Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 28d. 21:07

J.Landale'as atsisveikina su „Žalgiriu“: „Jaučiuosi nuvylęs ir už tai spardau sau užpakalį“

Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Jockas Landale'as žaliai baltų sirgaliams siunčia atsisveikinimo žinutę. Siekdamas savo svajonės patekti į NBA, 24 metų 211 cm ūgio australas nebesitiki sugrįžti į komandą, kurioje praleisti metai jo gyvenime paliks neužkapstomą pėdsaką. Savo situaciją interviu 15min paaiškinęs žaidėjas buvo itin atviras – Kaunas per tą keistą sezoną taip ir nepamatė tikrojo Jocko Landale'o. Bet sunkiai padirbėjęs Australijoje aukštaūgis pridėjo ir pasitikėjimo savo jėgomis, ir raumenų, kuriais bandys prisitraukti prie NBA.

Jockas Landale'as dabar galėtų detaliai nupasakoti kiekvieną savo žaidimo epizodą iš 25-ių praėjusio Eurolygos sezono rungtynių. Mat grįžęs karantinuotis namo į Australiją, jis peržiūrėjo visus „Žalgirio“ mačus ir išstudijavo asmeninį pasirodymą.

Jis galvojo tą patį, ką jam sezono metu sakė tėtis ir treneriai iš Australijos.

„Sau atrodžiau lėtas ir nesavas, – 15min atviravo J.Landale'as. – Viskas, ką dariau, tai nebuvau aš.“

Jis priminė 2019-ųjų pasaulio čempionatą Kinijoje, kur vien apibėgdamas savo priešininkus ir drebindamas krepšį dėjimais žaibiškuose išpuoliuose į savo kraitį susirinkdavo po kokius 4 taškelius per rungtynes.

Šarūnas Jasikevičius „Žalgirio“ treniruotėse jam vis kartodavo, kad tą patį jis gali padaryti ir Kaune. Bet J.Landale'ui buvo skaudu: jis troško to kiekvieną vakarą, tačiau kojos tiesiog nespėjo paskui Eurolygos tempą.

Nors statistika to tikrai neparodė. Gaudamas pasireikšti vid. po 21 minutę, J.Landale'as debiutiniame sezone Eurolygoje rinko po 11 taškų (64,6 proc. dvit., 30,2 proc. trit.), 4,4 atkovoto kamuolio, 1 rezultatyvų perdavimą ir 10,4 naudingumo balo.

Tačiau J.Landale'as yra griežčiausias savo paties kritikas.

„Visi, kas mane pažįsta, žino, jog esu sau griežtesnis nei bet kas kitas. Jūs matydavote, kaip Šaras ant manęs rėkdavo kiekvieną vakarą. Bet kiek jis ant manęs berėktų, aš vis tiek rėksiu ant savęs penkis kartus daugiau, – tikino J.Landale'as. – Turėjau vidutinišką sezoną ir nepasirodžiau taip, kaip iš manęs tikėjosi žmonės ir kaip jie žinojo, kad aš galiu žaisti. Man nuo to net skauda skrandį.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jock Landale
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jock Landale

Išvadų metas karantine

J.Landale'as buvo vienas pirmųjų „Žalgirio“ rūbinėje, pandemijos akivaizdoje susikrovusių krepšį ir išrūkusių į oro uostą. Jis nenorėjo sėdėti Kaune ir laukti Eurolygos sprendimų, kai Australijoje jo laukė į rizikos grupę patenkantys tėveliai.

Pirmąjį mėnesį namuose J.Landale'as leido laiką su šeima ir padėjo tėčiui tvarkytis fermoje. Tačiau po to australas ėmėsi darbo.

„Galiu užtikrintai pasakyti, kad Kaune žaidžiau tik 70 proc. savo fizinių galimybių, – tvirtino J.Landale'as. – Man ištisai skaudėjo kūną.“

Jei atvirai, jaučiu, kad daug ką nuvyliau ir už tai dabar spardau sau užpakalį. <...> Tie treneriai iš manęs turbūt tikėjosi daugiau. Jaučiu, jog nuvyliau tiek save, tiek kažkiek ir savo šeimą.

De facto vis dar „Žalgirio“ žaidėjas skaičiuoja, kad nuo 2017-ųjų žaidė krepšinį be didesnių pertraukų. 2017-ųjų rudenį pradėjęs savo paskutinį sezoną NCAA, kitą vasarą jis jau beldėsi į NBA pro galines duris Las Vegaso vasaros lygoje. Iškart po to prisijungė prie Belgrado „Partizan“, po sezono Serbijoje vėl žaidė NBA vasaros lygoje, tada atstovavo Australijai planetos pirmenybėse Kinijoje, o po to iškart atvyko į „Žalgirį“.

Anot J.Landale'o, po alinančios vasaros nuo pat pasaulio čempionato jis nebeturėjo laiko rimčiau padirbėti treniruoklių salėje. Tad pasibuvęs su šeima ir apsipratęs namuose Australijoje, jis vėl grįžo kilnoti geležies.

Pavasarį užlipęs ant svarstyklių 211 cm ūgio žaidėjas ekrane išvydo 106-107 kg su papildomu riebaliniu sluoksniu.

Pasikvietęs fizinio rengimo specialistą, J.Landale'as pirmus du mėnesius po 3-4 valandas per dieną ir 5-6 kartus per savaitę stumdė štangas treniruoklių salėje. Labiausiai susikoncentravo į pratimus kojoms.

View this post on Instagram

Home things

A post shared by Jock Landale (@jocklandale) on

J.Landale'as rodė pirštu į bazinį kojų spaudimo pratimą, kurio metu paprastai turėtų išstumti bent 1,5 karto tiek, kiek sveria pats. Bet sezono metu „Žalgiryje“ jis negalėjo to padaryti nepajutęs skausmo sąnarių srityje ir čiurnose.

Čiurnos traumą jis patyrė dar 2018-2019 m. sezono pabaigoje Belgrade. Po to jis vėl traumavo ją „Žalgiryje“.

Kaune su australu individualiai užsiėmė jau buvęs „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris Justas Grainys. Tačiau krepšininkas jautėsi pernelyg išvargęs, kad dar atrastų jėgų sustiprinti kūną taip, jog nuimtų per dideles apkrovas nuo sąnarių.

„Jeigu atvirai, mano kojos nespėjo paskui tą krūvį. Man viską skaudėjo. Tai buvo problema“, – prisipažino J.Landale'as.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Jockas Landale'as
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Jockas Landale'as

Aukštaūgis į treniruotes Australijoje dar įtraukė boksą, bėgiojimą, pakeitė mitybą, išbandė meditaciją. Nigelas Hayesas didžiuotųsi komandos draugu – Jockas išbandė ir veganizmą, kitokias dietas, atsisakė kofeino, alkoholio, kol galiausiai rado jo kūnui tinkamiausią mitybą.

J.Landale'as atvirauja, kad sezono metu N.Hayesas vis kalbino jį išbandyti veganišką sportinį režimą, tačiau grįžęs namo po „Žalgirio“ treniruočių jis jausdavosi toks pavargęs ir išsunktas, kad dažniausiai tiesiog krisdavo į lovą miegoti ir nebespėdavo pasiruošti veganiško maisto.

Dabar perkrovus baterijas Australijoje, po poros mėnesių darbo namų svarstyklės rodė 114 kg ir jau be nepageidaujamo riebalinio sluoksnio.

„Grįžęs namo norėjau sustiprinti kūną ir susitelkti į šią savo žaidimo dalį. Man tai pridėjo pasitikėjimo savimi, – pabrėžė J.Landale'as. – Treniruotėse gerai gyniausi, žaidžiau su didesne sprogstamąja energija ir buvau stipresnis nei kas nors kitas. To fiziškumo galbūt mane išmokė ir Europa, bet dabar jaučiuosi daug tvirtesnis. Manau, kad turėjau puikų tarpsezonį.“

View this post on Instagram

Little Sunday morning special on the versa.

A post shared by Jock Landale (@jocklandale) on

Paskutinis J.Landale'o mačas „Žalgiryje“ buvo rezultatyviausias kol kas labai trumpoje jo karjeroje Eurolygoje. Sankt Peterburge į „Zenit“ krepšį legionierius įrideno 27 taškus ir surinko 30 naudingumo balų.

Tai buvo jau kažkas panašaus, ką krepšininkas norėjo parodyti Šarui ir „Žalgirio“ sirgaliams. Bet su Kaunu australas dabar atsisveikina lyg būtų visus nuvylęs. Pirmiausia – save patį.

„Šį sezoną neparodžiau visų savo spalvų. Manau, niekas taip ir nepamatė tikrojo Jocko, – 15min atviravo J.Landale'as. – Jei atvirai, jaučiu, kad daug ką nuvyliau ir už tai dabar spardau sau užpakalį. Ne tik Kaune, nes tie treneriai iš manęs turbūt tikėjosi daugiau. Bet jaučiu, jog nuvyliau save, kažkiek ir savo šeimą.

Nenoriu teisintis, nes čia negali būti jokių pasiteisinimų. Šaras man labai padėjo, ypač kaip pirmąjį sezoną Eurolygoje. Bet nesijaučiu, parodęs visas savo galimybes. Jaučiu, kad „Žalgiriui“ galėjau duoti daugiau.“

Kas žino, gal tai nebuvo paskutinis kartas, kai žaidžiau „Žalgiryje“. Bet spėju, kad niekur kitur neteks žaisti su tokių nuostabių sirgalių užnugariu.

Atsisveikina su „Žalgiriu“ dėl savo svajonės

Kovo pabaigoje bėgdamas nuo koronaviruso Europoje ir žvelgdamas pro lėktuvo langą Vilniaus oro uoste J.Landale'as nebuvo tikras, kada vėl galės grįžti į „Žalgirio“ komandą.

Nežinomybės netrūksta ir dabar, kai Australijoje kasdien pranešama apie 300-400 naujų atvejų, o žemyne vis dar taikomi saugumo apribojimai. Bet viena aišku, kad ši pandemija jau sujaukė J.Landale'o ateitį „Žalgiryje“.

Pernai su Lietuvos čempionais sutaręs dėl kontrakto pagal formulę „1+1“, australas žinojo, kad 2020-ųjų vasarą vis tiek bandys prasimušti į NBA. Tačiau dėl COVID-19 protrūkio sezono finišas buvo atidėtas, o NBA vadai vasaros žaidėjų turgaus juostelę kirps nebe liepos 1-ąją, o tik spalio 18-ąją. Tai kaip reikiant sumaišė kortas ir J.Landale'ui – spalio tuo metu jau bus sužaisti keturi naujo Eurolygos sezono turai.

Pasikalbėjęs su „Žalgirio“ vadovais australas suprato, kad suderinti savo siekį žaisti NBA ir pasilikti atsarginį planą B likti Kaune bus neįmanoma.

J.Landale'as siūlė „Žalgiriui“ atvykti į pasiruošimo sezonui stovyklą Kaune, kartu su komanda pradėti mūšius Eurolygoje spalio 1-ąją, bet atsiradus pasiūlymui iš NBA, pasilikti sau galimybę išvykti spalio viduryje – lapkritį.

„Bet „Žalgiris“ to nenorėjo. Jie pasakė, kad nori baigti sezoną su tais, su kuriais jį ir pradės. Manau, tai savaime suprantamas protingas sprendimas, – 15min teigė J.Landale'as. – Kai išaiškinau savo tikslą žaisti NBA ir patekti ten per laisvųjų agentų turgų, jie pasakė, kad tada negalėsiu būti to plano dalimi. Viskas labai paprasta ir čia nėra jokių pykčių.

Jeigu man nepavyktų patekti į NBA, aš norėčiau turėti galimybę grįžti į Kauną. Bet dabar „Žalgirio“ pozicija yra tokia ir yra kaip yra.“

J.Landale'as neslėpė dėkingumo „Žalgirio“ vadovui Pauliui Motiejūnui už suteiktą galimybę vaikytis savo svajonės.

„Jis tiesiog neįtikėtinas, kad man leidžia siekti šių tikslų, – pridūrė žaidėjas. – Pauliaus prašiau tikrai daug ir aš džiaugiuosi, kad turėjau tokį supratingą vadovą. Tikiuosi, kad spalį visi – tiek aš, tiek „Žalgiris“, gaus to, ko nori.“

J.Landale'as kalba lyg būtų įsitikinęs, kad gaus šansą žaisti NBA.

Krepšininko agentas jį patikino, kad susidomėjimas rimtas, o jei užsienyje rungtyniavę žaidėjai dar šią vasarą būtų buvę įleisti į NBA burbulą, jis pretendavo patekti į kurią nors ekipą.

„Man tai buvo pirmas ženklas, kodėl turiu laukti spalio laisvųjų agentų turgaus. Nes aš matau, kad susidomėjimo bus. To susidomėjimo buvo jau porą pastarųjų metų, bet jie nevirto konkrečiais variantais dėl mano įsipareigojimų Europos komandoms. Šiemet aš matau galimybę“, – pasakojo J.Landale'as.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jockas Landale'as
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jockas Landale'as

Anot J.Landale'o, išvykti į NBA pagal dvišalę sutartį, kuri būtų neišvengiamai išsiuntusi jį ir į G lygą, krepšininkas galėjo dar prieš paskutinį sezoną NCAA. Tačiau jis džiaugiasi pasirinkęs ne žemesnį lygį, o Europą – dvi krepšinio mekas Belgrade ir Kaune.

„Visi, kas supranta profesionalų krepšinį, sako, kad jeigu nori išmokti žaisti krepšinį, turi nuvažiuoti į Europą. Nebūčiau sulaukęs NBA dėmesio, nebūčiau išvažiavęs ir į pasaulio čempionatą su nacionaline komanda, jeigu nebūčiau nuvykęs į Belgradą ir Kauną. Europa mane tam paruošė. Tai pati geriausia vieta išmokti, kaip žaisti. Jeigu ne Europa, būčiau suknistoje situacijoje – nebūčiau niekur patekęs“, – įsitikinęs J.Landale'as.

VIDEO: „urBONUSas“: rizikingi „Žalgirio“ sprendimai ir be 5 minučių nauji kontraktai

Laukdamas žinių iš NBA jis jau atmetė keletą įdomių pasiūlymų iš Eurolygos. Tarp tų pasiūlymų nebuvo dokumentų su „Barcelona“ logotipu. Nors Ispanijos žiniasklaida iš pradžių skelbė apie didžiulį Eurolygos grandų susidomėjimą Jocku Landale'u, australas tai dar sykį oficialiai paneigė.

Anot vidurio puolėjo, jo pavardė buvo atsidūrusi ilgame „Barcelona“ kandidatų sąraše, tačiau niekas nesusėdo prie derybų stalo.

„Tie gandai buvo nuviliantys, nes jie sukėlė savotišką pykčio bangą. Žmonės galvojo, kad tokia galimybė buvo žymiai realesnė, nei buvo iš tikrųjų, – paaiškino J.Landale'as. – Taip, aš norėčiau žaisti pas Šarą, nes man labai patiko pas jį „Žalgiryje“. Manau, jis yra neįtikėtinas treneris ir aš būčiau labai rimtai apsvarstęs „Barcelona“ pasiūlymą. Juk būtų sunku pasakyti ne tokiai galimybei. Bet viskas nebuvo taip arti.“

VIDEO: „urBONUSas“: D.Kairys „Žalgiryje“, J.Mačiulio karjeros posūkis ir ore kabanti Eurolyga

Jeigu J.Landale'as paliktų „Žalgirį“ dėl kitos Europos ar NBA komandos, Kauno klubas gali pretenduoti į 350 tūkst. eurų išpirką, bet ši dar gali būti lankstesnė. Pats J.Landale'as į NBA laisvųjų agentų turgų užsuks jau trečiąjį 2020-2021 m. sezono Europoje mėnesį, bet, kaip pats sako, tikrai nesitiki, jog „Žalgiris“ jam mokės kito sezono atlyginimą, o jis pats nebus toks stuobrys, kad išlėktų į kitą klubą vengdamas žalgiriečiams priklausančios išpirkos.

Vis dėlto sugrįžimo į „Žalgirį“ galimybę J.Landale'as prilygina nedideliam stebuklui. Todėl interviu 15min pabaigoje žaidėjas siuntė lietuviams padėkos ir atsisveikinimo žinutę.

„Noriu padėkoti Lietuvos sirgaliams, kurie man davė tokią malonią patirtį. Mano komandos draugai buvo nerealūs, turėjome nuostabų kapitoną Paulių Jankūną. Labai pasiilgsiu žaidimo kartu su mano vyručiu Thomasu Walkupu. Neįtikėtinai gerai dirbo ir klubo vadovybė, kuri padėjo man sunkiu metu.

Tai buvo nuostabi patirtis. Kas žino, gal tai nebuvo paskutinis kartas, kai žaidžiau „Žalgiryje“. Bet spėju, kad niekur kitur neteks žaisti su tokių nuostabių sirgalių užnugariu, – sako J.Landale'as. – Man labai patiko „Žalgiris“. Tikiuosi, kad mano sprendimas tokiu keistu metu išeiti iš klubo neužgesins tos mūsų tarpusavio meilės. O Lietuvoje aš jos gavau tikrai daug.“

Komentarai: 14
Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/