Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 3d. 12:07

Lietuvio dominavimas Europoje – nuo svajonės tapti profesionalu, iki kandžių ir skeptiškų replikų

„PUBG Mobile“
123RF.com nuotr. / „PUBG Mobile“
Daugelis mūsų savo vaikystę esame linkę sieti su akimirkomis pilnomis džiaugsmo, nuotykių ir žaidimų. Technologijoms sparčiai vystantis, žaidimus ir laiką su draugais, pakeitė kompiuteriniai žaidimai. Nuo mažų dienų vaikai pradeda žaisti vaizdo žaidimus, o pasaulyje populiarėjantis esportas skinasi kelią ir Lietuvoje. Šiomis dienomis vis daugiau jaunosios kartos atstovų svajoja tapti profesionaliais žaidėjais kompiuterinių žaidimų industrijoje.

Puikus to pavyzdys – Rolandas Paliukas, kuris jau paauglystėje tikėjo, jog taps profesionaliu esporto žaidėju. Tiesa, pradžioje kompiuteriniai žaidimai buvo tiesiog jo hobis ir puiki galimybė praleisti laiką su bičiuliais. Įsitraukti į geriausiųjų gretas Rolandui nebuvo lengva: „Mokykloje reikėjo daug mokytis, negalėjau pilnai savo laiko skirti žaidimams, o ir kompiuteris, kuris turėjo būti mano geriausias draugas, buvo gerokai „pavargęs“, tad tekdavo savo svajonę pamiršti.“

Rolandas Paliukas
Rolandas Paliukas

2018 metais sukurtas „PUBG MOBILE“ vaizdo žaidimas Rolandui atvėrė daug galimybių, kadangi, patį žaidimą galima žaisti iš bet kurios pasaulio vietos, o jam reikalingas yra tik telefonas, bei internetas. Tad mažiau nei po dviejų metų kaunietis, kuris „PUBG MOBILE“ scenoje žinomas pravarde „Rolkis“, pasirašė savo pirmąjį profesionalų kontraktą su komandą iš Švedijos – „Godsent“. Tačiau net ir gulėjęs kontraktas ant stalo neįtikino tėvų ir artimųjų, jog tai yra jo darbas, tad pats Rolkis paprašė jam duoti laiko ir jis viską įrodys darbais. Vaikinas neabejojo, jog gyvenimo svajonės nepaleis vėjais ir buvo pasiryžęs visą save atiduoti šiai veiklai. Kiek vėliau Rolandas su komanda sudrebino Europą, kai iškovojo trečią vietą, o šis pasiekimas kol kas yra didžiausias karjeroje.

Šiuo metu Rolandas atstovauja klubui iš Kanados – „Lazarus“. Rolkis džiaugiasi, jog negatyvius komentarus pavyko nutildyti, o tėvai į jo profesiją žiūri suprantamiau ir jį palaiko. Paklaustas apie esporto perspektyvas Lietuvoje, Rolandas buvo skeptiškas: „ Nematau perspektyvų Lietuvoje, išvysti stiprios organizacijos, o to priežastis tautiečių siauras požiūris į esportą. Liūdna, tačiau patys lietuviai yra labai arogantiški ir negatyvus žmonės, būtent dėl to ir pasukau į užsienio rinką. Visgi, Lietuvoje su vietiniu talentu tikrai būtų galima sukurti komandą ir atstovauti trispalvę Europoje. Deja, realybė tokia, jog rėmėjai į esportą žiūri atsainiai, tad patiems žaidėjams tenka sukti į pasaulines organizacijas.“

Rolandas prisimena aspektus, kurie leido jam tapti profesionalu: „pagrindinis faktorius leidęs pasiekti profesionalų klubą buvo 8 valandų treniruotės kiekvieną dieną, o per praktiką ir atėjo visos žinios, mechanikos ir pati galimybę siekti savo svajonės.“. Šiuo metu, pandemijos akivaizdoje, kaunietis gali sau leisti mokytis, bei tuo pačiu dalyvauti turnyruose, o būtent toks grafikas itin patinka pačiam Rolandui.

Galima teigti, jog nors esportas Lietuvoje ir nauja sritis, vis daugiau lietuvių atranda save būtent čia. Ne išimtis ir Rolandas, kuris Lietuvos trispalvę plevėsuoja Europoje. Tai jo sunkaus darbo vaisius. Linkime Rolandui sėkmės ateities turnyruose, bei dėkojame už Lietuvos vardo garsinimą esporto pasaulyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/