2021 04 01

Dviejų karščiausių Eurolygos komandų mūšyje – „Baskonia“ nesėkmė per pratęsimą

Rokas Giedraitis po ilgosios pertraukos surinko 21 tašką, tačiau toks lietuvio benefisas Vitorijos „Baskonia“ (18-15) komandos namuose neišgelbėjo. Pratęsimo pareikalavusiame karščiausių Eurolygos ekipų mūšyje 111:101 (22:19, 24:22, 19:22, 27:29, 19:9) triumfavo Stambulo „Anadolu Efes“ (22-11) krepšininkai.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo jau vienuoliktoji neįtikėtinai pastaruoju metu rungtyniaujančios „Anadolu Efes“ pergalė per paskutinius dvylika mačų.

Fantastišką žaidimą antroje sezono pusėje rodanti lietuviškoji Vitorijos „Baskonia“ ketvirtadienio vakarą patyrė vos antrąjį pralaimėjimą per pastaruosius vienuolika mūšių.

Paskutiniame reguliaraus sezono ture Vitorijos krepšininkų lauks žūtbūtinis susitikimas dėl vietos ketvirtfinalyje su „Valencia“.

Achille Polonaros tritaškis, likus 2 minutėms iki mačo pabaigos, išvedė šeimininkus į priekį 83:82, o kitoje atakoje dėjimu krepšį sudrebino „Baskonia“ įžaidėjas Pierria Henry.

Tolimu metimu rezultatą išlygino Shane'as Larkinas, dvitaškiu į tai atsakė Alecas Petersas, tačiau dar vieną tritaškį smeigė „Anadolu Efes“ vijurkas.

Likus 20 sekundžių A.Polonara blokavo Adrieno Moermano metimą, situacija buvo labai slidi, tad teisėjų brigada ilgai peržiūrinėjo epizodą, galiausiai nusprendusi taškus įskaityti.

Paskutinėje atakoje „Anadolu Efes“ neprasižengė, taip davusi galimybę „Baskonia“ gynėjui Luca Vildozai pataikyti tritaškį ir išplėšti pratęsimą.

Pratęsimo metu reikalus sutvarkė vieną po kito metimą laidęs Shane'as Larkinas. „Anadolu Efes“ vedlys po dviejų kėlinių buvo pelnęs 2 taškus, o susitikimą baigė kraityje turėdamas 30 taškų.

Rokas Giedraitis mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas 21 tašką (7/7 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud.), visus juos pelnė po ilgosios pertraukos. Tauragiškis atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 22 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis trečiojo kėlinio pabaigoje sulaukė ketvirtosios asmeninės pražangos, bet ir toliau liko aikštelėje, gynyboje atlikęs svarbias užduotis.

23-ejų lietuvis per 20 minučių pelnė 2 taškus (1/4 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, penkiskart prasižengė ir surinko -6 naudingumo balus.

Dar vieną įspūdingą mačą sužaidė italas Achille Polonara. Praėjusiame ture Graikijoje surinkęs 36 naudingumo balus, šįkart prieš Stambulo komandą jis užfiksavo 26 efektyvumo balų rodiklį.

„Baskonia“: Achille Polonara 23 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud. bal.), Rokas Giedraitis 21, Alecas Petersas ir Pieria Henry – po 15, Luca Vildoza 14.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 30 (6/9 trit.), Krunoslavas Simonas 21, Vasilije Micičius 16, Adrienas Moermanas 14, Sertačas Šanli 12.