2020 02 07

Ilgai strigę R.Kurtinaičio vyrukai į pergalių kelią sugrįžo Pamaskvėje

Maskvos srities „Chimki“ (10-14) iškovojo svarbią pergalę Eurolygoje. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai Mytiščiuose 78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21) įveikė Belgrado „Crvena zvezda“ (10-14) bei revanšavosi už nesėkmę pirmajame rate. Tiesa, geresnis tarpusavio taškų balansas priklauso Serbijos komandai, kuri pirmajame rate laimėjo 12 taškų pranašumu.
Aleksejus Švedas
Aleksejus Švedas / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo vos ketvirtoji Rusijos ekipos pergalė per pastaruosius 16 susitikimų, po kurios ji pakilo į 11-ąją Eurolygos vietą, o nuo atkrintamųjų zonos ją skiria vos viena pergalė.

Svečių iš Belgrado problemos prasidėjo jau pirmajame kėlinyje, kurį pažymėjo aštuonios „Crvena zvezda“ klaidos. Iki ilgosios pertraukos Dragano Šakotos kareivėliai suklydo net 16 kartų, o „Chimki“ pranašumas siekė 48:36.

Trečiojo kėlinio viduryje „Crvena zvezda“ buvo priartėjusi per 5 taškų atstumą, bet 9 taškus iš eilės pelnę R.Kurtinaičio auklėtiniai mačo kontrolę savo rankose laikė iki finalinio arbitrų švilpuko.

Nors didžiąją laiko dalį rusai pirmavo taip reikiamu 12 taškų pranašumu, tačiau mačo pabaigoje jį iššvaistė.

Kovą dėl atšokusių kamuolių „Chimki“ pralaimėjo 30:43, bet suklydo 12 kartų, kai svečiai iš Belgrado – 21.

Daug kritikos sulaukiantis „Chimki“ lyderis A.Švedas šį vakarą žaidė 32 minutes, pelnė 22 taškus (1/5 dvit., 4/10 trit., 8/9 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, suklydo 5 kartus, sulaukė dviejų blokų, surinko 23 naudingumo balus.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 22 (9 rez. perd.), Jonas Jerebko 19 (8/13 dvit., 8 atk. kam.), Devinas Bookeris 13 (7 atk. kam., 22 naud. bal.).

„Crvena zvezda“: Kevinas Punteris 20, Vladimiras Štimacas 10 (6 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 9.