Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 31d. 15:01

„Nike“ iškėlus priverstinio uigūrų darbo klausimą, Kinijos „League of Legends“ lyga pašalino jo reklamas

Nike „League of Legends“ kolekcija
„Nike“ nuotr. / Nike „League of Legends“ kolekcija

Šį ketvirtadienį vykusiose Kinijos „League of Legends“ lygos (LPL) kovose lygos rėmėjų „Nike“ logotipas buvo užklijuotas juoda juostele ir ant jos uždėtas užrašas „LPL“.

Tai nutiko „LGD Gaming“ ir „Invictus Gaming“ bei „LNG Esports“ ir „Rogue Warriors“ kovoms.

Toks sprendimas buvo priimtas praėjus viso labo dienai po to, kai „Nike“ išplatino pranešimą, kuriame kompanija atsikirto į kaltinimus neva savo drabužiuose naudojanti Kinijoje esančiose uigūrų ir musulmonų perauklėjimo stovyklose sukurtą tekstilę.

Pranešime „Nike“ teigė neturintys jokių ryšių su Šenjango autonominiu uigūrų regionu ir paskelbė savo susirūpinimą priverstinio darbo klausimais.

„Mūsų atliktas tyrimas nerado jokių įrodymų dėl uigūrų ar kitų tautinių mažumų įdarbinimo“, – rašoma „Nike“ pranešime.

„League of Legends Pro League“ (LPL) valdvo „TJ Sports“ organizacija, turinti glaudų ryšį su vienas pagrindinių lygos rėmėjų „Nike“.

Nors toks LPL sprendimas dar nereiškia, jog Kinijos stipriausia lyga nutraukia saitus su „Nike“, tai aiški indikacija, jog bet kokie šalies vyriausybės įvaizdžiui galintys pakenkti poelgiai ir veiksmai toleruojami nebus.

Be to, tai jau ne pirmas kartas, kai Vakarų įmonių logotipai yra pašalinami iš LPL transliacijų. 2018 metų vasarį buvo pašalintas „Mercedes-Benz“ logotipas, kai savo soc. tinkluose Vokietijos automobilių gamintojai pacitavo Dalai Lamą.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/