2019 02 06

„Ryto“ šou – nušlavė „Monaco“ ir po 7 metų žengė į Europos taurės ketvirtfinalį

Dainius Adomaitis ir Vilniaus „Rytas“ triumfuoja. Kritikos strėles sezono metu atlaikęs treneris gali pasigirti atvedęs sostinės klubą į Europos taurės „Top 8” etapą po septynerių metų pertraukos. Daugiau nei 8 tūkst. aistruolių sutraukusioje „Siemens“ arenoje „Rytas“ dominavo nuo pirmų rungtynių minučių ir šventė užtikrintą pergalę 90:68 (25:14, 21:15, 26:24, 18:15) prieš bedvasį „Monaco“.
Rungtynių akimirka / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Vilniaus klubui tai neeilinė šventė. Po Dominique Suttono skandalo ir skaudžių pralaimėjimų paskutinėmis sekundėmis „Rytas“ įvykdė sezono tikslą. Po lemtingos pergalės mikrofoną į rankas čiupo kapitonas Chrisas Krameris, kuris dėkojo sirgaliams už ištikimybę. Krepšininkai apsuko garbės ratą aplink aikštę. Po tokios pergalės padėkų per daug nebus.

Šalia aikštės įsitaisiusio Jono Kazlausko akivaizdoje vilniečiai rungtynes pradėjo įspūdingu spurtu 17:2. „Rytas“ pataikė net keturis tritaškius ir atrodė, kad palaužė varžovus, bet „Monaco“ sugebėjo sugrįžti į žaidimą. Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 25:14.

Antrajame kėlinyje „Monaco“ priartėdavo per 9 taškus, bet rimčiau pasipriešinti nesugebėjo. Kėlinio pabaigoje jau spurtavo „Rytas“, kuris prieš pertrauką turėjo 17 taškų persvarą (46:29).

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Rytas“ pasiekė 22 taškų persvarą 68:46 ir praktiškai palaidojo svečius iš turtingojo „Monaco“. Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai smaginosi ilgai neregėta krepšinio švente ir toliau triuškino varžovus.

Vilniaus klubą į pergalę vedė sezono rungtynes sužaidęs DJ Seeley, kuris jau per pirmuosius du kėlinius susirinko 14 taškų, o iš viso pelnė 21. Amerikietis užsidirbo ir techninę pražangą, kai trečiajame kėlinyje alkūne sudavė varžovui. Konfliktas vos nesibaigė muštynėmis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Rungtynes arenoje stebėjo 8421 sirgalius – tai sezono lankomumo rekordas.

Prancūzijoje vilniečiai „Monaco“ ekipai nusileido 70:75.

Vilniaus „Rytas“ Europos taurės ketvirtfinalyje susitiks su „Valencia“.

„Rytas“ į ketvirtfinalį pateko šeštą kartą istorijoje, bet pirmą nuo 2012 metų, kai komandai dar vadovavo Virginijus Šeškus.

„Rytas“: DJ Seeley 21, A.Parachouskis 18, R.Stipčevičius 11, E.Bendžius 10, Ch.Krameris, M.Echodas ir A.Butkevičius po 8, D.Sirvydis 3, M.Blaževičius 2, M.Normantas 1.

„Monaco“: E.Kikanovičius 17, S.Gladyras 16, L.Jonesas 11.

Ketvirtasis kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – „Monaco“ 90:68

40 min. Gražus gestas. Rungtynių pabaigoje aikštėje pasirodė po traumos atsigavęs Margiris Normantas ir jaunieji talentai Marekas Blaževičius bei Aistis Pilauskas.

36 min. R.Stipčevičius pataikė dar vieną tritaškį ir skirtumas išaugo iki 25 taškų – 83:58.

34 min. A.Butkevičius ir Ch.Krameris didino vilniečių pranašumą ir kūrė seniai neregėtą šventę sirgaliams – 80:58.

32 min. A.Parachouskis jau pelnė 18 taškų – 76:55.

Trečiasis kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – „Monaco“ 72:53

30 min. R.Stipčevičius smeigė dar vieną tritaškį, o su „Monaco“ atvykę žurnalistai muistėsi kėdėse. Jų klubo žaidimas buvo nevertas kelionės.

28 min. Tritaškį pataikė ir A.Butkevičius. Rekordinis 22 taškų pranašumas – 68:46.

27 min. Griūdamas DJ Seeley su alkūne sudavė J.Jonesui, kuris norėjo kumščiais ginti savo garbę. Teisėjų sprendimas skirti techninę DJ Seeley supykdė areną, bet jis buvo teisingas – 63:46.

25 min. D.Adomaitis turėtų būti laimingas. A.Butkevičius griuvo ant parketo, kad išsaugotų kamuolį ir jam pavyko. Ataka baigėsi griausmingu A.Parachouskio dėjimu. Sirgaliai stojosi iš vietų. „Rytas“ pasiekė rekordinę 20 taškų persvarą – 63:43.

24 min. Ch.Krameris pataikė gražų metimą šuolyje, o DJ Seeley toliau rinkosi taškus greitose atakose – 59:43.

23 min. DJ Seeley smeigė dar vieną tritaškį – 55:39.

21 min. Per pirmus du kėlinius 14 taškų surinkęs DJ Seeley rezultatyviai pradėjo ir antrą rungtynių pusę – 48:31.

Antrasis kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – „Monaco“ 46:29

20 min. Kėlinio pabaiga buvo sėkminga šeimininkams, bet teisėjai neįskaitė DJ Seeley tritaškio su sirena. Kamuolys buvo išmestas per vėlai. Po dviejų kėlinių „Rytas“ sukaupė rekordinę 17 taškų persvarą.

18 min. Po M.Echodui skirtos pražangos sirgaliai pasiuto ir pasiuntė įžeidimų tiradą teisėjams. Kitoje aikštės pusėje DJ Seeley realizavo baudų metimus po varžovo pražangos – 42:29.

16 min. E.Bendžius smeigė dvitaškį baigiantis atakai skirtam laikui. Žaibiškai apsigynus pasižymėjo ir R.Stipčevičius – 40:27.

15 min. A.Parachouskis išprovokavo nesportinę J.Joneso pražangą. R.Stipčevičius pridėjo taiklų metimą – 36:23.

14 min. R.Stipčevičius efektingu reidu pelnė taškus su varžovo pražanga – 33:21.

12 min. DJ Seeley atidarė komandos taškų sąskaitą antrajame kėlinyje. A.Parachouskis areną drebino dar vienu dėjimu – 29:17.

11 min. Prieš antrąjį kėlinį apsauga iš arenos išvedė vieną žiūrovą. Atrodo, kad kažkam emocijų jau buvo per daug.

Pirmasis kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – „Monaco“ 25:14

10 min. D.Sirvydis kėlinį pabaigė metimu su sirena. Vilniaus klubo talentas išpešė maksimumą iš beviltiškos situacijos.

9 min. A.Butkevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o „Monaco“ smeigė tritaškį – 23:14.

7 min. E.Bendžius pataikė antrą tritaškį – 22:9.

6 min. Arena griausmingai pasitiko dar vieną DJ Seeley tritaškį ir efektingą gynybą. E.Bendžius toliau triuškino svečius iš Monako. Ch.Krameris paserviravo kamuolį M.Echodui, kuris atliko įspūdingą dėjimą. Panašiau į gatvės krepšinį – 19:7.

4 min. Ch.Krameris pirmuosius taškus įsirašė baudų metimais – 12:2.

3 min. DJ Seeley pelnė 5 taškus iš eilės ir „Monaco“ suprato, kad laikas pasitarti. Vilniečiai kol kas puikiai užveda savo komandą – 10:2.

2 min. E.Bendžius šovė tritaškį po netaiklaus DJ Seeley metimo, bet pirmuosius taškus įsirašė ir svečiai – 5:2.

1 min. Sausakimšoje „Siemens“ arenoje pirmuosius taškus pelnė A.Parachouskis – 2:0.

Startiniai penketai:

„Rytas“: Chrisas Krameris, Arciomas Parachouskis, DJ Seeley, Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius.

„Monaco“: Jakuba Outtara, Jarrodas Jonesas, Elemdinas Kikanovičius, Derekas Needhamas, Lazeričius Jonesas.