolerių. Ne ką mažiau įspūdingai pasirodė ir CS:GO komanda, vienu metu HLTV reitinguose užkopusi į pirmą vietą.

Prie to smarkiai prisidėjo komandos naujokai Jacky „Stewie2K“ Yipas ir Keithas „NAF“ Markovičius, CS:GO komandai padėję iškovoti net 2,3 mln. dolerių. Pridėjus „League of Legends“ turnyruose laimėtus 455 tūkst. dolerių, „Team Liquid“ turėjo puikų sezoną.

1 vieta: OG (15,84 mln. dolerių)

OG
OG

Pirmąją vietą daugiausiai laimėjusių sąraše išsaugojo OG organizacija, tapusi „Dota 2“ disciplinos pasaulio čempione. Beveik visa dalis laimėjimų komandai atiteko už nuopelnus TI9 turnyre, tačiau 900 tūkst. klubas iškovojo ir „Super Smash Bros“ disciplinoje.

Triumfavę „The International“ turnyre, penki OG žaidėjai iškart tapo daugiausiai uždirbusiais esporto atstovais istorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius