Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 9d. 14:14

Pirmoji dalis. „Eastern European“ kanalo įkūrėjas Edgaras Marcinkus apie „Zilitoną“, šilelį ir vaikystę

Edgaras Marcinkus
Asmeninio albumo nuotr. / Edgaras Marcinkus
Edgaro Marcinkaus „Youtube“ kanalas „Eastern European“ turi beveik šimtą tūkstančių prenumeratorių, o pats autorius toliau stebina savo gerbėjus. Trumpametražiai filmukai, naktinės transliacijos ir dalį Lietuvos pakerėję sketch‘ai – tai yra turinys, kurį kuria iš Klaipėdos kilęs jaunuolis. Nuolat auganti fanų bazė už Edgaro pečių sufleruoja apie didėjantį lietuvių susidomėjimą įvairiais transliuotojais. 15min pavyko susiekti su jaunuoliu, kuris buvo itin kalbus ir atskleidė iki šiol niekam nepasakotų istorijų.

– Kaip gimė tavo pseudonimas „Eastern European“?

– Tiesą pasakius, variantų buvo keli, tačiau nė vienas „nelipo". Pagalvojau, jog mano vaizdo įrašų tematika yra glaudžiai susijusi su mūsų šalies „rajono“ kultūra, taip pat ir mūsų kaimyninių šalių kultūra. O tai puikiausiai atspindi visus tuos „rajono" dalykus ir 10-ojo dešimtmečio vaikų vaikystę, o tai buvo man stimulas susieti kanalo pavadinimą su Rytų Europa. Galiausiai tai prilipo ir tapau „Easternu". Pradžioje galvojau daryti daugiau filmukų anglų kalba, nes man atrodė, jog Vakarų šalių gyventojams smalsu, kas darosi pas mus Rytų Europoje. Pavyzdžiui, socialinėje erdvėje dažnai matomi „mem'ai“. Tačiau laikui einant pamačiau, kad žmonės tikisi iš manęs lietuviško turinio, bet tuo metu jau buvau išgarsėjęs kaip „Eastern European“, tad nusprendžiau pseudonimo nekeisti.

– „Youtube“ kanale turi daugiau nei 99 tūkstančius prenumeratorių. Kaip tau pavyko tai pasiekti?

– Tikrai įdėjau labai daug darbo, laiko ir pastangų. Kanalą sukūriau 2017 metais. Iki tol mano vaizdo filmukai buvo labai populiarūs „Facebook“ puslapyje „Eastern European“, kur viskas ir prasidėjo. „Facebook“ platformoje buvau populiarus, todėl nusprendžiau eiti toliau ir sukūriau kanalą „Youtube“. Stebiu savo fanus, jų komentarus ir atsiliepimus apie mano kuriamą turinį. Manau, kad jiems mano įrašai sukelia daug teigiamų emocijų bei sužadina nostalgiją. Tikrai ne visada būna geriausių ir originaliausių idėjų (kalbant apie kūrybą). Visi turime vadinamųjų „ups and downs“ (liet. pakilimų ir nuosmukių). Tiesiog reikia nepasiduoti ir judėti į priekį.

Asmeninio albumo nuotr./Edgaras Marcinkus
Asmeninio albumo nuotr./Edgaras Marcinkus

– Ar kurdamas kanalą „Youtube“ platformoje tikėjaisi, jog ateityje sulauksi tokio didelio palaikymo?

– Man dažniausiai būna taip: kuo daugiau tikiuosi, tuo mažiau gaunu. Tik pradėjęs tikrai nesitikėjau, kad būsiu ten, kur esu dabar. Negalėjau pagalvoti, jog turėsiu tiek daug palaikymo. Labai didelė dalis fanų ir milžiniškas jų palaikymas yra „Discord“ serveryje. Dabar jau yra susikūrusi tam tikra bendruomenė, kuri mane palaiko. Kviečiu ir jus prisijungti! Esu labai dėkingas visiems žmonėms, kurie mane palaiko. Ką darau, darau dėl jūsų. Jeigu nebūtų jūsų, nebūtų ir „Eastern European“ kanalo.

– Tavo kanale galime rasti trumpametražių filmukų, kurie sulaukia itin daug peržiūrų. Kaip gimė idėja kurti „sketch“ tipo filmukus?

– Kad ir kaip būtų banalu, tačiau šią istoriją reikėtų pradėti taip. Vieną gražią dieną atsibudus ryte kilo idėja, kuri tuo metu man atrodė labai juokinga, tačiau nusprendžiau ją įgyvendinti padaręs animacinį vaizdo įrašą. Tai buvo „mem'o“ pobūdžio idėja, tačiau ji netikėtai „sprogo“. Lietuvoje tuo metu niekas nieko panašaus nedarė. Paauglystėje man labai patiko vadinami „Stickman Animation“. Keturi pagaliukai, galva ir daugiau nieko nereikia. Pats bandžiau tokius kurti, bet jaunystėje pritrūko motyvacijos ir gerų idėjų. Nenorėjau kurti kažko sudėtingo su daug elementų. Norėjosi sukurti labai paprastą, bet tuo pačiu ir įdomų pagrindinį kanalo veikėją. Taip atsirado tokių veikėjų, kaip „Koldunmenas“ ar „Kventinas Karantinas“.

Eastern European
Eastern European

– Maža paslaptis, jog didelė auditorija fanų tave palaiko dėl tiesioginių transliacijų. Kada pradėjai žaisti kompiuterinius žaidimus?

– Ne paslaptis, kad esu didelis žaidimų fanas. Kompiuterinius žaidimus pradėjau žaisti dar vaikystėje, kai tėvai man nupirko pirmąjį „Zilitoną“, kurį jungiau prie nespalvoto mažo „Šilelio“ televizoriaus. Patys pirmi žaidimai buvo kaip ir visų 10-ojo dešimtmečio vaikų – „Tankiukai“, „Bomberman“, „Mario“, „Tetris“ ir dar 9999 kurie buvo toje kasetėje. Ėjo metai ir sukaupęs pinigų iš praėjusių gimtadienių bei kitų švenčių (žinoma su tėvų pagalba) įsigijau „Playstation 1“, kuris tuo metu buvo kažkas įspūdingo.

Tokie žaidimai kaip „Tekken3“, „Gran Turismo“, „Crash Drive“, „Need for Speed“ ir kt. tikrai paliko tuo metu didelį įspūdį. Būdamas vos aštuonerių metų pirmą kartą užėjau į kompiuterinę ir nesupratau, kur randuosi. Prieš akis atsivėrė visai kitas „gaming'o“ lygis! Iki tol dar nebuvau žaidęs kompiuteriu. Kai pamačiau, kaip vyresni žaidžia „Counter-Strike“ žaidimą, supratau, kad kompiuterinėje praleisiu tikrai daug laiko. Taip ir buvo. Savo pirmąjį kompiuterį gavau būdamas keturiolikos metų, o iki to laiko nemažai valandų praleisdavau kompiuterinėse žaisdamas bei stebėdamas, kaip žaidžia kiti. Pirmasis mano žaidimas buvo „Counter-Strike 1.3“. Tikrų tikriausia KLASIKA!

– Kaip galima paremti tavo kuriamą turinį?

– Geriausias būdas paremti mano kūrybą – pasekti mane socialiniuose tinkluose bei prisijungti prie „Discord“ serverio. Taip jūs padėtumėte man pasiekti dar daugiau! Visas nuorodas galima rasti – https://easterneuropean.lt.


Norime priminti, jog tai buvo tik pirmoji interviu dalis su Edgaru. Antra dalis portale 15min atsiras lygiai po savaitės. Joje Edgaras išrikiuos mėgstamiausius žaidimus ir „Counter Strike“ žaidėjus, taip pat pasidalins savo ateities planais ir papasakos dar negirdėtų istorijų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/