Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 24

„Ryto“ vadovo prognozė: žaidėjų algos žymiai kris, klubams atsistatyti reikės dvejų metų

Vilniaus „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis užsidaręs kaime laikosi griežtų visuotinio karantino taisyklių, tačiau minčių apie atostogas nėra. Darbų sostinės ekipoje, kaip ir kituose šalies klubuose, yra daugybė. Koronavirusas sustabdė gyvenimą Europoje, o tai tiesiogiai kirto ir per sporto klubų kišenes.
Rolandas Jarutis
Rolandas Jarutis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

15min žiniomis, pirmadienį Lietuvos krepšinio lyga (LKL) visiems stipriausiems šalies klubams išsiuntė elektroninį laišką, kuriame prašoma duoti ataskaitą apie COVID-19 pandemijos metu patirtą finansinį nuostolį.

Nuo dingusių rėmėjų ir partnerių iki negautų pajamų už bilietus, areną, atributiką, TV transliacijas ir kitką. Visi klubai savo nuostolius turi įvardyti iki artėjančio ketvirtadienio.

Akivaizdu, jog koronaviruso sukelta krizė sudavė smūgį visiems sektoriams, o sportas nėra išimtis.

Lietuvos krepšinio klubai privalės susiveržti finansinius diržus dėliodami gaires kitam sezonui, o tai ryškiai atsispindės krepšininkų atlyginimuose.

„Tenka girdėti, jog žaidėjų kainos rinkoje gali kristi iki 50 proc. Taip žymiai ši krizė nepalies nebent elitinių žaidėjų. Galbūt tai skaudūs skaičiai, bet tokia realybė, nes situacija nepaprastai sunki“, – 15min sakė Rolandas Jarutis.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Eurocup“ rungtynėse susitinka Vilniaus „Rytas“ ir Stambulo „Galatasaray“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Eurocup“ rungtynėse susitinka Vilniaus „Rytas“ ir Stambulo „Galatasaray“

Rolandas Jarutis su 15min pasidalijo mintimis apie karantininį laikotarpį, sunkų „Ryto“ laikmetį ir globalią situaciją krepšinyje.

– Ar vyksta daug darbų dabartinėje situacijoje, kai sezonas nutrauktas?

– Ši situacija niekam nėra maloni, o darbų tikrai daug. Vyksta bendravimas tiek su žaidėjais, tiek su agentais, klubo esamais ir buvusiais partneriais. Kalbėti apie ateitį ir ieškoti potencialių rėmėjų yra labai sudėtinga, bet bendravimas vyksta.

– Kiek gali trauktis „Ryto“ biudžetas?

– Šį sezoną biudžetas jau buvo žymiai susitraukęs, o dabar papildomai atsižvelgsime ir į esamą situaciją.

Manau, kad visoje Europoje sporto klubų biudžetai susitrauks. Nekalbu tik apie krepšinį, tas pats yra ir futbole. Juk girdime apie pirmaujančių lygų ir pirmaujančių komandų problemas. Finansiniai srautai didžiuliai, bet kalbama apie galimus elitinių klubų biudžetų ir žaidėjų atlyginimų mažėjimus bei susitraukimus. Tokia realybė. Tai natūralus procesas.

Reikia žiūrėti globaliai į visą ekonominę situaciją, o ne tik remtis krepšiniu. Sudėtinga išgyventi verslams – mažiems ir dideliems. Nekalbu apie kitas sporto šakas, bet krepšinis Europoje yra labai priklausomas nuo rėmėjų, tad situacija yra ir bus sudėtinga.

„Ryto“ biudžetas trauksis, bet dabar spėlioti skaičius būtų aklas šūvis. Mes skaičiuojame, žiūrėsime, kiek negauname pajamų, ir spręsime situaciją.

– Kiek „Ryto“ žaidėjų turi sutartis kitą sezoną, ar svarstoma sumažinti jų atlyginimus?

– Daugiau nei pusė komandos turi galiojančias sutartis, o kai kurie iš jų kontraktuose turi sąlygą pratęsti kontraktą ir kitam sezonui.

Manau, kad žaidėjams tikrai įmanoma sumažinti atlyginimus. Tiek krepšininkai, tiek kitų sporto šakų atstovai tai supranta. Gali norėti daug ko, bet yra reali situacija, į kurią reikia žvelgti blaiviai ir adekvačiai.

Situacija yra tikrai sudėtinga, o darbo – labai daug. Bus tikrai nepaprasta išgyventi, teks sudėlioti viską remiantis adekvačiais skaičiais ir realiomis pajamomis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marekas Blaževičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marekas Blaževičius

– Galbūt situacija „Rytui“ yra palanki tuo, jog sistemoje yra daug perspektyvaus jaunimo, kuriam tai būtų šansas?

– Turime jaunimo, bet jis yra paklausus rinkoje. Klubui lieka tikėtis, kad jų niekas neišpirks. Laikui bėgant viskas susidėlios.

– Kiek klubams gali prireikti laiko atsistatyti finansiškai?

– Galvoju, kad vienų metų tikrai neužteks, gali prireikti dvejų. Viskas remiasi į ekonominę situaciją, tad tokį klausimą reikėtų užduoti šios srities specialistams. Sportas priklausomas nuo ekonominės gerovės, kai žmonės turi pajamų ir jiems reikia pramogų. Sportas tai suteikia. Kai žmonių gyvenimas sustoja, atsiranda problemos su sveikata ar finansais, krepšinis krenta į antrą ar dar tolimesnį planą.

– Ar tikite, jog Eurolygos sezonas bus pratęstas?

– Nematau tame logikos. Vieni sakė, kad LKL sezonas buvo nutrauktas per anksti, bet dabar vyriausybė gauna kaltinimus dėl per vėlai įvesto karantino. Tada buvo klausimas, kodėl pirmaujančios lygos nestabdo sezonų, bet dabar matome, prie ko viskas priėjo. Tai buvo neišvengiama, o žmogaus sveikata ir gyvybė yra svarbiausia.

Galbūt sezonas bus pratęstas, bet tai labiau įsakymo pavidalu, nes žaidėjai ir klubai turi sutartis, tad turi ir žaisti.

Kas garantuos, jog krepšininkai bus apsaugoti, kad nebus kontakto su virusu? Mes nežinome, iš kur galime gauti tokį kontaktą.

Kokio fizinio pasirengimo sugrįžtų žaidėjai? Tikimybė, jog krepšininkai patirs sužeidimų, galbūt sunkių traumų, nes kūnai nebus paruošti, tik didėja. Negaliu pasakyti, kad per mėnesį atrofuos raumenys, bet traumų tikimybė būtų išaugusi.

Krepšinio kokybė po ilgos pertraukos be treniruočių būtų abejotina. Kokybė būtų klaiki. Pasakysiu tiesiai šviesiai: tai visiškai absurdas.

O pagrindinis dalykas – žaidimas dėl sirgalių. Kokios gali būti kalbos apie žaidimą už uždarų durų? Krepšinis žaidžiamas sirgaliams, jis paremtas emocijomis.

Kur yra logika? Laikas viską sudėliojo taip, kad situacija yra prasta. Nedarau tragedijos, bet galvoju, kad Eurolygos sezonas negalėtų tęstis kokybiškai.

– Kaip „Rytas“ leidžia šį karantino laikotarpį?

– Džiaugiamės, kad „Ryto“ legionieriai saugiai pasiekė namus, nors nebuvo lengva, buvo problemų su bilietais ir kelionėmis. Domimės, kaip sekasi žaidėjams ir treneriams, kad visi išliktų saugūs ir sveiki.

Stengiamės ir norime būti aktyvūs viešoje erdvėje ir socialiai atsakingi. Klubo vadovybė, treneriai ir žaidėjai pasisako už žmonių sąmoningumą, kad ši pasaulinė problema greičiau būtų išspręsta.

Asmeniškai krepšinio sirgaliams ir Lietuvos žmonėms linkiu išlikti sveikiems ir atsakingiems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius