Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 8d. 13:21

„Public Enemy“ komandos atstovas – apie neteisingą komandos diskvalifikaciją iš Baltijos lygos

Aurimas Morozovas
Archyvo nuotr. / Aurimas Morozovas

Vasario 4 d., po antros „Baltic Masters Season 4“ kvalifikacijos, buvo diskvalifikuota komanda „Public Enemy“, kurioje žaidė Aurimas „Pulsas“ Morozovas. Su pašnekovu susėdome, kad jis galėtų nušviesti situaciją ir iš žaidėjų perspektyvos.

Sausio 29 dieną įvyko pirmasis kvalifikacinis etapas į „League of Legends“ „Baltic Masters“ lygą. Tačiau lygos administratoriams buvo pateikta informacija apie galimą pažeidimą iš „Public Enemy“ komandos pusės. Aleksas „Divider“ Bogdevičius buvo apkaltintas naudojantis kito žmogaus paskyra, kai buvo žaidžiamos kvalifikacinės kovos. Lygos atstovai ištyrė situaciją ir nustatė, kad kaltinimai buvo pagrįsti, todėl diskvalifikavo „Public Enemy“ komandą pirmajame kvalifikaciniame turnyre. Taip pat „Divider“ uždrausta žaisti antrajame kvalifikaciniame turnyre.

Pasak „Public Enemy“ žaidėjo Aurimo Morozovo, diskvalifikacija buvo itin skaudi, nes komanda atrodė pajėgi ne tik Baltijos lygoje, bet galėjo gerai pasirodyti ir „European Masters“ turnyre.

„Karolis (komandos vadybininkas, – red. past.) parašė, kad nori surinkti ekipą Baltijos lygai. Radome du aukšto lygio užsieniečius, turinčius daug patirties. Be to, už mūsų nugaros stovėjo organizacija, kuri būtų padengusi mūsų keliones, kas yra svarbu, nes du žaidėjai yra iš Didžiosios Britanijos. – kalbėjo A.Morozovas. – Kadangi Baltijos lygos taisyklės pasikeitė ir dvi komandos keliaują į „European Masters“ atrankos dalį, mes buvome užtikrinti, kad šį etapą įveiksime. Stipriai ruošėmės iš anksto ir „European Masters“ turnyrui, žaidėm prieš stiprias komanda, pavyzdžiui, Turkijos lygos „Bešiktaš“ ir kitas stipriausias Europos regioninių lygų komandas.

„Public Enemy“ iš tolimesnio žygio „Baltic Masters“ turnyre buvo pašalinta dėl to, jog žaidė su ne sau priklausančiomis paskyromis. Tokia situacija susiklostė todėl, kad keli ekipos žaidėjai buvo užsieniečiai, neturintys EUNE regione registruotų paskyrų.

„Kvalifikacijos vyksta EUNE regione. Mes turėjom du importuotus žaidėjus – „Rifty“ ir „Toaster“ -, kurie, natūralu, EUNE paskyrų neturėjo. Mes norėjome išspręsti šią situaciją ir už „Riot Points“ perkelti pagrindines paskyras iš EUW regiono į EUNE (visai komandai tai kainuotų 200 eurų, kai šiame regione ir taip maži prizai būna), o po kvalifikacijos paskyras grąžinti į originalų regioną“, – vienintelius savo variantus vardijo „Public Enemy“ atstovas.

„Tačiau iškilo problema, kad paskyrų regiono keitimo funkcija dėl kažkokios priežasties buvo išjungta pačių žaidimo kūrėjų. Bandydami spręsti šią situaciją, mes prisiminėme, kaip anksčiau buvo žaidžiama kvalifikacijose su „paskolintomis“ paskyromis. Aš pats dalyvavau EBL (Balkanų pro lygoje), kurioje žaidėjai irgi skolindavosi paskyras, kad galėtų sužaisti kvalifikacijas ir nebūdavo jokių problemų, nes buvo logiškai įvertinama, kad stipriausi žaidėjai žaidžia EUW regione, o čia tik formalumas prieš lygą.“

Prasidėjus antrajam kvalifikaciniam turnyrui, kuris vyko vasario 2 dieną, buvo pateikta papildomos informacijos, kurioje išdėstyti nuogąstavimai, kad renginio metu buvo dalijamasi paskyromis. Nieko nelaukdami, renginio administratoriai, pasinėrę į detektyvinę veiklą, po gilesnės paskyrų, registruotų EUNE ir EUW regionuose, analizės priėmė dar griežtesnį sprendimą – visa „Public Enemy“ komanda pašalinta iš „Baltic Masters“ ketvirtojo sezono.

„Prasidėjus kvalifikacijai mes žaidėme su „paskolintomis“ paskyromis ir po dviejų pergalių keliavome į trečią žaidimą, bet oponentai mums pasakė, kad mes jau pralaimėjome ir jie nesiruošia žaisti. Reaguodami į situaciją, parašėme „Baltic Masters“ administracijai ir gavome atsakymą, kad mūsų paskyros nepriklauso žaidžiantiems žmonėms, dėl to esame diskvalifikuoti iš pirmosios atrankos. Iškilo klausimas kokią alternatyvą gali pasiūlyti administratoriai, kad mes turėtume šansą dalyvauti atrankose legaliai ir jiems priimtinais būdais, juolab kad lygos oficialūs žaidimai vyksta ne EUNE regione, o „Tournament Realm“.“

„Po klausimo, ką daryti, gavome atsakymą, kad vienam iš mūsų žaidėjų – „Divider“ – reikia naudoti kitą paskyrą, nes tą, su kuria jis žaidė, jau buvo naudojama kito žaidėjo. Išsiaiškinau situaciją, kurios paskyros yra netinkamos ar vis dar tiriamos. Man buvo pasakyta, kad trys paskyros yra tinkamos naudoti. Mums leista dalyvauti antroje atrankoje jeigu išsispręsime klausimus su „Divider“ ir „Toaster“ paskyromis. Mano suvokimu, administracija mums leido naudotis kitomis paskyromis, nors žinojo, kad neturime tų, kurios mums priklausytų. Išspręstas klausimas buvo tuo, kad aš atsiųsiu paskyrų vardus ir man galimai atsakys, ar jos yra tinkamos.“

Archyvo nuotr./Aurimas Morozovas
Archyvo nuotr./Aurimas Morozovas

Antrosios kvalifikacijos metu vienas iš bendruomenėje žinomų žmonių pradėjo siųsti nuotraukas iš mūsų „Twitter“ grupės susirašinėjimo oficialioje „GameOn“ discord grupėje. Tose nuotraukose buvo matyti mūsų komandos vadybininko Karolio žinutės, kad nepamirštume pasikeisti žaidime esančių nustatymų.

Aurimo manymu, buvo įsilaužta į „Twitter“ paskyrą ir nelegaliai nufotografuotas turinys, esantis grupėje. Apie galimai nelegalią veiklą buvo pranešta ir turnyro organizatoriams, tačiau pastarieji į tai numojo ranka.

„Administratoriai mūsų žinutes ignoravo ir dėl mūsų tolimesnių galimybių dalyvauti antroje kvalifikacijoje nieko nesakė. Mes ją laimėjome ir buvome įrašyti į „Leaguepedia“ (gerai žinoma platforma, kurioje galima sekti informaciją apie turnyrus ir įvairias lygas) kaip „Baltic Masters“ dalyviai.

Praėjo trys valandos ir mes pamatėme oficialioje „Baltic Masters“ „Twitter“ paskyroje paskelbtą pranešimą dėl mūsų komandos diskvalifikacijos iš lygos. Mums buvo uždrausta joje dalyvauti 6 mėnesius.“

Aurimą „Pulsą“ Morozovą didžiausią neteisybę įžvelgia tame, jog šias taisykles tikrai pamina ir kitos komandos, kurių žaidėjai kvalifikacijose taip pat žaidžia pasidalintomis paskyromis.

„Situacija įdomi tuo, kad tik mes buvome nubausti šioje situacijoje, nors aš labai abejoju, ar kitos komandos nelaužė tų pačių taisyklių. Dėl to nesiskundėme, nes mūsų tikslas buvo žaisti prieš kuo stipresnius žaidėjus ir kovoti Europos lygoje prieš kitų šalių geriausias komandas bei pademonstruoti geriausią rezultatą, kurį kada nors yra pasiekusios Baltijos komandos.“

„Didžiausią neteisybę įžvelgiu tame, kad mums nebuvo suteikta platforma apsigynimui, nebuvo paaiškinta, kokiais įrodymais remiantis buvo priimtas toks sprendimas, – nuogąstavo „Pulsas“. – Realiai sužinojome netiesiogiai, o iš įrašo soc. tinkluose. Ir kai įrašas jau buvo išleistas į viešumą, kelio atgal nebuvo ir mes likome nubausti.“

„Tad nors ir bandėme rasti sprendimą, kuris leistų mums dalyvauti Baltijos lygoje ir atstovauti regiono vardą demonstruojant gerą pasirodymą, mums nebuvo pasiūlyta variantų, kurie leistų išspręsti šią situaciją, kad ir kaip to norėtume. Jeigu būtų buvus galimybė legaliai sužaisti kvalifikacijas, mes ja tikrai būtume pasinaudoję. Tuo pačiu įžvelgiu skausmą, kurį patirs regionas, nes prarado gerą komandą, kurią būtų stebėjusi didesnė dalis bendruomenės dėl mūsų pajėgumo varžytis tarptautinėse varžybose.“

„Man labai gaila, kad viskas susiklostė būtent taip ir tokią patirtį teko išgyventi tiek mums, tiek organizatoriams, kai mūsų tikslas buvo padėti Baltijos regionui gerai atstovauti užsienio varžybose.“

Žaidėjo nuomone, „Baltic Masters“ turnyro organizatoriai turėtų koreguoti tam tikrus taisyklių punktus ir siekti sąžiningo žaidimo tarp visų komandų, tuo pačiu išrenkant ir skatinant pačius geriausius Baltijos regiono atstovus kovoti tarptautinėje arenoje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas