2018 11 07

Košmaras Malagoje – po tragiško kėlinio „Rytas“ krito prieš „Unicaja“

Europos taurės rungtynėse Malagoje „Unicaja“ ir Vilniaus „Rytas“ surengė žaibiško krepšinio spektaklį, bet jis liūdnai baigėsi Dainiaus Adomaičio komandai. Dviženklį pranašumą iššvaistęs ir trečiajame kėlinyje sugriuvęs Vilniaus klubas patyrė pralaimėjimą 76:95 (21:21, 27:22, 7:28, 21:24).
Dominique'as Suttonas
Dominique'as Suttonas / nuotr. Alfredo Pliadžio

Rungtynių pradžia žadėjo gerą vakarą „Rytui“. Vilniečiai startavo kaip ant sparnų ir per pirmą kėlinį pataikė penkis tritaškius. Tiesa, greitai pabudo ir „Unicaja“ ir po pirmojo kėlinio buvo lygybė 21:21.

Antrajame kėlinyje „Rytas“ buvo įgijęs 12 taškų pranašumą – 38:26, tačiau ir vėl neilgam. „Unicaja“ iki didžiosios pertraukos priartėjo 43:48.

Po pertraukos Malagos ekipa grįžo su vienu tikslu – pergale. „Unicaja“ surengė fantastišką spurtą 13:0 ir kibia gynyba leido „Rytui“ per kėlinį sukrapštyti vos 7 taškus.

Ketvirtasis kėlinys buvo jau tik formalumas. „Unicaja“ atkeršijo „Rytui“ už pralaimėjimą Vilniuje 72:80 ir iškovojo penktą pergalę iš eilės.

Malagos klubas fantastiškai dalijosi kamuolį ir pasiekė naują rekordą – atliko net 31 rezultatyvų perdavimą, „Rytas“ – tik 12.

Dainius Adomaitis dėl traumos namuose paliko kapitoną ir pagrindinį įžaidėją Chrisą Kramerį, todėl teko imtis eksperimentų. Iki tol vos kelias minutes Europos taurėje žaidęs 20-metis Aistis Pilauskas šįkart aikštėje praleido 16 minučių ir pelnė 5 taškus.

Vilniaus klube rezultatyviausias buvo DJ Seeley, kuris pelnė 15 taškų. Tiesa, visus juos legionierius pelnė pirmoje rungtynių pusėje.

„Rytą“ sužlugdė kartvelas Giorgi Shermadini, surinkęs 23 taškus.

Malagos „Unicaja“ – Vilniaus „Rytas“ 95:76

Dvitaškiai: 24/34 (70,6%) – 19/39 (48,7%)

Tritaškiai: 10/26 (38,5%) – 10/22 (45,5%)

Baudų metimai: 17/23 (73,9%) – 8/10 (80%)

Atkovoti kamuoliai: 28 – 26

Rezultatyvūs perdavimai: 31 – 12

Perimti kamuoliai: 6 – 7

Klaidos: 9 – 13

„Unicaja“: G.Shermadini 23, M.Lessortas 18, K.Wiltjeras 12.

„Rytas“: DJ Seeley 15, E.Bendžius 11, M.Girdžiūnas 10, D.Suttonas 8, M.Echodas ir M.Blaževičius po 6, D.Sirvydis, A.Pilauskas, E.Kairys ir A.Butkevičius po 5.

Ketvirtasis kėlinys: „Unicaja“ – „Rytas“ 95:76

40 min. Malagos komanda smaginosi, o Vilniaus klubas laukė skaudžių rungtynių pabaigos.

34 min. Jokių atsigavimo ženklų ir spartus artėjimas prie skaudaus pralaimėjimo. „Unicaja“ išlaikė 20 taškų pranašumą – 81:61.

Trečiasis kėlinys: „Unicaja“ – „Rytas“ 71:55

30 min. Košmariškas kėlinys Vilniaus ekipai. Malagos ekipa sugebėjo susikrauti net 16 taškų pranašumą prieš lemiamą kėlinį. M.Blaževičius pataikė baigiantis kėliniui tik 7 vilniečių tašką šiame ketvirtyje.

26 min. D.Adomaičio nubraižytas derinys per minutės pertraukėlė iškart suveikė. A.Butkevičius pataikė tritaškį, bet J.Fernandezas žaibiškai atsakė tuo pačiu. Šeimininkai pirmauja 63:53.

25 min. Tik sužaidus penkias minutes, „Ryto“ taškų tylą nutraukė E.Kairys – 50:56.

24 min. Po pertraukos Malaga sugrįžo prisiminusi, kas čia šeimininkė. Po spurto 13:0 ispanai išsiveržė į priekį 56:48.

Antrasis kėlinys: „Unicaja“ – „Rytas“ 43:48

20 min. Po dviejų kėlinių „Rytas“ išsaugojo penkių taškų pranašumą. Vilniaus klube dominavo 15 taškų jau susirinkęs DJ Seeley.

16 min. Problema, kad trečiadienio vakarą Malagoje krenta visiems. Po dviejų K.Wiltjero tritaškių iš eilės ispanai sumažino skirtumą iki 3 taškų – 37:40.

14 min. E.Bendžius smeigė eilinį „Ryto“ tritaškį ir pranašumas išaugo iki 12 taškų – 38:26.

13 min. DJ Seeley pratęsė tritaškių vakarėlį. E.Bendžius prasižengė prieš varžovą, metusį tritaškį ir šis sumetė tris baudos metimus, bet netrukus jau pats E.Bendžius stojo mesti trijų baudų. Greitas žaidimas ir greitai besikeičiantys skaičiai švieslentėje kol kas palankūs Vilniaus klubui – 33:26.

Pirmasis kėlinys: „Unicaja“ – „Rytas“ 21:21

10 min. Pašėlęs kėlinys. D.Adomaičio pasitikėjimo sulaukė ir Aistis Pilauskas, kuris pasižymėjo dvitaškiu kėlinio pabaigoje, bet „Unicaja“ išlaikė lygybę.

7 min. Įspūdingas vilniečių tritaškių pataikymas – 5/7. Vieną pridėjo ir D.Suttonas. Bet greitas žaidimas leidžia taškų prisirinkti ir ispanams. „Rytas“ pirmauja 19:16.

4 min. Malagos ekipa pelnė pirmuosius 4 taškus, bet „Rytas“ nustebino šeimininkus tritaškių pataikymu. Du smeigė DJ Seeley, vieną pridėjo M.Girdžiūnas ir vilniečiai greitai išsiveržė į priekį 11:7.

Startiniai penketai:

„Unicaja“: Jaime Fernandezas, Draganas Milosavljevičius, Giorgi Shermadini, Kyle'as Wiltjeras, Adamas Waczynskis.

„Rytas“: Deividas Sirvydis, Dominique'as Suttonas, DJ Seeley, Mindaugas Girdžiūnas, Evaldas Kairys.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas