2019 01 02

Puiki metų pradžia Vilniuje: D.Suttono sezono mačas ir parklupdytas „Partizan“

Vilniaus „Rytas“ 2019 metus ir Europos taurės „Top 16“ etapą pradėjo pergale. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 80:74 (28:23, 20:19, 17:17, 15:15) pranoko Belgrado „Partizan“ komandą.
Dominique'as Suttonas
Europos taurė: „Rytas“ - „Partizan“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Rungtynes vilniečiai pradėjo su vėjeliu: vien per pirmąjį kėlinį „Rytas“ pataikė 4 tritaškius iš 5, surinko net 28 taškus, o Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Stipčevičius jau buvo išdalinę po 4 rezultatyvius perdavimus.

Antras kėlinys taip pat buvo orientuotas į puolimą. Nors sostinės ekipos krepšininkai pirmoje mačo pusėje keletą kartų buvo įgiję dviženklį pranašumą, „Partizan“ ekipa kaskart greitai deficitą ištirpdydavo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Europos taurė: „Rytas“ - „Partizan“

Po pertraukos „Rytas“ vėl truktelėjo į priekį, o ketvirtojo kėlinio pradžioje padidino skirtumą iki dviženklio, tačiau serbai kelių atakų metu surengė spurtą 6:0 ir ramios vakaro pabaigos aikštės šeimininkams nežadėjo.

Vis dėlto Arciomo Parachouskio ir Arno Butkevičiaus dvitaškiai mačo finišo tiesiojoje bei sėkminga gynyba leido „Rytui“ sėkmingai pradėti „Top 16“ etapą.

Dominique'as Suttonas sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias sezono rungtynes. Amerikietis pelnė 21 tašką (6/9 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud. met.) ir surinko 28 naudingumo balus. Taip pat jis atkovojo 5 kamuolius ir išprovokavo net 9 varžovų pražangas.

Iki trečiadienio D.Suttono geriausias mačas buvo sužaistas prieš Turino „Fiat“, kai jis pelnė 20 taškų ir surinko 26 naudingumo balus.

Solidžiai Europos taurėje su „Ryto“ markinėliais debiutavo Artiomas Parachouskis, pelnęs 14 taškų (7/9 dvit.) ir atkovojęs 8 kamuolius.

Didžiąją mačo dalį vilniečių pataikymas iš toli siekė 50 proc., tačiau rungtynių pabaigoje smuktelėjo iki 38 proc. (9/24).

„Rytas“: D.Suttonas 21 (6/9 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud. met., 5 atk. kam., 9 išpr. praž., 28 naud. bal.), A.Parachouskis 14 (8 atk. kam.), M.Echodas 11 (8 atk. kam.), D.Sirvydis 9, DJ Seeley (5 rez. perd.) ir A.Butkevičius po 7, M.Girdžiūnas 5 (5 rez. perd.), E.Bendžius ir R.Stipčevičius (7 rez. perd.) po 3.

„Partizan“: R.Zagoračas 17 (8 atk. kam.), J.Landale'as 15 (9 atk. kam.), V.Marinkovičius 13.

„Rytas“ Statistika „Partizan“
23/45 (51 proc.) Dvitaškiai 19/34 (56 proc.)
9/24 (38 proc.) Tritaškiai 9/26 (35 proc.)
7/12 (58 proc.) Baud. met. 9/14 (64 proc.)
31 (10 puolime) Atk. kam. 35 (7 puolime)
22 Rez. perd. 22
11 Klaidos 12

Kitas Europos taurės „Top 16“ etapo rungtynes vilniečiai žais kitą trečiadienį išvykoje prieš „Monaco“.

Rungtynių eiga. Vilniaus „Rytas“ – Belgrado „Partizan“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“

40 min. A.Parachouksio ir A.Butkevičiaus dvitaškiai padėjo „Rytui“ pasiekti pergalę.

39 min. M.Echodas pataikė svarbų dvitaškį, bet J.Landale'as atsakė dėjimu – 76:74.

38 min. D.Suttonas perėmė kamuolį ir greitoje atakoje krovė iš viršaus – 74:72.

37 min. J.Landale'as blokavo M.Echodą, o kitoje aikštės pusėje pridėjo dėjimą. Už keliolikos sekundžių aukštaūgis dar kartą krovė iš viršaus. Aikštės šeimininkų pranašumas ištirpo – 72:70.

35 min. M.Echodas baudos metimu dar padidino „Ryto“ persvarą – 72:65.

34 min. Taškų badą nutraukė M.Girdžiūno dvitaškis – 71:65.

33 min. Kaip greitai viskas keitėsi Vilniuje. „Partizan“ surengė tris sėkmingas atakas iš eilės ir sumažino „Ryto“ persvarą – 65:69.

31 min. A.Butkevičius puikiai apsigynė, o tada pridėjo dvitaškį kitoje aikštės pusėje. M.Echodas padidino skirtumą iki dviženklio – 69:59.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“ (28:23, 20:19, 17:17)

30 min. Kėlinį dvitaškiu užbaigė A.Parachouskis – 65:59.

28 min. A.Butkevičius pridėjo dar vieną tritaškį – 63:58.

27 min. R.Stipčevičius taip pat pataikė iš toli – 60:56.

26 min. „Partizan“ ekipa jau buvo išsiveržusi į priekį, tačiau vilniečius į priekį sugrąžino M.Girdžiūnas – 57:56.

24 min. M.Echodas krovė iš viršaus virš lanko pakabintą kamuolį – 54:52.

23 min. D.Suttonas – ant geros bangos. Dar du taškai su pražanga ir amerikiečio sąskaitoje jau 19 taškų – 52:50.

22 min. Du iš eilės svečių tritaškiai ir rezultatas tapo lygus – 48:48.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“ 48:42 (28:23, 20:19)

20 min. D.Suttonas galingu reidu išprovokavo pražangą ir pridėjo du taškus. Kitoje atakoje amerikietis dar pataikė ir iš vidutinio nuotolio. Pirmąją mačo pusę vilniečiai laimėjo 48:42.

19 min. D.Sirvydis išprovokavo pražangą puolime, o kitoje aikštės pusėje pelnė dvitaškį su pražanga bei vėl išvedė savo komandą į priekį – 43:41.

18 min. A.Renfroe pataikė iš toli, o D.Gagičius suteikė „Rytui“ besivejančių vaidmenį – 40:41.

16 min. D.Suttonas greitoje atakoje darė tai, ką moka geriausiai – galingai dėjo iš viršaus – 40:36.

14 min. DJ Seeley iš toli mestas kamuolys pagalvojo, bet įsisuko į krepšį. A.Parachouskis pridėjo dėjimą – 36:33.

13 min. M.Page'as šovė tritaškį ir „Rytas“ jau atsilieka – 31:33.

12 min. „Rytas“ jau trečią kartą žaibišku greičiu iššvaistė viską, ką buvo susikrovęs – 31:30.

11 min. „Ryto“ krepšininkai prametė tris metimus iš po krepšio, tačiau tada E.Bendžius visą negatyvą nubraukė tritaškiu – 31:23.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“ 28:23

10 min. „Ryto“ sirgaliai nepatenkinti: iš pradžių teisėjai nefiksavo pražangos prieš M.Girdžiūną, o tada užfiksavo nuobaudą E.Bendžiui. Vilniečių persvara patirpo – 28:23.

8 min. D.Suttonas smeigė tritaškį su pražanga! „Rytas“ puolime problemų tikrai neturi – 28:18.

7 min. D.Suttonas pataikė iš toli, o kitoje atakoje suorganizavo sėkmingą reidą – 22:16.

6 min. Serbai spurtavo jau 8:0, D.Adomaitis paprašė pasitarimo.

5 min. Du iš eilės „Partizan“ tritaškiai ir „Ryto“ pranašumas sumažėjo – 15:11.

4 min. Svečiai susirinko jau keturias komandines pražangas, o šeimininkų pranašumas augo iki dviženklio po M.Echodo dėjimo – 15:5.

3 min. Į varžovo dvitaškį su pražanga D.Sirvydis atsakė dar vienu tolimu metimu – 10:5.

2 min. D.Sirvydis smeigė tritaškį ir „Rytas“ priekyje jau 5 taškais – 7:2.

1 min. Pirmuosius taškus „Ryto“ gretose Europos taurėje pelnė A.Parachouskis – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Rokas Stipčevičius, Deividas Sirvydis, DJ Seeley, Dominique'as Suttonas, Artiomas Parachouskis.

„Partizan“: Bandja Sy, Vanja Marinkovičius, Alexas Renfroe, Stefanas Jankovičius, Jockas Landale'as.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas