Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 11d. 18:27

Tarpsezonio namų darbai: Europos „League of Legends“ komandos ir jų įvertinimai

Konstantinosas „FORG1VEN“ Tzortziou
Riot Games nuotr. / Konstantinosas „FORG1VEN“ Tzortziou

Kaip ir kituose regionuose, „League of Legends“ tarpsezonis Europoje buvo pažymėtas komandų pokyčiais. Kol geriausios praeitų metų ekipos darė vos kelis pakeitimus, kitos komandos ėmėsi drastiškų priemonių ir keitė daug žaidėjų bei trenerių.

Kaip ir dauguma profesionalių „League of Legends“ lygų, Europa turės ryškių pasikeitimų ir pertvarkų savo komandų sudėtyse. Net devynios komandos nusprendė pakeisti žaidėjų sudėtis. „Fnatic“, „Excel Esports“ ir „Origen“ labai skubiai užpildė savo komandoje trūkstamas pozicijas ir daugiau ar mažiau savo ekipas patobulino. Kitais atvejais, daug komandų apdovanojo tobulėjančius talentingus žaidėjus startinėmis pozicijomis tikėdami, kad žaidėjų įgūdžių auginimas jiems atsipirks ne tik artėjančiame sezone, bet ir ilgesnėje perspektyvoje. Taip dar 2019 metų sezone pasielgė „Rogue“ ir „Splyce“ (dabar persivadinę į „MAD Lions“).

„G2 Esports“ komanda nusprendė tęsti savo ambicingą projektą su talentingų ir jau patirties turinčių žaidėjų grupe.

Galiausiai daugumos komandų sudėtys atrodo geriau nei praeitame sezone. Žinoma, kai kuriems žaidėjams reikės daugiau laiko, kad prisitaikytų prie naujų sistemų ir auksčiausios lygos keliamų iššūkių.

„G2 Esports“: A+

„Twitter“ nuotr./„G2 Esports“ komanda
„Twitter“ nuotr./„G2 Esports“ komanda
 • Top: Martin „Wunder“ Hansen
 • Jungle: Marcin „Jankos“ Jankowski
 • Mid: Rasmus „Caps“ Winther
 • AD Carry: Luka „Perkz“ Perkovic
 • Support: Mihael „mikyx“ Mehle

Daugelis džiaugiasi šios komandos pasiekimais Europos profesionalų lygoje (LEC) ir pasirodymais tarptautiniuose turnyruose. Stipriausia Europos komanda visoje profesionalaus žaidimo istorijoje ir toliau turėtų stebinti savo pasiekimais. Faktas, kad jie kartu žais ir 2020 metų sezone. Žinoma, išlieka galimybė, kad žaidėjai liks kartu net iki 2021 metų lapkričio, nes tik tada baigiasi jų kontraktai su organizacija. Dauguma žmonių būtent ir žvalgosi į šią komandą ir jos sudetį, nes prie visų nuostabių pergalių ir titulų jiems trūksta tik pasaulio čempionato taurės.

Nors ir skamba kvailokai, bet „G2“ privalo į savo arsenalą pridėti dar daugiau lankstumo, nes jų pasirodymas 2019 metų pasaulio čempionato finale buvo totalus fiasko. Būtent čempionų trūkumas pasirinkimo fazėje jiems pakišo koją kovojant su Kinijos „FunPlus Pheonix“ ekipa. Iki kito pasaulio čempionato dar daug laiko, tad iš komandos laukiama dar ambicingesnių ir geresnių rezultatų. Dėl to jai suteikiamas geriausias įvertinimas ir pozicija sąraše.

„Fnatic“: B+

„Twitter“ nuotr./„Fnatic“ komanda
„Twitter“ nuotr./„Fnatic“ komanda
 • Top: Gabriël „Bwipo“ Rau
 • Jungle: Oskar „Selfmade“ Boderek
 • Mid: Tim „Nemesis“ Lipovšek
 • AD Carry: Martin „Rekkles“ Larsson
 • Support: Zdravets „Hylissang“ Iliev Galabov

Tarpsezonio metu visi spėliojo, kas įvyks su „Fnatic“ ekipa, kai iš jos iškeliavo komandos „Jungle“ pozicijos žaidėjas „Broxah“. Tačiau „Fnatic“ rado sprendimą ir susitarė su „SK Gaming“ komanda dėl žaidėjo „Selfmade“, kuris jau demonstravo puikius rezultatus savo agresyviu stiliumi, o tuo pačiu turi puikią SINERGIJĄ su „Mid“ pozicijos žaidėju „Nemesis“, nes jie kartu žaidė Ispanijos lygos komandoje „Mad Lions“. „Fnatic“ buvo įpratusi žaisti ganėtinai ramiai ir kontroliuotai, tad šis pasikeitimas privers juos ieškoti naujų žaidimo būdų.

Galima numanyti, kad „Fnatic“ pasirodymas šiame sezone priklausys nuo „Selfmade“ prisitaikymo prie komandos. Jau 2019 metų sezone „Fnatic“ ekipa susidūrė su sunkumais, kai jie turėjo prisitaikyti prie naujai atvykusio talento „Nemesis“. Tą sezoną jie pralaimėjo net 4 žaidimus iš eilės ir dauguma fanų pradėjo nurašyti šios komandos pasirodymą 2018 metų pasaulio čempionate, kai jie užėmė antrą vietą. Žinoma, jie praeitais metais atsigavo ir nukeliavo iki Europos lygos finalų, kur patampė visiems nervus ir privertė „G2 Esports“ ekipą kautis iš visų jėgų. Galiausiai jie pralaimėjo rezultatu 2-3, bet įrodė, kad yra pasiruošę kovoti su geriausiais. Be to, prie jų komandos strateginio vairo stos gerai žinomas ir neseniai profesionalaus žaidėjo karjerą baigęs Alfonso „mithy“ Aguirre Rodriguezas. Šiame sezone bus svarbu stebėti, kaip savo rolėse seksis žaidėjams ir tuo pačiu administracijai.

„MAD Lions“: B-

„Mad Lions“
„Mad Lions“
 • Top: Andrei „Orome“ Popa
 • Jungle: Zhiqing „Shadow“ Zhao
 • Mid: Marek „Humanoid“ Brázda
 • AD Carry: Matyáš „Carzzy“ Orság
 • Support: Norman „Gistick“ Kaiser

„MAD Lions“ šiame sezone užims praeitų metų „Splyce“ ekipos vietą. Jų sezonas prasidėjo senų komandos žaidėjų praradimu, tačiau ši organizacija savo galimybes telkia ties gebėjimu surasti talentingus jaunus žaidėjus ir auginti juos aukščiausiam lygiui. Administracijos pastangos suformuoti naują ir jauną komandą pasimatys jau netrukus. Stebėti bus įdomu, nes jeigu projektas ir nepasiseks rezultatų prasme, bent galėsime išvysti kaip žaidėjams sekasi adaptuotis prie naujos sistemos.

Komandoje esantis tobulėjimo ir talentų auginimo treneris Jamesas „Mac“ MacCormackas įrodė, kad geba išauginti aukšto kalibro žaidėjus. Ši komandos sudėtis būtent ir leis jam laviruoti ir bandyti atrasti žaidimo stilių ir asmeninius įgūdžius, kurie leistų kovoti su viršuje esančiomis komandomis. Trys žaidėjai atvyks iš Europos regioninių Lygų: „Shadow“, „Carzzy“, „Gistick“

„FC Shalke 04 Esports“: B-

„FC Schalke 04 esports“
„FC Schalke 04 esports“
 • Top: Andrei „Odoamne“ Pascu
 • Jungle: Berk „Gilius“ Demir
 • Mid: Felix „Abbedagge“ Braun
 • AD Carry: Konstantinos-Napoleon „FORG1VEN“ Tzortziou
 • Support: Han „Dreams“ Min-kook

Galimybės šiam klubui gerai pasirodyti 2020 metų sezone yra tikrai neblogos. Didžiausia problema kyla dėl teigiamos atmosferos palaikymo. Organizacija ieškos būdų, kaip žaidėjai galėtų antrinti vieni kitiems kuriant pozityvią ir profesionalią aplinką. Žinoma, niekas negali nuspėti, kaip rutuliosis įvykiai, bet galbūt komandai pavyks pakartoti iš Europos komandos „H2K Gaming“ pasiekimus 2016-ųjų pasaulio čempionate.

Komandos sudėtyje įgudusių žaidėjų tikrai yra pakankamai, pagrindinė problema yra jau minėtas ekipos mikroklimatas. Bus įdomu stebėti ir kaip seksis po karo tarnybos grįžusiai Graikijos superžvaigdždei Konstantinos „Forg1ven“ Tzortziou.

„Origen“: B+

„Origen“
„Origen“
 • Top: Barney „Alphari“ Morris
 • Jungle: Andrei „Xerxe“ Dragomir
 • Mid: Erlend „Nukeduck“ Holm
 • AD Carry: Elias „Upset“ Lipp
 • Support: Mitchell „Destiny“ Shaw

Dar 2019 metų sezone, kai lyga keitėsi pagal frančižės sistemą, „Origen“ įsigijo investicinė grupė, kuri valdo CS:GO gigantus „Astralis“. Nepaisant to, jog prarado tris žaidėjus – „Patrik“, „mithy“, „Kold“ – „Origen“ liūdinti neturėtų. Po atsisveikinimų jie operatyviai ieškojo galimybių ir pasirašė kontraktą su „Jungle“ pozicijos žaidėju „Xerxe“, kuris buvo laikomas antru pagal gerumą paskutiniame sezone. Taip pat prie jų rato prisijungė Elias „Upset“ Lippas, kuris daugelio buvo laikomas kaip mechaniškiausias „Ad Carry“ pozicijos žaidėjas. Prie jo prisijungs ir iš Australijos atvykęs „Support“ žaidėjas Mitchellas „Destiny“ Shaw.

Šios komandos galimybės keliauti toli aktrintamųjų etape priklausys nuo adaptacijos prie situacijos iš „Destiny“ pusės. Europoje žaidžia pajėgesni žaidėjai, tad jis turės paplušėti, kad pavyktų kuo greičiau įsivažiuoti ir skinti pergales.

„Rogue“: A

„Rogue“
„Rogue“
 • Top: Finn „Finn“ Wiestål / Kim „Profit“ Jun-hyung
 • Jungle: Kacper „Inspired“ Słoma
 • Mid: Emil „Larssen“ Larsson
 • AD Carry: Steven „Hans Sama“ Liv
 • Support: Oskar „Vander“ Bogdan / Martin „HeaQ“ Kordmaa

„Rogue“ turėjo vieną užduotį tarpsezonio metu: rasti stipresnius žaidėjus apatinei žemėlapio linijai. Į komandą iš „Misfits“ atvykęs „Hans Sama“ rodo, kad jie pasiruošę kovoti dėl aukštų pozicijų ir taip lengvai priešams nenusileis.

Ši organizacija dar 2019 m. sezone suteikė galimybę savo akademijos auklėtiniams žaisti profesionalų scenoje prieš žymiai didesnę auditoriją. „Finn“, „Inspired“ ir „Larssen“ – būtent šie trys naujokai padėjo „Rogue“ ekipai užtikrinti ketvirtą vietą LEC. Jeigu šią kovos energiją sėkmingai perkels ir į 2020 metus, komandos ateitis tik šviesės ir įgaus pagreitį, kuriuo tikrai bus bandoma pasinaudoti norint įveikti bene stipriausių sudėčių komandas Europoje.

„Team Vitality“: B-

„Team Vitality“
„Team Vitality“
 • Top: Lucas „Cabochard“ Simon-Meslet
 • Jungle: Lee „Mowgli“ Jae-ha / Duncan „Skeanz“ Marquet
 • Mid: Aljoša „Milica“ Kovandžić / Lucas „Saken“ Fayard
 • AD Carry: Markos „Comp“ Stamkopoulos
 • Support: Jakub „Jactroll“ Skurzyński

„Team Vitality“ pasirinko atstatyti komandą pasinaudojant jau turimais veteranais, kai nuspręsta palikti komandos lyderį „Cabochard“, tikslųjį „Mowgli“ ir emocinio palaikymo dvasią „Jactroll“. Organizacija taip pat suteiks šansą keturiems didelį potencialą demonstruojantiems žaidėjams. Į akademijos komandą atkeliaus „Skeanz“ ir „Saken“. Na o į pagrindinę komandą atvyko „Mid“ žaidėjas „Milica“ ir „AD Carry“ pozicijos specialistas „Comp“. Jie abu puikiai kovėsi su Europos nacionalinių lygų atstovais ir toli nukeliavo „European Masters“ turnyruose.

Taip pat vienu iš svarbiausių pasikeitimų tapo naujojo strateginio trenerio Hadrien „Duke“ Forrestier ir asistento Louis-Victor „Mephisto“ Legendre samdymas. Abu jie buvo 2019 metų pasaulio čempionato ketvirfinalių dalyviai. Kartu jie turėtų sudaryti puikią komandą ir sukurti atmosferą, kurioje gera mokytis ir tobulėti, bei plėsti savo individualius sugebėjimus.

„SK Gaming“: C

 • Top: Toni „Sacre“ Sabalić
 • Jungle: Kim „Trick“ Gang-yun
 • Mid: „Jenax“ Bartels
 • AD Carry: Juš „Crownshot“ Marušič
 • Support: Dino „LIMIT“ Tot

Kaip ir 2019 metų tarpsezonyje, taip ir šiemet daug klausimų iškyla kaip „SK Gaming“ pasirodys šį sezoną ir ar ras būdų kovoti bei atsilaikyti prieš vis stiprėjančias Europos regiono komandas. Kiek skiriasi jų istorija tarp šio ir praeito tarpsezonio sudėties. 2019 metais į profesionalų lygą atkeliavę SK turėjo tris žaidėjus, kurie laimėjo aukščiausius titulus Europos regioninėse lygose. Šiais metais jie keliauja į LEC su keturiais žaidėjais, kurie jau yra susidūrę su profesionalų lyga.

Šiemet kyla klausimas ne apie pačios komandos galimybes dėl patirties, bet kaip jie atsilaikys ir kovos šioje lygoje, kai kiekvienas žaidimas kels iššūkį ir nebus lengvai nuspėjamas. Svarbu bus atsakyti į klausimą kaip žaisti be „Selfmade“, kurio indėlis praėjusiame sezone buvo labai didelis. Komanda turės kliautis iš Pietų Korėjos kilusio, „Jungle“ pozicijos žaidėjo, „Trick“ turima patirtimi ir išmokta komunikacija žaidžiant anglakalbėse komandose. Jeigu nepavyks suderinti komandos komunikacijos, tai „SK Gaming“ matys atkrintamąsias kaip savo ausis.

„Misfits Gaming“: C+

„Misfits Gaming“
„Misfits Gaming“
 • Top: Danny „Dan Dan“ Le Comte
 • Jungle: Iván „Razork“ Martín / Thomas „Kirei“ Yuen
 • Mid: Ronaldo „Ronaldooo“ Betea / Fabian „Febiven“ Diepstraten
 • AD Carry: Ju „Bvoy“ Yeong-hoon
 • Support: Petr „denyk“ Haramach / Mads „Doss“ Schwartz

Šiame sezone „Misfits Gaming“ nusprendė pasirinkti radikaliai skirtingą kelią - daug dėmesio skiriama naujiems žaidėjams, kurie demonstruoja gerus įgūdžius ir potencialą tobulėti toliau. Lyginant su praeitais metais, kai jų komandoje buvo aibė gerai žinomų žaidėjų su daug patirties, bet, kaip matėme, super komanda taip ir nepatenkino lūkesčių, kai reikėjo parodyti savo sugebėjimus lygos žaidimuose. Tad šį sezoną iš jų naujos sudėties nesitikima labai daug, bet nebus neįtikėtina, jeigu jie sezono eigoje išdirbę tam tikrus komandinio žaidimo aspektus nustebins mus nuostabiomis kovomis.

„Misfits“ pasirinko išsaugoti stabiliai žaidžiantį „Top“ pozicijos žaidėją „Dan Dan“ ir lipdyti komandą aplink jį. Prie komandos prisijungė antrą vietą „European Masters“ turnyre užėmę „Razork“ ir „denyk“, taip pat importuotas perspektyvus „AD Carry“ žaidėjas iš Pietų Korėjos „Bvoy“. Žinoma, kaip ir kitoms komandoms, kurios darė didelius sudėties pakeitimus, jie privalės atrasti savo žaidimo stilių, kuris išlaisvintų talentingus žaidėjus, tad komunikacija bus ypatingai svarbi pradiniuose sezono momentuose. Įdomu tai, kad net trys žaidėjai turės kovoti dėl savo pozicijos pagrindinėje komandos sudėtyje.

„Excel Esports“: B+

„Excel Esports“
„Excel Esports“
 • Top: Ki „Expect“ Dae-han
 • Jungle: Marc „Caedrel“ Lamont
 • Mid: Son „Mickey“ Young-min
 • AD Carry: Patrik „Patrik“ Jírů Support:
 • Support: Tore Hoel „Tore“ Eilertsen

Praeitų metų vasaros sezono dalis buvo tragiška šiai Didžiosios Britanijos komandai, finišavusioje paskutinėje vietoje. Sezono pabaigoje dar matėsi, kad jie bando keltis iš numirusių, bet to nepakako, kad pakiltų aukščiau. Organizacija stipriai sureagavo ir išsikėlė aukštesnius tikslus - tarpsezonį jie pradėjo pasirašydami sutartis su dviem puikiais apatinės žėmėlapio dalies žaidėjais „Patrik“ ir „Tore“ (prieš tai jo žaidėjo vardas buvo „Norskeren“). Taip pat prie šių dviejų gerai žinomų žaidėjų prisidėjo ir ambicingas trenerių štabas. Žaidėjų treneris Fabian Broich ir gerai žinomas buvęs „Fnatic“ ekipos vyriausiasis strategas Joey „Youngbuck“ Steltenpool. Pastarojo atėjimas į „Excel Esports“ gretas byloja, kad organizacija nejuokauja ir nesiruošia būti apatinėje lygos dalyje.

Visi šie tarpsezonio sprendimai ir struktūros pokyčiai pačioje organizacijos administracijoje sustiprino jų poziciją lygoje ir Didžiosios Britanijos regione. Nubraukę praėjusio sezono nesėkmes jie stos į kovą ir turės puikų užnugarį, kuris turėtų leisti žaidėjams atskleisti savo turimą potencialą, ypač svarbiausiuose žaidimo momentuose, kurie dažniausiai ir keldavo problemas šiai ekipai. Atrodo, kad „Excel“ priimti sprendimai leis jiems išsivaduoti iš paskutinės vietos pančių.

„League of Legends“ naujasis sezonas startavo penktadienį, o profesionalų lygos žaidimai prasidės sausio 24d.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/