2016 11 30

Pagirtinai kovojęs „Lietkabelis“ patyrė pralaimėjimą Rusijoje

Europos taurės A grupės rungtynėse Rusijoje Panevėžio „Lietkabelis“ (3-4) po labai atkaklios kovos 89:91 (24:25, 22:22, 20:20, 23:24) turėjo pripažinti Žemutinio Naugardo „Nižnij Nobgorod“ (3-3) pranašumą.
Simas Galdikas
Simas Galdikas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Per pirmąsias 20 minučių aikštėje dominavo puolimas. Rusijos klubas iš žaidimo atakavo 58 proc. taiklumu, o panevėžiečiai – net 62 proc. „Lietkabelio“ taiklumas galėjo būti dar geresnis, jei ne vos 1 iš 9 pataikytas tritaškis.

14 taškų per du ketvirčius surinko S.Galdikas, 11 pridėjo B.Madgenas (6 atk. kam.). Svečių gretose 16 taškų pelnė I.Strebkovas, o „Lietkabelis“ tiesiog dominavo kovoje dėl kamuolių – 24:10.

Trečiajame ketvirtyje ekipos pelnė po 20 taškų, o rusų gretose toliau siautė 24 taškus surinkęs I.Strebkovas. Tačiau komandinis žaidimas ir pranašumas po lenta (29:13) leido „Lietkabeliui“ lygiai kautis su šeimininkais – 66:67.

Du iš eilės tritaškiai lemiamo ketvirčio pradžioje leido kiek atitrūkti (74:70), tačiau šeimininkai netrukus rezultatą išlygino – 76:76.

Sulig priešpaskutinės minutės pradžia S.Sanderis-Vene persvėrė rezultatą (84:83), tačiau tritaškiui progą turėję rusai persvaros nepadidino. Vis dėlto panevėžiečiams įmesti taškų nepavyko ir P.Gubanovas įmetė du taškus likus 30 sek. – 86:83. Po minutės pertraukėlės Ž.Skučas prasižengė puolime ir per likusį laiką visas baudas sumetusi „Nižnij Novgorod“ šventė pergalę.

„Nižnij Novgorod“: I.Strebkovas 31 (5/8 dvit., 4/6 trit., 9/9 baud., 35 naud. bal.), D.Kane'as (9 atk. kam.) ir S.Sanderis-Vene po 16, P.Gubanovas 12.

„Lietkabelis“: S.Galdikas 20 (8/9 dvit., 8 atk. kam., 29 naud. bal.), B.Madgenas 18 (6 atk. kam.), L.Williamsas 12, Ž.Skučas 9.