Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 14d. 07:02

Nauja D.Adomaičio viltis – kaip iš akies luptas „Žalgirio“ sirgalių dievukas

Rokas Stipčevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Rokas Stipčevičius
Vilniaus „Ryto“ žaidime atsirado balkaniškų ritmų. Jų į Vilnių iš Zadaro atsivežė kovingasis Rokas Stipčevičius, spėjęs atkreipti „Siemens“ arenos publikos dėmesį. Pasirodo, 32 metų 186 cm ūgio gynėjas augo tame pačiame mieste ir lankė tą pačią mokyklą kaip kitas gerai pažįstamas kroatas Marko Popovičius, kadaise tapęs „Žalgirio“ aistruolių numylėtiniu. R.Stipčevičius savo energija ir požiūriu greitai gali tapti vienu „Ryto“ gerbėjų favoritų. Simpatiją jo žaidimui jau jaučia ir Dainius Adomaitis.

Paskutinė „Ryto“ ir Kazanės „Uniks“ antradienio rungtynių Vilniuje pirmojo kėlinio ataka.

Rokas Stipčevičius veržiasi krepšio link, po lanku išstumia kamuolį pasaloje tykančiam Martynui Echodui ir centras su sirena kabo ant „Siemens“ arenos lanko.

Dainiaus Adomaičio asistentas Šarūnas Ciparis smarkiai davė kroatui „penkis“. Rokas Stipčevičius pernelyg netryško emocijomis – solidus prisistatė ant suolo pertraukėlei.

Vyriausias „Ryto“ krepšininkas per savo karjerą matė per daug, kad pasiduotų emocijoms po vieno sėkmingo išpuolio.

32-ejų R.Stipčevičius organizuoja dar vieną vilniečių išpuolį ir rodo pasvirusį nykštį. DJ Seeley priima kamuolį, žaidžia du prieš du su Martynu Echodu ir lietuvis įridena du lengvus taškus.

Kroatas žvilgtelėjo į Dainių Adomaitį – treneris linktelėjo galva. Reiškia, derinys buvo įvestas tinkamai.

Netrukus R.Stipčevičius praėjo pro visus komandos draugus ir kažką jiems paaiškino.

Kai jis pirmą kartą atsisėdo ant suolo, nediduką gynėją publika palydėjo plojimais. Jiems patiko naujas „Ryto“ atakų dirigentas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rokas Stipčevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rokas Stipčevičius

Grįžęs ant parketo žemiausias „Ryto“ krepšininkas sugriebė kamuolį puolime po netaiklios savo vaivorykštės, šis sujudėjo iki Arno Butkevičiaus rankų ir virto tritaškiu.

Kai puolime ketvirtajame kėlinyje sugriebė antrą kamuolį, R.Stipčevičius pataisė savo netaiklų metimą, kaip tinklininkas įstūmė dvitaškį su pražanga ir riaumodamas spaudė kumščius.

Šia emocija jis kažkuo priminė žalgirietį Marko Popovičių – kitą žemą, bet labai energingą ir taiklų kroatą, kuris savo didžiule širdimi užkariavo „Žalgirio“ aistruolių širdis.

„Taip – jis man kaip vyresnysis brolis“, – „Ryto“ rūbinėje 24sek teigė R.Stipčevičius ir šyptelėjo.

Maži Zadaro kovotojai

Su 36-erių Marko Popovičiumi Rokas Stipčevičius užaugo tame pačiame mieste – Zadare. Jų namus skyrė trys kilometrai. Jie netgi ėjo į tą pačią mokyklą, o krepšinio treniruotėse mokėsi tos pačios balkaniškos abėcėlės.

„Daug žmonių mus lygina, – neslėpė R.Stipčevičius. – Mes panašūs, bet ne vienodi. Nepasakosiu jums, kokie jo ir mano pliusai bei minusai, bet galų gale aš esu Rokas Stipčevičius, o jis – Marko Popovičius.

Aš atsiduodu žaidimui šimtu procentų. Kartais gal aš trykštu emocijomis – esu emocingas vyrukas, bet visada jas kontroliuoju. Popovičius visai toks pat.

Žinote, mūsų mieste gyvena apie 100 tūkst. žmonių ir maždaug 55 tūkst. nori tapti krepšininkais. Kadangi esame žemi, 20 tūkst. iš jų nori būti įžaidėjais.“

A.Koroliovo nuotr./Marko Popovičius
A.Koroliovo nuotr./Marko Popovičius

Marko mane pasveikino ir pasakė: „Brate, pasirinkai gerą šalį ir gerą klubą. Mėgausiesi žaidimu Lietuvoje, nes žmonės čia supranta krepšinį.“

R.Stipčevičiaus energijos buvo pilna visur.

Jis pliauškino delnais su komandos draugais, nuolat juos paragindamas per rungtynių pauzes. Kolegos iš Kroatijos 24sek pasakojo, kad R.Stipčevičius yra puikus bendraklubis ir vienytojas rūbinėje.

Užvedinėjo sirgalius rankų mostais net bėgdamas į gynybą, kai prieš akimirką DJ Seeley su Martynu Echodu sukūrė įspūdingą „alley-oop'ą“.

„Good job“, – kai R.Stipčevičius atsisėdo ant suolo atsipūsti, linktelėjęs pagyrė įžaidėjas Aistis Pilauskas.

Kroatas netrukus pasilenkė į priekį ir stebėjo, kaip sekasi jo komandos draugams. Atrodė, kad tuoj peršoks LED reklamą ir vėl bėgs į aikštę.

„Uniks“ amerikiečiams nutrūkus nuo grandinės, rusai ėmė artėti prie pergalės. Atrodė, kad personalo nosinės prašęs ir nosį išsipūtęs legionierius lemiamomis minutėmis bus tik stebėtojas, ne dalyvis, bet D.Adomaitis drąsiai kėlė atvykėlį nuo suolo.

Po kelionės iš Zadaro į Vilnių smarkiai susirgęs ir tik po antibiotikų terapijos ant kojų stovėjęs R.Stipčevičius dar savaitgalį jautėsi klaikiai, bet po truputį atsigauna ir suteikė treneriui 24 minutes pozityvo.

„Jis tikrai gerai įėjo į komandą, – R.Stipčevičiaus žaidimą įvertino Dainius Adomaitis. – Jam teko gerti antibiotikus, bet jis toks žaidėjas, kuris nesiskundė. Stipčevičius suteikia geresnę žaidimo kontrolę. Su juo mes tampame taktiškai geresni.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./DJ Seeley
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./DJ Seeley

Balkaniškos krepšinio pamokos

Strategas nepasigedo žaidėjų noro laimėti, bet to buvo negana.

Paskutinę mačo minutę R.Stipčevičius švystelėjo greitą tritaškį, kuris nesukarpė „Uniks“ persvaros – 75:80.

Po šio netaiklaus kroato šūvio nemažai sirgalių atsistojo iš savo vietų ir sukosi „Siemens“ arenos rūbinių ir išėjimo link.

Tai buvo ketvirtasis mestas R.Stipčevičiaus tritaškis tą vakarą ir iš viso net 10-as metimas. Daugiau – 11 ir 12 metimų, atitinkamai atliko tik „Ryto“ lyderiai Dominique'as Suttonas bei DJ Seeley.

Keliskart R.Stipčevičius išmetė neparuoštus metimus arba tokius, prie kurių akiai dar reikės priprasti, bet D.Adomaitis naujokui priekaištų neturėjo.

„Agresyvūs jo metimai buvo gerai. Mes privalėjome prieš jų gynybą mesti tokius metimus ir pataikyti“, – teigė D.Adomaitis.

Svarbiausia kažką duoti komandai: gal tai bus taškai, gal kažkas kitas, gal kažkam reikės trenkti į veidą. Aišku, ne sutraumuoti, bet... Mane tiesiog taip mokė.

„Aš toks žaidėjas. Balkanų regionas visada turėjo tokį mentalitetą.

Nuo mažų dienų mus moko, kaip svarbu laimėti. Kartais pergalę gali pasiekti dažnai mesdamas į krepšį, kitąkart – rečiau, bet gal bėgdamas į gynybą ir bandydamas visiems išspardyti užpakalį. Kartais gal kažkam kalti iš alkūnės, bet svarbiausia – žaisti dėl pergalės, – žodžių nerinko R.Stipčevičius. – Svarbiausia kažką duoti komandai: gal tai bus taškai, gal kažkas kitas, gal kažkam reikės trenkti į veidą. Aišku, ne sutraumuoti, bet... Mane tiesiog taip mokė.

Tad gal mečiau 10 metimų, bet man nerūpi – man svarbiausia pergalė. Toks mano gyvenimo būdas.

Kartais žaidžiu 40 minučių vien gindamasis. Kartais metu dažniau. Aš jaučiu žaidimą ir jaučiu, ko reikia komandai.“

R.Stipčevičiaus debiutas Europos taurėje su „Ryto“ apranga pažymėtas 11 taškų (2/6 dvit., 1/4 trit., 4/5 baud.), 5 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais, 1 klaida ir 8 naudingumo balais.

Jam būnant aikštėje, „Rytas“ įmetė 3 taškais daugiau nei „Uniks“. Pažangioji statistika rodo, kad R.Stipčevičius smarkiai pagyvino puolimą, kuris pastaruoju metu be pagrindinio atakų organizatoriaus Chriso Kramerio buvo stagnatiškas.

Bet svarbiausia skaičiai R.Stipčevičiui yra visai kitur – tai 81:87 švieslentėje.

Prisiima atsakomybę

Kroatas pralaimėjimus pakankamai suasmenina. Jo akimis, įžaidėjas yra atsakingiausias už mačo baigtį.

„Treneris norėjo, kad į žaidimą įneščiau patirties ir žaidimo kontrolės. Būčiau jo dešine ranka. Žinote, įžaidėjas turi didžiausią atsakomybę ir aš ją prisiimu. Kai laimi – viskas gerai. O kai pralaimi, pirmiausia visi žiūri į įžaidėją. Ir aš tą pateisinu, – 24sek tikino R.Stipčevičius. – Treneris paruošia žaidimo planą, bet tai įžaidėjas aikštėje valdo komandą. Nuo jo priklauso, kaip atrodys visa ekipa.

Man patinka žaisti su tokia atsakomybe. Nes ji gyvenime veda mus į priekį.“

„Rytas“ Europos taurės D grupėje nepakilo iš ketvirtosios vietos. Tačiau R.Stipčevičius neskaičiuoja pergalių ir pralaimėjimų turnyro lentelėje. Jam svarbiausia, kaip komanda žaidžia kiekvieną vakarą, o potencialo vilniečių žaidime mato daug.

„Tai buvo atkaklios rungtynės. Bet mes leidome jiems laimėti, – rungtynes su „Uniks“ apibendrino Rokas Stipčevičius. – Ypač gynyboje negerbėme trenerio taisyklių, dėl kurių buvome susitarę.

Buvo mažų detalių, kurios lėmė 6-7 taškus: kas metikas, ar mes jau bonuso situacijose, o jei ne – kad turime laiku prasižengti. Manau, kad tas smulkmenas turėtume išpildyti geriau, nes detalės kartais viską nulemia.

Turime gerų krepšininkų, puikių komandos draugų, gerą trenerio sistemą.

Visi jie puikūs vyrukai. Visi atsidavę darbui ir nori būti komandos dalimi. Man užteko kelių dienų, kad pamatyčiau, kaip jie pasirengę atsiduoti komandai šimtu procentų.

Tik turime veikti kaip automatai. Jei įgyvendinsime smulkmenas, ką mes galime padaryti, ši komanda gali žaisti žymiai geriau.

Taip, krepšinis yra energijos žaidimas, bet pridėjus aukštą krepšinio IQ, tai gali tapti pavojinga. Mums reikia geros tokios kombinacijos ir laikytis trenerio taisyklių.

Vidutinybes nuo aukštesnio lygio atskiria būtent tokie dalykai.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rokas Stipčevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rokas Stipčevičius

Ar R.Stipčevičius yra atsakymas į visas Dainiaus Adomaičio ir „Ryto“ organizacijos problemas? Ne.

Bet tai yra klijai, kurie gali užklijuoti komandos skyles ir sustiprinti bendrą komandos dėlionę, kurią bando pagaliau sudėti „Rytas“.

O tas balkaniškas R.Stipčevičiaus žaidimo stilius ekipoje gali įskelti žiežirbą, kurios taip dabar reikėjo Vilniaus klubui.

„Visada gerai komandoje turėti tokių žmonių, kuriuos galima vadinti „klijais“. Lietuvos komandose turėtų būti lietuviai, bet gerai turėti ir tokį užsienietį“, – spaudos konferencijoje pabrėžė D.Adomaitis.

„Noriu padėkoti sirgaliams, – į aistruolius kreipėsi R.Stipčevičius. – Padėkoti ir pakviesti juos į visas kitas rungtynes. Patikėkite, atėję pamatysite besikaunančią komandą. Tokią, kuri trokšta laimėti. Mes tokie būsime ir tai duos rezultatų.“

Sezonas Komanda Lyga Min. Met.% Trit.% Kam. Perd. Kl. Tšk.
2007-08 KK Zadar Eurocup 14,3 41,5 41,9 0,82 0,9 0,9 4,6
2008-09 KK Zadar Eurocup 35,5 48,2 43,8 2,3 4,2 2,9 12,6
2009-10 KK Zadar Eurocup 31,2 40 35,3 2,2 3,8 2 11,2
2010-11 * OpenJobMetis Varese Italija 28,1 41,5 37,3 2,5 3,2 1,7 9,3
2010-11 * KK Cibona Euroleague 34,1 40,2 38,1 2,8 3,7 2,7 10,3
2011-12 OpenJobMetis Varese Italija 31,2 45 36,4 2,6 3,3 2,4 11,5
2012-13 * Consultinvest VL Pesaro Italija 32,5 42,7 38,8 3,1 2,7 2,6 16,3
2012-13 * EA7 Emporio Armani Milano Euroleague 11 33,3 35 1,2 0,8 0,6 3,1
2013-14 * Tofas SC Turkija 23,6 44,2 39,4 2 2,4 0,8 8,5
2014-15 * Virtus Roma Eurocup 27,5 45 42,7 2,3 3,3 1,6 13,6
2015-16 * Banco di Sardegna Sassari Euroleague 17,7 37,9 38,2 1,13 1,7 1,4 6,5
2016-17 * Banco di Sardegna Sassari FIBA ČL 25,4 44,4 40,7 1,5 3,9 1,9 12
2017-18 * Banco di Sardegna Sassari BCL 20,2 36,4 40,7 2,3 2,3 1,3 7,3

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°