Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 1d. 19:24

„Red Bull Solo Q“ laimėtojai pasakoja mums apie „must-ban“ čempionus

„Red Bull SoloQ“ laimėtojas
„Red Bull Solo Q“ laimėtojas
Registracija į oficialų „League of Legends“ 1v1 čempionatą jau prasidėjo (ją rasi: redbull.lt/soloq), tad atėjo metas pakalbėti apie taktiką. Taigi, kuriuos varžovo čempionus reikia užbaninti prieš žengiant į kovą?

Įprastai „League of Legends“ žaidžiama penki prieš penkis. Tačiau „Red Bull Solo Q“ viskas šiek tiek kitaip – čia žaidžiama vienas prieš vieną, viršutiniame žemėlapio regione. Tai reiškia, kad nereikia rūpintis dėl veiksmo džiunglėse, keistų oponentų teleportacijų ar jų SUPPORT žaidėjų prisijungimo prie kovos.

Tavo tikslas – įveikti varžovą top lane dalyje. Tik tiek. Tačiau tas tik tiek turi savų subtilybių – svarbu žinoti, kas yra stiprus, kas yra silpnas, kurį čempioną rinktis, ir kurį čempioną užbaninti. Ir mes esame tam, kad tau padėtume.

Pakalbėjome su „Red Bull Solo Q“ čempionais ir paprašėme jų konsultacijos, kuriuos oponento čempionus reikia baninti, nuo pat pradžių užtikrinant, kad jie niekada nepatektų į kovos lauką.

Kad būtų galima priimti racionalų sprendimą, ką baninti, reikia suprasti, kurie čempionai yra itin stiprūs žaidime vienas prieš vieną. Trevis, Airijos nacionalinio finalo nugalėtojas sako, kad sunkiausia kovoti prieš čempionus, kurie pasižymi gera gyvybės regeneracija. „Tokie čempionai kaip Tryndamere ar Irelia gali lengvai tave pribaigti, jei laiku nespėsi išgerti gyvybės eliksyro, tačiau patys dėl savo regeneracijos gali atlaikyti vieną smūgį po kito“, – sako jis.

„League of Legends“ čempionas Irelia
„League of Legends“ čempionas Irelia

Visi penki mūsų kalbinti čempionai vienbalsiai sutinka – banas numeris vienas turi būti Irelia. Reptilezero, pirmojo tarptautinio 2020 metų „EUW Qualifier“ laimėtojas teigia, kad Irelia laimi kiekvieną artimą kovą dėl jos four-stack pasyviosios savybės. Tuo tarpu čempionai kurie atakuoja iš toli turi su ja problemų, „nes jie ne tokie tvirti, o Irelia turi galimybę savo Q ataką panaudoti net tris kartus, jei teisingai sužaidžia su savo E burtu ir ultimate ability. Tai reiškia, kad Irelia įvaldęs žaidėjas gali laimėti visus mačus.“

„League of Legends“ čempionas Kalista
„League of Legends“ čempionas Kalista

Kalista – dar vienas vardas, atsikartojantis mūsų pokalbiuose. Trevis nuomone, ji yra viena stipriausių „Solo Q“ čempionių, dėl to, kad ji lengvai renka minions, tuo pačiu išlaikydama atstumą nuo oponento, be to, ji taip pat gerai atlaiko ilgas kovas.“

Kiti ADC tipo čempionai kaip Lucian ar Tristana taip pat yra populiarūs pasirinkimai. Galimybė atakuoti oponentą tuo pat metu išlaikant atstumą yra labai naudinga kovojant top lane, ypač, kai esi ramus, kad tavęs iš šono neužpuls JUNGLER. Žaidžiant vienas prieš vieną, kai nereikia sekti kitų oponentų žaidėjų, ADC čempionai gali išnaudoti savo agresyvų žaidimo stilių iki galo.

Scouting

Tačiau vien teorijos neužtenka. Prieš žengiant į mačą, visada verta pasidomėti savo oponentu. Tiesiog pasinaudok viena iš daugelio svetainių, prijungtų prie league api, kaip kad op.gg, u.gg ar lolvvv.com ir patyrinėk jo mačų istoriją, kokius čempionus jis mėgsta rinktis.

Pavyzdžiui, jei tavo varžovas daugiausiai žaidžia ADC rolėje, drąsiai gali baninti tokius čempionus kaip Tristana, Lucian ar Kalista. O jei tavo varžovas daugiausiai žaidžia TOP ar MID, pasižiūrėk, kiek patirties jis turi su minėta Irelia, kad galėtum racionaliai įvertinti, ar ją tikrai reikia užbaninti.

Counters

Jei nėra galimybės patyrinėti oponento žaidimų istorijos ir mėgstamų pasirinkimų, verta užbaninti čempionus, kurie yra stiprūs prieš konkrečius tavo pasirinktus čempionus. Reptilezero mums pasakoja, kad mėgsta žaisti už Lucian, Darius ar Pantheon, tad, priklausomai nuo savo pasirinkto čempiono, jis banina jo counterius Draven arba Quinn.

Paskutinis dalykas apie kurį verta pagalvoti – kokios pergalės sieki. Ar nori laimėti nukovęs oponentą ar nori pasiekti 100CS ribą? Jeigu sieki nukauti oponentą, užbanink čempionus kurie trukdo pasiekti „First Blood“. Assasins dažniausiai vengia kovoti prieš tvirtus TOP čempionus. Tuo tarpu magai, kurie mėgstai laimėti per CS, pergalės gali pasiekti lengviau jei oponentas negalės rinktis Akali, Zed ar Irelia.

Tikimės, kad supranti šiek tiek daugiau, nei supratai prieš šį straipsnį, tačiau tai toli gražu ne viskas, ką reikia žinoti ir išmanyti. Na, o daugiau gerų patarimų rasi šiame „League of Legends“ gide.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX