Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 25d. 21:56

Lietuvos krepšininkai šalia koronaviruso židinio Italijoje: nuostaba ir nekasdienis vaizdas

Keli Lietuvos krepšininkai rungtyniauja visai šalia koronaviruso židinio Italijoje Eurolyga.lt
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Keli Lietuvos krepšininkai rungtyniauja visai šalia koronaviruso židinio Italijoje

Italija šiomis dienomis nėra pati patraukliausia kelionių kryptis, bet kai kurie lietuviai neturi kitos išeities. Jie čia dirba savo mylimą darbą – žaidžia krepšinį. 15min pakalbino Italijoje rungtyniaujančius Lietuvos krepšininkus, kurie žaidžia netoliese koronaviruso židinio.

Visai šalia koronaviruso židinio Italijoje yra vienas geriausių Lietuvos krepšininkų Artūras Gudaitis.

Milanas yra Lombardijos regiono sostinė, o Lombardija – vienas iš dviejų kritinių Šiaurės Italijos regionų, su daugiausiai užsikrėtusiųjų koronavirusu. Milano „Olimpia“ klubo vidurio puolėjui iki karštųjų izoliuotų taškų – vos valanda kelio automobiliu.

Milano gatvės ir parduotuvės ištuštėjusios, bet pats 26-erių lietuvis ruošiasi penktadienio rungtynėms Kaune – „Olimpia“ ketina atvykti į „Žalgirio“ areną, nors šis italų vizitas stebimas po padidinamuoju Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos stiklu.

„Milano gatvės, palyginus su įprastomis dienomis, atrodo tuščios. Maisto parduotuvės tiesiog šluojamos, – 15min sakė A.Gudaitis. – Šiaip italai yra gan lėto ir ramaus temperamento, bet dabar lekia, skuba ir nervinasi parduotuvės eilėse.

Žaidėjai įtampos galbūt ir nejaučia, bet visi akcentuojame savo šeimas ir tai, kad dabar jos nesijaučia komfortiškai. Kadangi uždarytos mokyklėlės ir t.t., daugiausiai sėdime namuose. Šią akimirką, manau, skrisime į Kauną ir žaisime su „Žalgiriu“.“

Augustą Šuliauską nuo Lombardijos skiria beveik 3 valandos kelio automobiliu. Šiame Ligūrijos regiono mieste – Specijoje, iki antradienio vakaro nebuvo užfiksuotas nė vienas koronaviruso atvejis. Bet kad galėtų nusipirkti vandens, „La Spezia“ klubo krepšininkas turėjo važiuoti į antrą, trečią, ketvirtą parduotuvę.

„Niekur nėra negazuoto vandens. Pienas išpirktas. Kiaušiniai...“ – 24-erių įžaidėjas vardina prekes, kurių neberanda parduotuvėse.

Vaikščiodamas krautuvių koridoriais jis matė, kaip žmonės šluoja lentynas.

„Mėsą perka kilogramais. Ką tik mačiau, kaip prieš mano akis nupirko 20 pakelių makaronų. Kažkoks kosmosas“, – stebisi lietuvis.

View this post on Instagram

Gifts & Lessons

A post shared by Augustas Šuliauskas (@augiss04) on

Jis su 15min pasidalijo nuotraukomis iš vietos parduotuvių. Vaizdas – nekasdienis.

Įdomu, kad antradienio vakarą Specijoje buvo patvirtinti pirmieji koronaviruso atvejai.

Iki šių naujienų, kaip ir dauguma Italijoje rungtyniaujančių Lietuvos krepšininkų, A.Šuliauskas kiek stebėjosi panika, kuri kilo Italijoje.

Čia koronavirusas nustatytas jau maždaug 300 žmonių. 11 iš jų – daugiausiai vyresnio amžiaus, mirė.

Koronaviruso židinys susiformavo Lombardijos ir Veneto regionuose, bet antradienį užfiksuotas pirmasis užsikrėtęs ligonis ir Pietų Italijoje, Sicilijoje.

Net 12 Italijos miestų visai uždaryti – neįmanoma nei į juos patekti, nei iš jų iškeliauti.

PA Images/Scanpix nuotr./Koronaviruso plitimas Italijoje
PA Images/Scanpix nuotr./Koronaviruso plitimas Italijoje

Įdomu, kad viename jų įstrigo buvęs NBA ir Eurolygos krepšininkas Mike'as Hallas. 35-erių 203 cm ūgio amerikietis savo tviteryje dalijasi išgyvenimais iš karantino zonos.

„142 atvejai, 112 – mano aplinkoje, 9 – mano mieste. Kiek tai pavojinga ir neatsakinga laikyti mus čia uždarytus dėl kvailo sporto?“ – vasario 23-iąją pyko M.Hallas, kuriam buvo uždrausta palikti miestą ir krepšinio klubą.

Jis žaidžia Kazalpusterlengo „UCC Assigeco“ komandoje, antroje Italijos lygoje. Būtent šis miestas įtrauktas į karantino sąrašą.

„Ketvirtoji zombių apokalipsės diena: viena moteris nusičiaudėjo ant morkų maisto prekių parduotuvėje ir žmonės tiesiogine to žodžio prasmė išsilakstė šalin“, – dalijosi įspūdžiais M.Hallas.

„Prieš tai aš juokavau, bet darosi nebejuokinga. Tik nesakykit, kad išgyvenęs Čikagos gaujų smurtą ir autoavariją aš mirsiu nuo to, kad kažkas mane apčiaudės“, – vasario 21-ąją Kazalpusterlengo mieste įvedus karantiną ironizavo M.Hallas.

View this post on Instagram

???? + ????

A post shared by MH7 (@_michaelinho) on

Įdomu, kad jis sirgo gripu prieš pat Šiaurės Italijoje išplintant koronavirusui.

Italijos krepšinio federacija oficialiai pranešė, kad artėjančio savaitgalio krepšinio rungtynės pirmoje, antroje ir trečioje šalies lygoje neįvyks. Kaip pasakojo 15min kalbinti lietuviai žaidėjai, atšaukti ir ketvirto diviziono susitikimai.

Tiesa, Šiaurės Italijos komandoms leista sugrįžti į treniruotes. Tik kaip praneša Italijos sveikatos ministerija, žaidėjai salėje negali naudotis rūbine ir dušais. Esą tai padidina galimybę užsikrėsti koronavirusu, jeigu komandoje atsirastų virusą pasigavusių žaidėjų.

15min susisiekė su keliais Italijoje rungtyniaujančiais krepšininkais, kurie žaidžia arčiausiai viruso židinio.

23 metų 198 cm ūgio puolėjas Rokas Pocius žaidžia ketvirtoje Italijos lygoje, Mortaros „Enrico Battaglia“ komandoje.

Tai per maždaug 70 km nuo Milano nutolęs miestas Lombardijoje, iš kurio Italijos sostinė pasiekiama apytiksliai per valandą arba traukiniu, arba automobiliu.

Mortaros gatvėse nepanikuojama. Vienintelis neįprastas dalykas – žmonių aktyvumas parduotuvėse. Gyventojai užpildė krautuves ir apsipirkinėja dideliais kiekiais.

15min nuotr./Vaizdai Specijos parduotuvėse
15min nuotr./Vaizdai Specijos parduotuvėse

Vietos mokyklos ir universitetai uždaryti iki kovo 1 d., atšaukti visi sporto ir kiti vieši renginiai. Sujudimas yra, bet ne paniškas.

27 metų 202 cm ūgio puolėjas Giedrius Sakalas žaidžia Emilijos Redžo „Basket 2000“ komandoje, Emilijos-Romanijos regione.

Šią vietovę nuo 12-os izoliuotų Italijos miestų skiria maždaug pusantros valandos kelio automobiliu.

„Čia dar tikrai nesijaučia jokios panikos – nei gatvėse, nei parduotuvėse“, – 15min tikino krepšininkas.

G.Sakalo teigimu, jo regione taip pat uždarytos ugdymo įstaigos. Saugumo sumetimais nedirba ir sporto klubai – žmonėms rekomenduojama likti namuose.

Kaip pasakojo lietuvis, trečiadienį oficialiai patvirtinta, kad komandoms vėl leista sportuoti ir treniruotis, bet kada bus pratęstas čempionatas, dar nežinoma.

View this post on Instagram

Serving 2 points ????

A post shared by Giedrius Sakalas (@sakalas01) on

Anot G.Sakalo, Emilijos Redžo žmonės ramiai leidžia laisvalaikį. Dar savaitgalį ten buvo pilni restoranai vietinių.

Pats žaidėjas trumpam grįžo namo į Lietuvą. Klubas jam ir kitiems komandos žaidėjams suteikė laisvadienių iki pirmadienio.

Į ketvirtą Italijos lygą neseniai persikėlęs Stepas Babrauskas šioje kompanijoje ramiausias. Jis rungtyniauja Korato „Nuova Matteotti“ ekipoje, pietiniame Bario regione.

„Čia vyksta normalus gyvenimas. Nieko netrūksta ir niekas neuždaryta“, – 15min sakė 35-erių krepšininkas.

Anot lietuvių, jie neketina susikrauti lagaminų ir palikti Italijos. Kaip ir jų komandos draugai.

15min kalbinti krepšininkai ramiai vertina situaciją ir nerodo jokių panikos ženklų. Priešingai, juos stebina chaosas socialinėje erdvėje, o dėmesys virusui Lietuvoje pasirodė netgi šiek tiek perdėtas.

Tačiau Italijos krepšinis priverstas atsipūsti. Koronavirusas jaukia italų gyvenimus ir planus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/