Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 17d. 15:44

Lietuvos futbolas skaitmenizuojasi ir žengia į esportą

Lietuvos futbolas žengia į esportą.
Lietuvos futbolas žengia į esportą.
Lietuvos futbolas žengia skaitmenizacijos keliu: atsižvelgdama į besikeičiančius sporto industrijos vartotojų įpročius ir pomėgius, Lietuvos futbolo federacija (LFF) savo veikloje vis daugiau dėmesio skiria skaitmeninių produktų kūrimui ir vystymui.

Dar šią vasarą LFF kartu su FIFA išleido FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui skirtą žaidimą mobiliesiems „FIFA Futsal WC 2021 Challenge“, o šiandien skatina futbolo klubus jungtis į esportą ir ruošiasi dalyvauti FIFA Esporto čempionate.

Visi A lygos Lietuvos futbolo klubai jungiasi į FIFA Esporto platformą ir jau gruodžio pradžioje dalyvaus FIFA Club Series 2022 pasaulinėse atrankose, o pavasarį – rungtyniaus A lygos Esporto čempionate.

„Lietuva – pirmoji iš trijų Baltijos šalių, kurios klubai šiemet pirmą kartą dalyvaus FIFA Club Series 2022 pasaulinėse atrankose. Mūsų šalies klubai atrankose varžysis su tokiais klubais kaip Mančesterio „City“, West Ham „United“, Deivido Beckhamo valdomu „Guild Esports“.

Džiaugiamės, kad LFF komandos iniciatyvumo ir atkaklumo dėka tapome futbolo skaitmenizacijos lyderiu Pabaltyje. Tai atvers klubams naujus komunikacijos kanalus ir galimybę pasiekti jaunąją auditoriją, besidominčią technologijomis bei sportu“, – sako LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Praėjusiame sezone FIFA Club Series 2022 pasaulinėse atrankose iš viso dalyvavo 480 klubų, o šiemet tikimasi ženklaus dalyvių skaičiaus padidėjimo. Kiekvieną Lietuvos futbolo klubo esporto sudėtį sudaro po 2-3 vaizdo žaidimo „FIFA 22“ mėgėjus žaidėjus.

Geriausi Lietuvos žaidėjai turės galimybę patekti į nacionalinę rinktinę, kuri pavasarį varžysis esporto čempionate FIFA eNations Series 2022. Šis čempionatas skirtas tik oficialioms futbolo federacijų suburtoms šalių esporto rinktinėms. Praėjusiais metais FIFAe Nations Series 2021 dalyvavo net 60 šalių iš viso pasaulio.

E. Stankevičius pažymi, jog LFF, siekdama sukurti futbolo esporto infrastruktūrą Lietuvoje, siunčia savo specialistus stažuotis į Ispanijos ir Prancūzijos futbolo federacijas perimti gerąją patirtį.

Įdomu tai, kad FK Vilniaus „Žalgiryje“ rungtyniaus ne vien „FIFA" žaidimo mėgėjai, bet ir profesionalus futbolo žaidėjas Mantas Vareika. Futbolininkas sutiko pasidalinti savo mintimis apie Lietuvos klubų įsliejimą į esportą ir atstovavimą savo klubui virtualioje aplinkoje:

„Lietuvos fubolo įsitraukimą į esportą – vertinu labai teigiamai, ši industrija kiekvienais metais sulaukia vis didesnio populiarumo ir smagu, kad klubai į tai žiūri rimtai. Visame pasaulyje top futbolo klubai turi esporto komandas, manau turėtume turėti ir mes. Aš pats „FIFA" turnyre esu dalyvavęs tik vieną kartą ir tas kartas buvo sėkmingas.Tuo metu buvo karantinas, tad turėjau daugiau laiko praleisti prie „Playstation” žaidimo pultelio.Laukia labai įdomus iššūkis - džiaugiuosi, kad esu to dalis”, - teigė Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjas Matas Vareika.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

07:19
00:29
21:57

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams