2019 11 13

Stebuklingais tritaškiais Vilniaus „Rytas“ užbūrė prancūzus ir kyla aukštyn

Priremti prie sienos Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sujudo ir patys ten prispaudė savo varžovus. Po pergalės 92:78 (21:13, 25:23, 20:24, 26:18) namie prieš Limožo CSP vilniečiai pakilo Europos taurės varžybų B grupėje.

„Siemens“ arenos žiūrovai jau seniai regėjo tokių metimų.

Pako Cruzas griūdamas su varžovo pražanga, o Mindaugas Girdžiūnas irgi panašiu stiliumi pataikė fantastiškus tritaškius rungtynių antrojoje dalyje, kai varžovai buvo pavojingai priartėję.

22 taškus pelnęs P.Cruzas ir 11 taškų bei 9 atkovotus kamuolius surinkęs Arnas Butkevičius labiausiai prisidėjo prie trečiosios „Ryto“ pergalės Europos taurės turnyre.

Po šių rungtynių „Rytas“ pakilo iš šeštosios vietos B grupėje ir ten nustūmė Limožo klubą, kuris šį sezoną tėra dvyliktas Prancūzijos lygoje, bet Europos taurės pirmajame mače buvo sutriuškinęs Prancūzijoje vilniečius 82:61.

Banguotose rungtynėse trečiadienį „Rytas“ žaidė stabiliau – šeimininkai jau antrojo kėlinio viduryje po dviejų iš eilės Deivido Sirvydžio tritaškių buvo įgiję 13 taškų pranašumą (37:24).

Tačiau Limožo komanda, kuriai atstovauja gynėjas Ovidijus Varanauskas, buvo sumažinusi skirtumą iki vieno taško.

Vis dėlto Dainiaus Adomaičio treniruojama komanda susitelkė – vilniečiai šįkart pataikė 11 tritaškių (iš 25), atliko net 24 rezultatyvius perdavimus, suklydo tik 4 kartus.

„Rytas“ pelnytai šventė antrą pergalę iš eilės Europos taurės turnyre ir sustiprino viltis kovojant dėl vietos „Top 16“.

„Rytas“: Pako Cruzas 22 (3/4 dvit., 2/4 trit., 10/11 baud.), Arnas Butkevičius (9 atk. kam.) ir Martynas Echodas po 11, Cameronas Bairstow 10, Eimantas Bendžius ir Mindaugas Girdžiūnas po 9, Evaldas Kairys 8, Deividas Sirvydis 6, Tu Holloway 4 (7 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 2 (5 rez. perd.);

Limožo CSP: Vincentas Sanfordas 20, Samajus Christonas 17 (12 rez. perd.), Brianas Conklinas 13, Hugo Invernizzi 12, ... Ovidijus Varanauskas 0.

Kitose B grupės rungtynėse Turkijoje Bursos „Tofaš“ namie 82:72 įveikė grupės lyderį Belgrado „Partizan“, su kuriuo Serbijoje kitą savaitę žais Vilniaus „Rytas“.

Trečiajame grupės mače Venecijos „Umana“ krepšininkai namie 66:61 įveikė Krasnodaro „Lokomotiv“, kurio gretose debiutavo Mindaugas Kuzminskas.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. 92:78 – trečioji pergalė ir pirmoji ne prieš Krasnodaro „Lokomotiv“!

38 min. Po M.Echodo metimo atrodo, kad Vilniaus klubas artėja prie pergalės. Bet reikia likti budriems – 83:75.

35 min. Dar viena įspūdinga ataka! Uraganu į puolimą nurūkę vilniečiai rado A.Butkevičių, kuris galingai įkrovė kamuolį į krepšį. Jis muša sau į krūtinę – Arnas šiame mače labai naudingas. 79:70.

34 min. Vau koks P.Cruzo metimas! „Ryto“ meksikietis paskutinę atakos sekundę provokavo varžovo pražangą, palindęs po juo paleido tritaškį iš aštuonių metrų ir pataikė, nepaisant pražangos! 74:69.

33 min. Semajus Christonas jau pelnė 17 taškų, o skirtumas sumenko iki vieno taško. Vilnius priekyje, bet tik 68:67.

Trečiasis kėlinys

30 min. Sūpuoklėse trečiajame kėlinyje kiek geriau jautėsi svečiai. Bet M.Girdžiūno fantastiškas tritaškis iš krašto paskutinę atakai skirto laiko sekundę, A.Butkevičiaus tolimi metimai padėjo išsaugoti persvarą 66:60.

26 min. Prancūzijos komanda tritaškius meta kur kas taikliau (53 proc.) nei dvitaškius (44). Ir ji vejasi. Iš „Ryto“ persvaros liko vienas metimas – 53:51.

24 min. M.Echodas puolime jau atkovojo penktą kartą kamuolį. 51:43.

Antrasis kėlinys

20 min. „Rytas“ atrodė geriau per pirmąją rungtynių dalį pagal beveik rodiklius, o svarbiausia – pagal rezultatą 46:36.

Per du kėlinius „Ryto“ ryškus vedlys P.Cruzas, jau pelnęs 14 taškų. Martynas Echodas ir Deividas Sirvydis surinkę po 6.

Limožo ekipai H.Invernizzi pelnė 12 taškų.

19 min. Tai Hugo Invernizzi pervertė rungtynes. Po 10,2 taško renkantis lengvasis puolėjas pataikė tris tritaškius iš eilės. Tuo nereikia stebėtis – tolimi metimai yra šio prancūzo duona, Europos taurės varžybose jis juos meta dažnai ir taikliai (50 proc.).

18 min. Keturi Limožo snaiperių tritaškiai per dvi minutes mikliai kerpa skirtumą. 39:35.

16 min. Kokie staigūs D.Sirvydžio tritaškiai metimai. Jis pataikė dusyk iš eilės: 37:24.

14 min. Limožas jau suklydo 6 kartus, kai vilniečiai tik vieną. O šeimininkų persvara pirmą kartą dviženklė – 27:17.

11 min. M.Girdžiūno tritaškis leidžia susikurti jau 9 taškų pranašumą – 24:15.

Pirmasis kėlinys

10 min. P.Cruzas jau pelnė 9 taškus, o jo vedamas Vilniaus klubas laimėjo pirmą kėlinį 21:13.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ – Limožo „CSP“

9 min. Limožo komandos legionierius O.Varanauskas pasirodė aikštėje. 28 metų lietuvis šį sezoną yra atsarginis žaidėjas – pelno po 1,7 taško (pataiko kas ketvirtą metimą) ir atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo.

8 min. Buvęs Lietuvos futbolo rinktinės puolėjas ir treneris Edgaras Jankauskas tribūnoje. „Rytas“ atakose atrodo laisvesnis nei šalies futbolo rinktinė – 19:13.

6 min. Limožas demonstruoja, kad turi ambicijų šiame mače – 12:10.

3 min. Labai sklandi mačo pradžia. Išnaudojęs priekinę liniją Vilniaus klubas pabėgo 8:2.

1 min. Įspūdinga pirmoji ataka – P.Cruzas rado laisvą M.Echodą, kuris laisvai atplėšė savo rožinius sportbačius ir galingu dėjimu dviem rankomis pelnė pirmuosius taškus.

„Ryto“ starto penketas: Tu Holoway, Pako Cruzas, Deividas Sirvydis, Cameronas Bairstow, Martynas Echodas.