2012 02 28 /22:59

Lietuvių vedamas „Lietuvos rytas“ išgyveno nervų karą Trevize ir tęs kovą dėl Europos taurės – 80:74

Vilniaus „Lietuvos rytas“ tęsia kovą dėl Europos taurės. Tikrą nervų karą Trevize atlaikyti turėję Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai pademonstravo nugalėtojų charakterį ir iškovojo kol kas svarbiausią sezono pergalę – 80:74 prieš „Benetton“.
„Lietuvos rytas“ žengė į Europos taurės ketvirtfinalį. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Nagais ir dantimis išplėšta pergalė atvėrė „Lietuvos rytui“ duris į Europos taurės ketvirtfinalį. Vilniaus klubas „Last 16“ etapo L grupėje liko antras, į priekį praleidęs Krasnodaro „Lokomotiv“, kuris antradienį namuose taip pat po dramatiškos kovos 73:70 palaužė autsaiderę Berlyno „Alba“.

Ketvirtfinalyje „Lietuvos rytas“ kausis su „Doneck“ (5-1), kuris laimėjo J grupę, už nugaros palikęs ambicingąją Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ (5-1).

„Doneck“ antradienį svečiuose 77:66 pranoko Salonikų „Aris“ (1-5) klubą, o „Chimki“ taip pat išvykoje 83:79 nugalėjo Vilerbano „Asvel“ (1-5).

Ketvirtfinalyje bus žaidžiami du mačai: kovo 20 dieną „Lietuvos rytas“ žais Vilniuje, o 27-ą – Donecke. Poros nugalėtojas pateks į Europos taurės finalo ketvertą, kuris balandžio 14–15 dienomis vyks Chimkuose, Maskvos srityje.

„Lietuvos rytas“ per klubo istoriją Europos taurę yra laimėjęs jau dukart – 2005 ir 2009 metais. 2007-aisiais Vilniaus ekipa suklupo tik finale.

Taip pat nereikia pamiršti, kad Europos taurės laimėtojas pelno ir kelialapį į kito sezono Eurolygą.

Kova iki pabaigos

Vos prasidėjus mačui „Lietuvos rytas“ įkrito į duobę. Lietuvos čempionams kamuolys slydo iš rankų, nekrito net baudos metimai, o „Benetton“ šovė į priekį (5:15).

Atrodė, kad „Lietuvos rytas“ negrįžtamai prarado mačo kontrolę, tačiau Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai rado būdą grąžinti intrigą. Kopėčiomis, padėjusiomis išlipti iš duobės, tapo gynyba. Užkamšę skyles prie savojo krepšio jau spurtavo svečiai, laimėję atkarpą 12:2 ir nusvėrę rezultato svarstykles į savo pusę (24:23).

Žaidimas išsilygino. Pirmaujanti komanda vaidmenimis keitėsi kone po kiekvienos atakos, bet „Lietuvos rytas“ išliko priekyje ir po dviejų kėlinių (43:42). Svečiai turėjo galimybę pabėgti trečiajame kėlinyje (48:42), tačiau jos neišnaudojo, o ekipos toliau kovėsi taškas į tašką.

Ketvirtajame kėlinyje susikrauti saugesnę persvarą pabandė jau „Benetton“, pataikiusi du tritaškius iš eilės (57:62), bet užstrigusį „Lietuvos ryto“ puolimą netrukus išjudino Jonas Valančiūnas (61:62).

Negailėdamas savęs Renaldas Seibutis kėlinio pabaigoje pridėjo penkis taškus iš eilės (72:70), o pirmieji dvi sėkmingas atakas iš eilės surengę svečiai perėmė iniciatyvą (74:70). „Benetton“ dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau Stepono Babrausko ir Tyrese'o Rice'o ranka nedrebėjo. „Lietuvos rytas“ šventė kol kas svarbiausią sezono pergalę.

Į pergalę vedė lietuviai

„Lietuvos ryto“ pergalės kalviais tapo lietuviai – pasiaukojamai žaidę R.Seibutis, J.Valančiūnas ir M.Katelynas. Vilniaus klubo legionieriai kartu šiame mače pelnė tik 20 taškų – arba vos 25 proc. visos komandos taškų.

Itin prastai šis mačas susiklotė Lawrence'ui Robertsui. Amerikietis per 15 minučių nepelnė nė taško, o aikštelę paliko su minus 7 naudingumo balais. Minus 2 naudingumo balų grafoje po dvikovos švietė ir prie Aleksandro Rasičiaus pavardės.