2021 03 31

Lietuviško siautulio neužteko: lemiamame Europos taurės mače – „Lokomotiv“ nesėkmė

Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko sezonas Europos taurėje baigėsi. Lietuvių atstovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv“ lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse 78:82 (24:18, 13:23, 19:18, 22:23) nusileido Kazanės UNIKS ekipai ir nepateko į pusfinalį.
Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis
Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Serijoje iki dviejų pergalių pirmas rungtynes UNIKS laimėjo 94:88, antrasis susitikimas Krasnodare baigėsi šeimininkų pergale 86:74, tad prireikė lemiamo trečiojo mūšio.

M.Kuzminskas žaidė 35 minutes, per kurias pelnė 19 taškų (3/8 dvit., 1/4 trit., 10/12 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po kamuolį, gavo bloką, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo net 9 varžovų pražangas. Puolėjas surinko net 29 naudingumo balus.

M.Kalnietis per 32 minutes pasižymėjo 8 taškais (2/4 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud. met.), 8 atkovotais kamuoliais, 8 rezultatyviais perdavimais, 4 kartus prarado kamuolį, kartą prasižengė ir išprovokavo 2 varžovų nuobaudas. Gynėjas mačą baigė su 15 naudingumo balų savo sąskaitoje.

37:27 pirmavo „Loko“ antrajame kėlinyje, tačiau UNIKS spurtavo net 14:0 ir į pertrauką Kazanės vyrai išėjo pirmaudami 41:37.

Antroje mačo dalyje vyko įtempta kova iki paskutinių minučių. Vis tik sėkmingiau lemiamą atkarpą sužaidė UNIKS. Likus žaisti minutę, Kazanės komanda pirmavo tašku (77:76), o tada dvitaškį su pražanga pataikė Jordanas Morganas (79:76).

Nigelas Williamsas-Gossas galėjo išlyginti rezultatą, bet prametė iš toli, o prieš J.Morganą buvo žaibiškai prasižengta. Šis realizavo vieną metimą iš dviejų (80:76).

M.Kalnietis tuomet prametė tritaškį ir „Lokomotiv“ šansai susitraukė iki minimalių. J.Morganas prametė abu baudos metimus.

UNIKS prasižengė prieš M.Kuzminską, o lietuvis pataikė abu kartus nuo baudų linijos (78:80).

Okaro White'as dovanų nedalino – sumetė baudas ir skirtumas vėl išaugo iki keturių taškų (82:78), o po minutės pertraukėlės M.Kuzminskas prametė.

Kazanės komandos pusfinalyje jau laukia Bolonijos „Virtus“ komanda.

UNIKS: J.Smithas 19, O.White'as ir J.Morganas (9 atk. kam.) po 17, J.Brownas 10.

„Lokomotiv“: K.Hervey 22, M.Kuzminskas 19 (10 atk. kam., 9 išpr. praž., 29 naud. bal.), N.Williamsas-Gossas 9, M.Kalnietis 8 (8 atk. kam., 8 rez. perd.).