2018 10 25 /2018 10 26

Eurolyga: A.Gudaitis mačą su „Chimki“ baigė pasruvęs kraujais

Ir toliau pragariškai Eurolygos startas klostosi Maskvos srities „Chimki“ ekipai. Šį ketvirtadienį rusai patyrė ketvirtą pralaimėjimą Milane, 80:81 nusileidę Milano „Olimpia“ ekipai, kurioje rungtyniauja Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Stopkadras

Milano klubas laimėjo trečią dvikovą iš keturių ir yra vienas Eurolygos lyderių.

Ketvirtą nesėkmę patyręs „Chimki“ tūno turnyro lentelės dugne.

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Likus 24 sek. Sergejus Monia pataikė tritaškį ir išvedė svečius į priekį (80:78), bet jau kitos atakos metu jis pats apmaudžiai suklydo ir prasižengė prieš iš toli metusį Mike'ą Jamesą.

Amerikietis ramiai sumetė tris baudas ir paliko „Chimki“ išsigelbėjimui vos 3 sek.

Paskutinis Aleksejaus Švedo mėginimas tikslo nepasiekė.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Milano ekipa neteko ir puikiai rungtyniavusio A.Gudaičio.

Lietuvis kovodamas dėl kamuolio gavo S.Monios smūgį alkūne į galva ir pasruvo kraujais.

Aukštaūgis paliko aikštę ir kurį laiką turėjo praleisti rūbinėje, bet paskutinėmis dvikovos sekundėmis sutvarkyta galva grįžo prie komandos.

Iš viso jis per 26 minutes pelnė 13 taškų (3/6 dvitaškių 7/10 baudų), ir atkovojo 13 kamuolių, taip pasiekdamas savo karjeros Eurolygoje rekordą.

Jis taip pat kartą suklydo, gavo bloką, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

M.Kuzminskas žaidė 21 minutę ir įmetė 9 taškus (2/3 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 14 naudingumo balų.

„Olimpia“: Mike'as Jamesas 23, Dairis Bertanis 16, Artūras Gudaitis 13.

„Chimki“: Jordanas Mickey 26, Aleksejus Švedas 19, Dee Bostas 14.

Įtikinamą trečią pergalę Eurolygoje iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ (3-1), namuose 88:77 (18:21, 27:16, 23:20, 20:20) nugalėjęs vėl sunkiai įsibėgėjantį Tel Avivo „Maccabi“ (1-3).

Vienas graikų ekipos lyderių šiame mače buvo buvęs žalgirietis Axelis Toupane'as. Prancūzas įmetė 15 taškų ir rezultatyvumu nugalėtojų gretose nusileido tik superveteranui Vassiliui Spanouliui.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (5 rez. perd.), Axelis Toupane‘as 15, Nigelas Williamsas-Gossas 14, Georgios Printezis 13, Zachas LeDay‘us 10.

„Maccabi“: DeAndre Kane‘as 22 (5 rez. perd.), Johnas DiBartolomeo (5 atk. kam.) ir Johnny O‘Bryantas po 12, Tarikas Blackas 10.

Ketvirtą pergalę turnyre iškovojo titulą ginantis Madrido „Real“ (4-0), kuris savo aikštėje nepaliko jokių vilčių varžybų debiutantei Podgoricos „Budučnost“ (0-4) – 89:55 (21:15, 23:16, 21:13, 24:11).

Juodkalnijos ekipa, kaip ir „Chimki“, lieka dar nepatyrusios pergalės skonio.

„Real“: Anthony Randolphas ir Jaycee Carrollas po 11, Walteris Tavaresas ir Jeffery Tayloras po 10.

„Budučnost“: Nemanja Gordičius 13, Alenas Omičius 10.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas